ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 20, 2007 - Fórum téma

Bejelentkezés és A felhasználó adatainak kiírása

mrjoel · 2007. Jún. 20. (Sze), 20.47
Üdv!
Lenne egy olyan problémám, hogy van egy bejelentkező oldalam ahol a felhasználó be tud jelentkezni ami így néz ki:
<?php
include "config.php";

mysql_connect($dbhost,$dbuser,$dbpass);
mysql_select_db($dbname);

/**************************************************
* Ha még nem lépett be
***************************************************/

if ($_SESSION['belepett']!== true)
{
if (isset($_POST['login']))
{ //Ha postolt adatokat
$nick = addslashes($_POST['nev']);
$pass = ($_POST['jelszo']);

$sql = "SELECT * FROM users ";
$sql.= "WHERE (nick='".$nick."'";
$sql.= " AND jelszo='".$pass."')";

$query = mysql_query($sql);

if (mysql_num_rows($query) !== 0)
{ //Helyes nick+pass
$_SESSION['nick'] = addslashes($_POST['nev']);
$_SESSION['belepett'] = true;

header("Location: ".$_SERVER['PHP_SELF']);
}

else
{//Hibás nick+pass
print "Hibás Azonosító vagy jelszó!<br>Amennyiben elfelejtette jelszavát, vegye fel velünk a kapcsolatot.";
}
}
?>
<form action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF'];?>" method="post">
<table>
<tr>
<td>Azonosító:</td>
<td><input type="text" name="nev" /></td>
<td>Jelszó:</td>
<td><input type="password" name="jelszo" /></td>
<td><input type="submit" name="login" value="Belépés" /></td></tr>
<tr><td colspan="5" align="center"><a href="register.php">Regisztráció</a></td>
</tr>
</table>
</form>
<?php
}//Nem lépett be

/********************************
* Ha már belépett
*******************************/
else
{//Be van lépve

print "Bejelentkezve: ".$_SESSION['nick'];
Print "<br><br><font size=2><strong><a href=\"adat.php\">Adatok megtekintése</strong></font></a>";
print " <br><br><a href=\"logout.php\">Kijelentkezés</a><br />";

}
?>

Ehhez van egy users tábla amiben van id, nick, jelszo, email. Ez tökéletesen működik is, be tud lépni a felhasználó. Ha belépett akkor megjelenik hogy ki lépett be alatta egy link (Adatok megtekintése) és a kijelentkezés. Szóval azt szeretném elérni ha az adatok megtekintésére megy akkor kilistázódjon a felhasználó adatai az adat.php oldalra. Az adat.php scriptje így néz ki:
<?php
session_start();

if($_SESSION['belepett'] == true)
{

//Ide jöne a bejelentkezett felhasználó adatai amihez egyenlőre ennyi a scriptem/
$ossz = mysql_connect("...........extra.sql", "........", "karen");

mysql_select_db("..........",$ossz);

$sql = "SELECT * FROM proba";

$eredmeny = mysql_query($sql, $ossz) or die(mysql_error());

while ($ujTomb = mysql_fetch_array($eredmeny)) {

$adat = $ujTomb['adat'];

echo "<table border=1><tr><td>Adat: $adat</td></tr></table>

Eclipse CVS eltunt

Emul · 2007. Jún. 20. (Sze), 16.18
Haliho.
Mar masodjara jon elo ez a problema ebben a honapban es baromira idegesito.
Van egy project amit Checktoutolok CVS Repobol, aztan fejlesztegetem, neha szinkronizalok, updatelek, commitolok. Szoval hasznalom. Aztan egyszercsak az eclipse "elfelejti" hogy az a project CVS-bol lett kiszedve, es nem ajanl fel a team menuben semmit csak ket dolgot(apply patch, share project), tehat se sync, se update, se commit, se semmi aminek a CVS-hez koze van.
Ha atvaltok Team Synchronizing perspektivaba es aszondom hogy akkor szinkronizalj egyet, akkor kiirja egy par mp utan hogy nem valtozott semmi a base-hez kepest(holott de).
A CVS direk-hez nem nyultam, megvannak. Nem piszkaltam bele egy Eclipse vagy CVS fileba sem.

