ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 8, 2007 - Fórum téma

Dinamikusan méreteződő textarea scrollbar nélkül

bonobo · 2007. Jún. 8. (P), 23.37
Sziasztok,

A fentit szeretném megvalósítani úgy, hogyha beírnak a szövegmezőbe, akkor ne scrollbar legyen, hanem a textarea nyúljon függőlegesen a szöveg méretéhez ha pedig törölnek belőle, akkor zsugorodjon függőlegesen, ha kell.
Szerintetek megoldható?
Gugliztam eleget esküszöm! :)

Előre is köszi szépen!
 

Miért nem használnak jóval többet ASP.NET-et fejlesztésre

moszinet · 2007. Jún. 8. (P), 21.17
Sziasztok,

gondoltam felvetem a weblabor-on a kérdést, hogy miért nem használnak jóval többen asp.net -et webfejlesztésre ?
Én fejlesztettem egy jópár weboldalt PHP-ben és Perl-ben is, viszont azt kell mondjam, hogy csalódottan látom azt, hogy elég kevesen használják az asp.net -et ami véleményem szerint sokkal hatásosabb mint a PHP.
Maga a strukturáltsága és az objektum orientált framework ami a háta mögött van sokkal fejlettebb mint a PHP framework-je, mégis úgy látom, hogy a PHP sokkal közkedveltebb :) ... ?
 

json_decode probléma

w3net · 2007. Jún. 8. (P), 20.16

$json = "[
    {
        'a' : 1,
        'b' : '',
        'c' : {
                'hour'  : '0-23',
                'day'   : '*',
                'dweek' : '*',
                'month' : '*'
        }
    }

]";

    $a = json_decode($json);
    echo "type is:". gettype($a);
A PHP 5.2 már JSON értelmezőt is tartalmaz (json_decode). Mindjárt ki is próbáltam, de sajnos csalódott vagyok.
A fenti kód ugyanis NULL-t ad vissza, pedig a JSOn kifejezés helyes. Kipróbáltam a kódot PHP5.3 alatt is, de szintén NULL-t ad vissza.
Na most hol a hiba? Én rontottam el valamit, vagy ez a függvény ilyen "korlátozott"?
 

Oldalarányt megtartó méretezés PHP-ben, GD-vel

methode · 2007. Jún. 8. (P), 18.35
Hello,

Egy most indult kep-kiszolgalo webmestere vagyok es van egy kisebb problemam a GD library-val: az altala letrehozott thumbnail-ok mindig adott meretuek. Vagyis en megadom elore a meretet es a GD-konyvtar az adott meretu kepet hozza letre.

De, ezaltal a kepek mindig, mondjuk ugy furcsan neznek ki. Erre az en megoldasom, sajat velemenyem szerint az lenne hogy szazalekban adjam meg a meretet.
Viszont nem tudom hogy hogy fogjak bele, es egyaltalan meg lehet-e ezt tenni a GD-vel.

Elore is koszonom.
 

Fejlesztés - ötleteket keresek CMS rendszerem továbbfejlesztéséhez

tibike-szan · 2007. Jún. 8. (P), 11.56
Hello!

A CMS-em továbbfejlesztéséhez szeretnék ötleteket kérni.
Fél éve fejlesztgetem, MySQL támogatással, fórum lehetőséggel, stb. Mivel már 4 különböző helyen és tartalommal is használom, arra gondoltam milyen jó lenne úgy továbbfejleszteni, hogy egy CMS motorral ki tudnám szolgálni az összes tartalmat. Így rengeteg karbantartási időt tudnák megspórolni. Azt hiszem nagyobb tartalomkezelők mint a pl.: Drupal is tudnak ilyesmit.

Ennek megvalósításához szeretnék ötleteket kérni, tapasztaltabb webmesterektől, mielőtt ész nélkül belevágok, hogy mire érdemes figyelni, hogy érdemes szétválasztani a kódot, stb. Hátha egy csomó tévedést megspórolok magamnak.
Köszönettel: Tibor (tibike-szan kukac freemail pont hu)