ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2007 - Fórum téma

június 30

Böngésző menüsor és eszköztárgombok nélkül

gyg · 2007. Jún. 30. (Szo), 17.29
Sziasztok!

Aki tudja, legyen szíves leírni, hogyan tudom elérni azt, hogy a böngésző ablakának semmilyen más része ne legyen látható, csak az, ahol a title közé írt szöveg is megjelenik (esetleg még a menü rész)! Elsősorban Microsoft Internet Explorer használatakor működő megoldások érdekelnének. Előre is köszönöm minden hozzászóló aktivitását és segítségét!

gyg
 

PHP proxy forrás

jorgecosta · 2007. Jún. 30. (Szo), 00.13
sziasztok,

kutattam a neten egy php nyelven írt proxy után, de nemigazán találtam megfelelően működő megoldást.. vmiért nagyon népszerű a PHProxy nevű cucc, ami tetszene is, ha menne tökéletesen.. azért kéne php-s, mert szeretnék módosítani rajta, logolni posztváltozókat és hasonlók. ezzel szemben ezzel a phproxyval nekimentem a malev.hu elektronikus jegyfoglalási rencernek, de ott állandóan a hibás oldalt hozza be a keresés elindítása után, soha nem jön be találati oldal... ha ismeritek a nevezett alkalmazást és esetleg működnie kéne, csak én nem tudom, hogy kell rendesen beállítani v módosítani, ne habozzatok válaszolni, de akkor sem, ha tudtok egy tökjól működő másikat, amelynek szintén hozzá lehet férni a forrásához!
ja és nemtom mennyire voltam off, de ha igen, akkor mondjátok meg, hogy hova kellene írnom :D

kösz,üdv:
balázs
 

június 29

Regular expressions

zoliky · 2007. Jún. 29. (P), 18.24
Hello
Szuksegem lenne egy dokumentaciora amelyben megtanulhatom hasznalni a regularis kifejezeseket. Kezdo vagyok, nem tudok roluk semmit. Ezeket a kifejezeseket PHP-ben szeretnem hasznalni, es a PERL fele modszer erdekel.

Talaltam sok leirast a google-n de fogalmam sincs melyiket erdemes olvasni. Gondoltam van valaki aki mar volt kezdo es tud valamit ajanlani :)

Koszonom!
 

Eszköz nem használt CSS osztályok kigyűjtésére

Hodicska Gergely · 2007. Jún. 29. (P), 15.30
Sziasztok!


Keresnék egy olyan eszközt, ami képes arra, hogy meg lehet adni neki egy rakat templatet, ezeket átvizsgálja, és kigyűjti, hogy a bennük használt CSS-esekben milyen nem használt részek vannak, illetve akár azt is kigyűjtheti, hogy melyek azok a classok, amelyeket használunk a templatekben, de nem tartozik hozzájuk definíció a CSS fájlban. A templatek Smarty cuccok, tehát alapvetően HTML-ként is felfoghatóak.

Persze a kérdés előtt kerestem ;), a következőket találtam, amik érdekesnek tűnnek:
http://archivist.incutio.com/viewlist/css-discuss/34496
http://www.highdots.com/css-editor/waznew.html

Érdekelne, hogy milyen egyéb, ilyesmi célra használható eszközt tudtok ajánlani (lehet fizetős is), illetve a fenti cuccokkról is ha van valakinek véleménye, akkor az is jöhet.


Köszi,
Felhő
 

MySQL kereső ...

mpdt · 2007. Jún. 29. (P), 11.20
Sziasztok !

Csináltam egy olyan programot ami felvesz MySQL táblába neveket . A tábla neve teljes_nevek . Eddig 5 név van fenn . Sajnos nekem a világért sem sikerül megcsinálnom hozzá a keresőt :S 100000-szer próbáltam hozzá csinálni de vagy hibát írt ki vagy semmit . Kérem aki tud segítsen nekem ... Előrre is THX..
 

Cannot modify header information hiba setcookie()-ra

Petrusz · 2007. Jún. 29. (P), 00.33
Sziasztok,

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy miért nem tud a login a headerbe írni?

"Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /disk/raid3/w/e/weberp/forum/login.php:17) in /disk/raid3/w/e/weberp/forum/login.php on line 42"

login.php
<td>&nbsp;</td>
<td><input type="submit" name="Submit" value="Login" class=form></td>
</tr>
</table>
</form>
<?php
if($_POST['Submit']){
$user = $_POST['user'];
$pass = $_POST['pass'];
$pass_md5 = md5($pass);
include("config.php");

if(empty($user)){
echo "Please, insert an username.<br>
<a href=?id=login>Go Back</a>.";
die();
};

if(empty($pass)){
echo "Please, insert a password.<br>
<a href=?id=login>Go Back</a>.";
die();
};

$ok = mysql_query("SELECT * FROM `forum_users` WHERE user='$user' and pass='$pass_md5'")
or die ("Wrong Password and Username combination, please, <a href=login.php>go back</a> and try again, or register <a href=register.php>here</a> for free if you dont have an account");
$worked = mysql_fetch_array($ok);
if($worked){
$r = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM `forum_users` WHERE user='$user'and pass='$pass_md5'"));
$signature = "$r[signature]";
setcookie ("forum",$user,time()+1957240);
A programot a http://ethereal-design.info/?id=tutorials&get=showtut&tid=3 szedtem le egy forumocska. és a weberp.fw.hu-n tesztelgetem

Köszönöm!
 

június 28

Rollover kép egy másik DIV-ben

dfcwolf · 2007. Jún. 28. (Cs), 13.04
Sziasztok!

Hogyan lehet megoldani azt css-el, hogy amikor a menűben az egeret egy gomb fölé viszem, akkor egy másik DIV-ben megjelenjen egy kép. Nyilván minden gombhoz más kép lenne rendelve... Egyszer találtam róla egy jó leírást, de már nem találom...

Kösz a segítséget!
 

Képből vágás és kiírás imagecopy-val, de megjelenik az eredeti kép is

enzo · 2007. Jún. 28. (Cs), 12.56
Sziasztok,

Egy kepbol szeretnek kivagni egy adott reszt, es kiiratni az oldalra:

Igy probalkoztam:

$kep = "4.jpg"; // a kep merete 670x524
header("Content-type: image/jpg");

$im = imagecreatefromjpeg($kep);
imagecopy($im, $im, 0, 0, 5, 0, 300, 600);
imagejpeg($im, NULL, 100);
imagedestroy($im);


Csak az a gond, hogy az eredeti kep is megjelenik es nemtok megszabadulni tole.
Valami mas otlet ... ?????

kosz elore is
 

június 27

Könyvtár specifikus beállítások

tyb99 · 2007. Jún. 27. (Sze), 19.23
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Hogyan lehet Apache/PHP környezetben megoldani, hogy különböző virtuális szerverek, vagy különböző mappák, különböző php beállításokat használjanak.
Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy meg lehet e oldani azt, hogy egy nyilvánosan elérhető mappában le legyen tiltva a php hibakijelzése, viszont egy másik, fejlesztésre használt mappában ne legyen tiltva.

A segítségetek előre is köszönöm!
 

Mekkora sávszélességre tervezzünk Magyarországon?

s_volenszki · 2007. Jún. 27. (Sze), 17.24
Sziasztok!

Ez idáig nagyon sokat tanultam tőletek, ennek köszönhetően megláttam az általam készített weboldal fogyatékosságait. Ebből az apropóból néhány jól bevált momentumtól eltekintve újratervezem azt.

Többnyire minden kézenfekvő, de mégis akad egy problémás kérdés. Hogy elvi, vagy technikai, az majd kiderül! :)

Mindannyian tudjuk, hogy az internet sebesség kis hazánkban az elmúlt években jelentős fejlődéseken ment keresztül, ezért egy átlagos internetezővel szemben már nem nagy elvárás a 1024/128 vagy 2048/256.

De még is? Meddig feszíthető a húr? Tudom! Ki mennyire türelmes, és ki mennyire céltudatos. (Nekem ugye van türelmem a 4096/512 mellett.)

Mi a véleményetek a következő gondolatokkal kapcsolatban?

- Mi a feltételezhető, optimális internet sebesség egy átlagos látogató tekintetében?
- Ehhez mérten, mi az optimális oldal méret (KB) (teljes tartalom)?
- Hogyan készüljön a dizájn, ha kellenek a háttérképek?

s_volenszki