Legeloszor ugy oldottam meg hogy backupoltam a projectet majd kicseckoutoltam ujra, majd felulirtam a backuppal, es utana mukodott minden szepen.De akkor is baromira bosszanto, ez es kivancsi lennek mitol lehet, valamint hogy hogyan tudnam megoldani.

Elore is koszi a helpet.
 

Hova erdemes rakni az adsense reklamokat?

zoliky · 2007. Jún. 20. (Sze), 15.35
Hello,
Van egy drupal alapu oldalam, a felepitese nagyon egyszeru :

- Header (felso resz, logo)
- Header Adsense (felso adsense reklam)
- Bal sav
- Tartalom
- Footer

Az oldal kozepre van igazitva, es hossza 760px. Sajnos meg nincs online csak egy kepet tudok mutatni:http://img467.imageshack.us/img467/3337/mysitepe8.jpg

Szeretnek ket Adsense reklamot elohivni, az elso mar fent lathato es szerintem jol nez ki. A masodik reklamot fogalmam sincs hova tudom rakni. Szeretnek par tanacsot kerni, ti hova raknatok a masodik reklamot?

Remelem nem fogtok szidni, tudom kicsit hulye tema de csak velemenyekre vagyok kivancsi :)

Koszonom!
 

Biztonság a spamek ellen vendégkönyv esetén.

millye · 2007. Jún. 20. (Sze), 11.52
Üdv mindenkinek.

Több weboldalon is láttam, hogy az űrlap kitöltésénél (mondjuk egy vendégkönyv esetén) egy képről leolvasott kódot kell megadni egy beviteli mezőben. Az üzenet csak akkor van regisztrálva a vendégkönyvbe, ha a beírt kód helyes.
Hogyan működik egy ilyen rendszer? Az én vendégkönyvem csak egy szöveges file-t használ az üzenetek tárolására és nem rendelkezik ilyen védelemmel, ezért aztán gyakran kell "takarítsak benne".
Szóval... Hogyan működik? Van egy pár kép számokkal meg betűkkel amelyeket haotikusan megjelenít (minden bejgyzéskor egyet). A beírt kódot mivel kell összehasonlítani? Hol lehet erről többet megtudni?

Köszönettel,
További kellemes napot.

Millye
 

Internet explorer 6 - hogyan lehetne szimulálni??

jorgecosta · 2007. Jún. 20. (Sze), 02.19
sziasztok,

az a problémám, hogy csináltam egy weboldalt és igenjó lett, nagyon örültem is. teszteltem ie7tel, firefoksszal, operával, konkerorral. na mondom akkor megmutatom a "megrendelőnek", erre nem ie6ja volt, ahol minden szépen szét volt esve?? na most arra gondoltam, hogy csinálok egy másik, ie6ra szabott szkint, de ötletem sincs, hogy kéne belőni ezt a csodálatos böngészőt, mivel ha van 7es, a winxp nem enged 6ost feltenni... másképp nincs ötletem, hogy a szabványtól való elrugaszkodásokat hogyan tudnám szimulálni... szóval ötlet? hogy tehetek fel ie6ot?

kösz a válaszokat előre is
 

Valami bajom van az auto_incrementtel

minarikede · 2007. Jún. 20. (Sze), 00.20
Sziasztok!

Tartok tőle, hogy valami nagyon egyszerű dolgot nem veszek észre. Nem rég keztem el sql-ezni, és már bajba is kerültem. Készítettem egy táblát a következő paranccsal phpMyAdminban:

CREATE TABLE `valami` (
`azon` INT( 9 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`kat_nev` VARCHAR( 15 ) NOT NULL ,
`kat_leiras` TEXT NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `azon` )
) TYPE = innodb;

most pedig szeretnék egy új sort beszúrni a következő módon:

INSERT INTO `valami` (`kat_nev` , `kat_leiras` )
VALUES ('szoveg', 'szoveg') ;


De nem akar sikerülni, csak úgy ha az 'azon' mezőnek is adok egy értéket, holott én azt várnám, hogy automatikusan növekedjen. Vagy rosszul gondolom?

mit nem veszek észre?

A segítséget előre is köszönöm!
Cs.