ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 29, 2007 - Fórum téma

Regular expressions

zoliky · 2007. Jún. 29. (P), 18.24
Hello
Szuksegem lenne egy dokumentaciora amelyben megtanulhatom hasznalni a regularis kifejezeseket. Kezdo vagyok, nem tudok roluk semmit. Ezeket a kifejezeseket PHP-ben szeretnem hasznalni, es a PERL fele modszer erdekel.

Talaltam sok leirast a google-n de fogalmam sincs melyiket erdemes olvasni. Gondoltam van valaki aki mar volt kezdo es tud valamit ajanlani :)

Koszonom!
 

Eszköz nem használt CSS osztályok kigyűjtésére

Hodicska Gergely · 2007. Jún. 29. (P), 15.30
Sziasztok!


Keresnék egy olyan eszközt, ami képes arra, hogy meg lehet adni neki egy rakat templatet, ezeket átvizsgálja, és kigyűjti, hogy a bennük használt CSS-esekben milyen nem használt részek vannak, illetve akár azt is kigyűjtheti, hogy melyek azok a classok, amelyeket használunk a templatekben, de nem tartozik hozzájuk definíció a CSS fájlban. A templatek Smarty cuccok, tehát alapvetően HTML-ként is felfoghatóak.

Persze a kérdés előtt kerestem ;), a következőket találtam, amik érdekesnek tűnnek:
http://archivist.incutio.com/viewlist/css-discuss/34496
http://www.highdots.com/css-editor/waznew.html

Érdekelne, hogy milyen egyéb, ilyesmi célra használható eszközt tudtok ajánlani (lehet fizetős is), illetve a fenti cuccokkról is ha van valakinek véleménye, akkor az is jöhet.


Köszi,
Felhő
 

MySQL kereső ...

mpdt · 2007. Jún. 29. (P), 11.20
Sziasztok !

Csináltam egy olyan programot ami felvesz MySQL táblába neveket . A tábla neve teljes_nevek . Eddig 5 név van fenn . Sajnos nekem a világért sem sikerül megcsinálnom hozzá a keresőt :S 100000-szer próbáltam hozzá csinálni de vagy hibát írt ki vagy semmit . Kérem aki tud segítsen nekem ... Előrre is THX..
 

Cannot modify header information hiba setcookie()-ra

Petrusz · 2007. Jún. 29. (P), 00.33
Sziasztok,

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy miért nem tud a login a headerbe írni?

"Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /disk/raid3/w/e/weberp/forum/login.php:17) in /disk/raid3/w/e/weberp/forum/login.php on line 42"

login.php
<td>&nbsp;</td>
<td><input type="submit" name="Submit" value="Login" class=form></td>
</tr>
</table>
</form>
<?php
if($_POST['Submit']){
$user = $_POST['user'];
$pass = $_POST['pass'];
$pass_md5 = md5($pass);
include("config.php");

if(empty($user)){
echo "Please, insert an username.<br>
<a href=?id=login>Go Back</a>.";
die();
};

if(empty($pass)){
echo "Please, insert a password.<br>
<a href=?id=login>Go Back</a>.";
die();
};

$ok = mysql_query("SELECT * FROM `forum_users` WHERE user='$user' and pass='$pass_md5'")
or die ("Wrong Password and Username combination, please, <a href=login.php>go back</a> and try again, or register <a href=register.php>here</a> for free if you dont have an account");
$worked = mysql_fetch_array($ok);
if($worked){
$r = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM `forum_users` WHERE user='$user'and pass='$pass_md5'"));
$signature = "$r[signature]";
setcookie ("forum",$user,time()+1957240);
A programot a http://ethereal-design.info/?id=tutorials&get=showtut&tid=3 szedtem le egy forumocska. és a weberp.fw.hu-n tesztelgetem

Köszönöm!