ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 5, 2007 - Fórum téma

MySQL táblák értékének összehasonlítása

Szabó Gergő · 2007. Jún. 5. (K), 20.31
Sziasztok!

Nekem avval akadt problémám amikor nekikezdtem egy beléptető rendszer elkészítésének, hogy odáig rendben, hogy ellenőrzőm van-e adat,stb... de amikor arra kerülne sor, hogy azt ellenőrizze, hogy a beírt (mezőbe) és a db.-ben lévő adat egyezik-e, akkor mindig azt írja ki amit hibaüzenetnek kreáltatok vele -noha beírt felh.név/jelszó páros helyes is - ha valami baj van a lekérdezéssel

<?php
$felh_nev  = $_POST['fnev'];
$jelszo      = $_POST['jelszo'];
 /*SESSION elindítása*/
    session_save_path("sessions");
    session_start(); 
 /*--------------------------*/
 
if (empty($felh_nev) || empty($jelszo)) {
echo 'Hiba! Valamely mezo ures! Kerem lepjen vissza es toltse ki! Koszonom!';
} 
elseif((strlen($felh_nev)<2) || (strlen($jelszo )<2))
{
echo'Hiba! Valamely mezo erteke rovidebb mint 2 karakter! Kerem lepjen vissza es javitsa!';
}
else {
        //----------------------------------------------------------------
             include 'mysql/mysql_conn.php';
	     include 'mysql/mysql_select_db.php';
	     $result          = mysql_query("SELECT * FROM felhasznalok");
	     $tabla_hossz  = mysql_num_rows($result);     
	     $tabla            = mysql_query("Select * FROM felhasznalok WHERE fnev="$felh_nev." and jelszo=".$jelszo." ");
	 //---------------------------------------------------------------
	if($tabla_hossz<0)
	{
	echo'Hiba! Ures az adatbazis!';
	}
	elseif($tabla) {
	                          $row = mysql_fetch_array($result);
                                  $_SESSION['belepve']=$row['fnev']; /* Ez jelzi, hogy sikerült, és bárhol ki is irathatod */
                                  header("Location: index2.html"); /* Átirányít */
                                  exit; /* Biztossá teszi azt, hogy az következő kódrész nem fut le. */
	}
	else {
	echo 'Hiba! A felhasznalonev vagy a jelszo nem letezik!';
	}
	} 
?>
Ez volna a probléma
Működése:

Word dokumentum & PHP

figyuri · 2007. Jún. 5. (K), 17.47
Sziasztok, -ismet en (az elozo (vizitdijas) valaszt koszonom...)
Milyen modon tudnam a mar meglevo Word dokumentumokat PHP -bol buzeralni ? Most is mint elobb konkretan leirom mirol van szo: -a mar meglevo dokumentumokat (egeszsegugyi pl.: kikerok, zarojelentesek, elmentett szovegeket) beolvasni, modositgatni, elmenteni, stb.,
Nekem csak az jutott eszembe, hogy heroikus munkaval atkonvertalom html -be (a megjelenites mar ok), majd erre biztos talalok valamilyen megoldast a neten. (vagy ha nem ismet zavarok...:-).

koszi : -gyuri-
 

mint a windows.prompt

figyuri · 2007. Jún. 5. (K), 13.47
csak egy kicsit maskeppen...

Sziasztok ! -kovetkezo a gondom :

bizonyos oldalak megnezeset csak akkor engedhetem meg a felhasznalonak ha kerdeseimre helyes valaszt adott.(Konkretan a vizitdij fizetesrol van szo...). Kerdeseimre a valaszokat ki kell valasztania az altalam felsoroltak kozul. Szerintem ezert nem jo a windows.prompt (vagy nem ismerem a lehetosegeit, de amugy is php kell...).
Amire gondoltam :
-minden ilyen oldalba "includolom" az elejere a vizitdij.php -t (itt <select> -ek lesznek (Pl.: fizetes modja (kp, kartya, stb.,) illetve fizetes jogcime (alapdij, emelt, mentes, stb.,)), s addig nem engedem tovabb mig nem valasztott mindegyik select -bol... Ez is egy kerdes, hogy ez igy jo ?

Gondot jelent viszont ha ezen oldalakat megkerulve (pl. beirja a bongeszo cim reszebe a kovetkezo oldalt, stb...) tovabb halad, ezt hogyan lehetne megoldani ?

Koszonom : -gyuri-
 

form spam megint

Cadeyrn · 2007. Jún. 5. (K), 06.23
Üdv!

Újból támad a form spam, csak azt nem értem, hogyan.
- Van egy primitív captcha (le fogom cserélni reCAPTCHA-ra)
- van e-mail cím totális validálás (lekérdezem a szervertől)
- van bevitelszűrés (HTML nincs, stb.)

és még mindig jön spam, igaz, sokkal kisebb mértékben, elsősorban linkek formájában.

Van valakinek ötlete a maradékot is kiküszöbölni?