ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 7, 2007 - Fórum téma

Weboldal menedzselés ftp nélkül

Blackfriar · 2007. Szep. 7. (P), 17.47
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, lehetséges-e ftp nélkül, távolból hozzáférni és szerkeszteni egy weboldal fájljait.
Ha igen, akkor mi módon.
 

Javascript és az öröklődés

inf · 2007. Szep. 7. (P), 14.50
Üdv.

javascriptben úgy oldottam meg az öröklődést, hogy:

function szülő(a,b,c)
{
 this.source=[a,b,c];
}

var gyerek=szülő.extend(function (a,b,c,d)
{
 this.source=[a,b,c,d];
})
na most ez annyi, hogy beleírtam a Function.prototype-ba egy extend függvényt

mindez eddig szép és jó, még azt is beleírtam, hogy a prototypeját a szülőnek másolja le a gyerek prototypejába, meg hogy a gyereknek is lehessen plussz tulajdonságokat hozzáadni a prototypehoz egy object megadásával az extend függvényben..

szóval bővítsük kicsit a dolgot, most a szülő a Range a gyerek pedig a Form:

function Range()
{
 this.source=Array.from(arguments);
}

Range.prototype.contract=function (filter)
{
 var results=new this.constructor;
 for (var i=0; i<this.source.length; i++)
 {
  if (filter.call(this,this[i]))
  {
   results.push(this[i]);
  }
 });
 return results;
}

var Form=Range.extend(function (form)
{
 this.form=form;
 this.source=Array.from(form.elements);
},
{
 disable:function ()
 {
  for (var i=0; i<this.source.length; i++)
  {
   this.source[i].setAttribute("disabled",true);
  }
 },
 header:function (mime)
 {
  this.form.encoding=mime;
 }
});
na most itt a Range egy interface az Arrayra, és azért jó, mert ezt tovább lehet örökíteni, az Arrayt viszont elég nehézkes, mivelhogy nem saját függvény, a prototypejában levő függvények sem másolhatóak stb..

a Rangenek a contract függvénye annyit tesz, hogy egy új objectbe másolja be a filter függvénynek megfelelő értékeket.

a Form egy interface a HTML FORM objectre, és mellesleg a Range kiterjesztése, szóval a Form source tulajdonsága egy tömb az adott formban levő inputokról

na ha ez így világos, akkor vázolom a problémát:

ha meghívom a contract függvényt, akkor egy új Form objectet kapok, aminek az elemei a filter által jónak talált elemek, mondjuk legyenek csak a gombok:

JS Form Replacement

janoszen · 2007. Szep. 7. (P), 11.16
Sziasztok,

volt valamikor egy blogmark egy JS libre ami annyit csinált, hogy JS-sel lecserélte a formokat stilizálható változatokra, de nem találom. Nincs meg valakinek a linkje?

Köszi

J
 

kép a képen

pepezoli · 2007. Szep. 7. (P), 06.31
Sziasztok!

Bocsi, de még csak most kezdtem ezt az egészet. A segítségeteket szeretném kérni. Egy web oldalt tervezek, amin el kellene helyeznem egy nagyobb képet, majd arra több kicsit. Ezek lennének a menüpontok. Valahogyan fölé kellene úsztatnom őket.Milyen parancsokkal tudom ezt megvalósítani? Ezen kívül azt kellene megoldanom, hogy ezek a menüpont-képek ne téglatest formájú, hanem mindenféle alakzatúak legyenek. Hogyan tudok egy képet így elmenteni, milyen formátumban célszerű? Köszönöm a segítséget…