ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2007 - Fórum téma

június 17

Opera és a COOKIE-k

mudlee · 2007. Jún. 17. (V), 19.00
Sziasztok!
COOKIE kezeléssel lenne egy kis gondom, megírtam, Firefox és IE normálisan kezeli.
Probléma operával: Magát a cookie-t lerakja a megfelelő paraméterekkel, de opera újraindítása után nincs ott. Nincs beállítva operában semmi cookie törlés.
Kód:

setcookie("neve", $ertek, $ervenyesseg);
Lejárati idő 10évre előre lett beállítva.
Hallottam arról, hogy opera máshogy kezeli őket, de konkrét megoldást sehol nem találtam, valaki tud segíteni?
 

Automatikus aldomain a www könyvtár alkönyvtáraiból

thomasrc · 2007. Jún. 17. (V), 17.58
Sziasztok !

Lehet sokat kérdezek mostanában...
Azt szeretném megvalósítani Apache 2.2.4 alatt ( php 5.2.3 ha ezis kell ), hogy vannak az userek könyvtárai ( H:/users/n/na/name/www/ ). Minden usernek a www könyvárában lévő dolgok látszódnak a neten ( ami a példa esetében a "H:/users/n/na/name/www/" könyvtárban lévő dolgok látszódnak ). És én azt szeretném, hogy ha a www mappában létrehoz az user egy "haver" mappát, akkor az a mappa egyben aldomain is legyen ( haver.valami.hu ), de ellehesen érni "normálisan" is a mappát ( valami.hu/haver ). Ezt valahogy meglehet csinálni, mert láttam egy fizetős tárhelyszolgáltatónál, hogy így oldják meg az aldomain dolgokat. A rendszer: Windows Vista. Vagy ezt csak Linux alatt lehet megcsinálni ?
 

kezdő JOIN-WHERE probléma

gphilip · 2007. Jún. 17. (V), 14.03
Hali SQL mágusok! :)

Mivel még csak alapszinten sajátítottam el az SQL nyelvet, ezért egy - számotokra nyilván - alatvető kérdésben kérném a segítségeketeket.

Egy kérdőívet fejlesztek PHP-MySQL felállásban. Az adminisztrációs felületen meg lehet tekinteni a felhasználós listáját, akik addig kitötötték a kérdőívet, emellett megjelenik pár kérdésre adott válaszuk is a listában (jelesül név, email cím).

A kérdés szempontjáól releváns tánlák:

USERS
id: auto_incrementes egész típusú primary key
ip: a felhasználó ip-je
date: datetime, amikor elküldte a kérdőívet

ANSWERS
id: auto_incrementes egész típusú primary key
questionid: annak a kérdésnek az azonosítója a QUESTIONS táblából, amire az adott válasz érkezett
userid: annak az usernak az ID-je az USERS táblából, aki a választ adta
answer: maga a váalsz

A probléma pedig az, hogy egyetlen SQL sorral szeretném a felhasználók listáját leszűkítani azokra a felhasználókra, akik egy bizonyos kérdésre válaszoltak, tehát akiknél létezik az ANSWERS táblában olyan rekord, aminek USERID-je az övék, és a QUESTIONID egy bizonyos szám (pl 21). (Ha nem adta meg arra a kérdésre a váalszt, akkor nem is keletekzik rekord az ANSWERS táblában arról).

Lehet, hogy ez így nagyon homályos, de "SQL-esen" így fogalmaznám meg: "Válaszd ki az USERS táblából azokat a felhasználókat, akiknek az ID-jét USERIDként használva a az ANSWERS táblában létezik 21-es QUESTIONID-jű rekord."

A JOIN egy WHERE-rel kombinálva jó lenne, csakhogy akkor esetleg több, ugyanazon felhasználóhoz tartozó válasz esetén több rekordot ad ki, mint ahány ilyen felhasználó van.

Bocs, ha valami nem világos, kérdezzetek és pls help :)
 

Átállás II2-re (mod_rewrite)

Grimlab · 2007. Jún. 17. (V), 13.17
Sziasztok, egy olyan problémába ütköztem, hogy elkészítettünk egy oldalt, a szép url-ek miatt az Apache ReWrite modullal mindent az index.php kap meg, és ott a $_SERVER{'REQUEST_URI'} értéke alapján döntjük el, hogy mi induljon el!
Csakhogy a T. megrendelő nem mondta, hogy nincs Apache, hanem II2. A rendszergazda a vállát vonogatja, hogy őt ebből hagyjuk ki, én meg még képről sem láttam II2-t.

Valaki tudna segíteni abba, hogy miként lehetne megoldani, hogy a $_SERVER{'REQUEST_URI'} változó megjelenjen II2 alatt is? Vagyis, kicsit visszább menve, az II2-ben mi a .htaccess megfelelője?
 

cirill betűk

amikor · 2007. Jún. 17. (V), 10.04
Orosz-magyar szótárt próbálok csinálni. Mysql-ben utf8_general_ci -ra van állítva a kódolás. A html oldalon pedig:

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="ru" xml:lang="ru">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

de az orosz karakterek helyére ?-jeleket tesz. phpmyadminban pedig jól megjeleníti.
a betűket úgy írtam be, hogy átállítottam a billentyűzetet oroszra.
van valakinek vmi ötlete, hogy csináljam?
 

június 17

mysql console

plyotr · 2007. Jún. 16. (Szo), 22.59
Hello!

MEg egy gyores kerdesem van, jo esetben letezik 1 mysql adatbazis vhol. Ezt szertnem en menedzselni, milyen alkalmazas letezik erre? Probalkoztam mysql_front-al, de nem akar kapcsolodni.

Koszi!
 

Java Script-el frame frissítése. Help

666 · 2007. Jún. 16. (Szo), 21.24
Hello
Egy kis segítséget kérnék. Egy olyan Java Script-re lenne sükségem ami egy 2 frame-ből álló oldalt tudna frissíteni. Tehát egyik frambe lenne ez a script és frissítené bizonyos időközönként a másik Framben lévő oldalt. A 2. frambe nem tudok írni mivel ezek nem saját oldalak. (Pl: google, yahoo, stb) De az elsőbe bármit. A lényeg, hogy az első Frame frissítse a 2. framet, és kezeljen 5-6 linket amit egymás után bizonyos időközönként frissit. (Tehát cserélgeti az oldal)
A segítséget előre köszönöm.
 

php mysql_connect nem megy...

plyotr · 2007. Jún. 16. (Szo), 21.09
Sziasztok!

azt mondja, hogy:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'tmp2.extra.sql' (11001) in C:\xampp\htdocs\db.php on line 6
nem lehet kapcsolodniUnknown MySQL server host 'tmp2.extra.sql' (11001)

DE az adatbazis tuti megvan.
Kell vmi extra, h a mysgl_connect() parancs menjen?
v mi lehet a baja?
Koszi!
 

Dinamikus kép... nincs hiba, de nem megy

Reactor · 2007. Jún. 16. (Szo), 18.23
<?php
error_reporting(E_ALL);
function gradient(&$image, $x1,$x2, $start, $end, $bc, $uc)
{
$bc = explode("|", $bc);
$uc = explode("|", $uc);
$hg = abs($start-$end);
$rp = substr($bc[0]-$uc[0]/$hg,0, 4);
$gp = substr($bc[1]-$uc[1]/$hg,0, 4);
$bp = substr($bc[2]-$uc[2]/$hg,0, 4);

for($fhg=0; $hg > $fhg; ++$fhg){
$tc=imagecolorallocate($image, (integer)$rp, (integer)$uc[1], (integer)$uc[2]);
imageline($image, $x1, $start+$fhg, $x2, $start+$fhg, $tc);
$uc[0] += $rp; $uc[1] += $gp; $uc[2] += $bp;}
global $image;

}
header("Content-type: image/png");
$kep = imagecreate(100, 50);
$szin = imagecolorallocate($kep, 134, 134, 34);
gradient($kep, 0, 99, 50, 0, "0|0|0", "200|200|200");
imagepng($kep);
?>

Mi lehet a hiba?
 

keresés a weblaboron

leslieb · 2007. Jún. 16. (Szo), 17.45
Szia!
A weblaboron szeretnék keresni; pl cikkek, könyvajánlók, fórum. A google "elvisz" az oldalról. Tudtok segíteni? Köszönöm!
joedani
írom a mailt mert attól tartok, hogy erre sem találom meg a választ...
joedani(@)t-online.hu