ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2007 - Fórum téma

június 16

Fájból beillesztett kép képernyőre méretezése

H.Tibcsi · 2007. Jún. 16. (Szo), 15.40
Hello.

Szükségem lenne egy olyan html vagy php kódra ami egy fájlból beillesztett (jpg) képet mindig akkorának jelenít meg hogy a teljes képernyőre átméretezze. De a változatos képernyő felbontásokhoz is igazodjon.
 

Csak egy fehér oldal jön be!

pho13 · 2007. Jún. 16. (Szo), 11.43
Sziasztok.

Még mi előtt kérdeznék szeretném hangsúlyozni hogy kezdő vagyok!
A problémám a következő(nagyon kérlek próbáljatok meg segíteni mert nagyon fontos lenne):

-Adott a gépemen az appserv legfrissebb verziója.
-Adott egy teljes portál rendszer.

Az apppserv instalálása és ellenőrzése után a www könyvtárba áthelyezem a portál rendszer file-ait,mappáit.

A rendszer rendelkezik egy instaláló varázslóval úgy hogy a telepítését nem szúrhatom el.Elvileg!

Szépen a varázsló ellenőrzi a jogosultságokat aztán pedig a mysql kapcsolatott és elkezdi bemásolni az sql file-kat is.Az instalálás végén szépen ki írja hogy ok, minden szép és jó.Töröljem az install mappát (nem joomla rendszer.habár az is ugyan így működik).Rendben törlöm és amikor a localhost/oldalam meg szeretném nyitni egy fehér képernyő jön be és annyi van írva hogy localhost.A furcsaság még csak most jön!Ha egy a rendszerhez tartozó másik mappában levő index.php-t(vagy más file-t) lényeg hogy nem a gyökérkönyvtárból nyitok meg egy file-t akkor az szépen és csodálatosan bejön és működik is úgy ahogyan annak kell!Pl. az adminisztrációs felülett vagy egy ilyen partner kezelő oldal is van benne.Mind a kettő szépen bejön.De ha a gyökérkönyvtárban próbálok valamit megnyitni (pl. a főoldalt) akkor az a nyamvadt localhost felirat jön be!

Kérlek Help!!!!
 

június 15

file letoltese

k014 · 2007. Jún. 15. (P), 21.03
Az lenne a kerdesem, hogy tudom azt megoldani, hogy egy file letoltese egy php-s valtozotol fuggjon?
pl. csak bejelentkezett userek tudjak azt a file - t letolteni?
koszi
 

nem megy a php

jeneimarci · 2007. Jún. 15. (P), 17.20
Hello mindenki nekem hogyha egy php fáljt otthon megyitok nem akar menni.
Tudná valaki miért nem?
 

fckeditor smarty változótól kap értéket

emelasz · 2007. Jún. 15. (P), 14.53
Sziasztok!

Van egy smarty templétem melyben egy fckeditor jelenne meg.

tpl részlet:

.
.
<script type="text/javascript">
<!--
var oFCKeditor = new FCKeditor('n_body') ;
oFCKeditor.BasePath = 'js/fckeditor242/' ;
oFCKeditor.Width = '100%' ;
oFCKeditor.Height = '400' ;
oFCKeditor.ToolbarSet = 'for_news' ;
oFCKeditor.Value = '{$valami}' ;
oFCKeditor.Create() ;
//-->
</script>
.
.

Hogyan adjam át biztonságosan a smarty változót oFCKeditor.Value számára? Mert így nem működik, ha van értéke a {$valami} -nek.

Vagy másik kérdés (is), mi a legjobb megoldás fckeditor és smarty között. Úgy értem találtam egy function.fckeditor.php nevű smarty plugint hozzá, viszont nem találtam használható leírást.
Egy ilyet láttam:

php-be:
$tpl->register_function('fckeditor', 'smarty_function_fckeditor');

tpl-be:
{fckeditor InstanceName="fck" BasePath="/fckeditor/" Value="I love you!" Width="500" Height="300" ToolbarSet="Basic" CheckBrowser=true DisplayErrors="The FCKeditor can\'t downloaded."}

De nem megy.
Használta már valaki a fentieket?
Itt a teljes és egyetlen példa, amit találtam:
http://www.phpchina.com/bbs/archiver/tid-23027.html
 

phpmyadmin alap sablonja

thomasrc · 2007. Jún. 15. (P), 14.48
Már régóta érdekel a dolog, hogy hogyan lehetne megváltoztatni a phpmyadmin alap sablonját ( Original ), de semmire se jutottam. Mivel az angol összetett szavaival "hadilábon" állok, ezért a dokumentációból csak egy-egy kisebb szót értek.

Szóval azt szeretném, hogy ha belépek a phpmyadmin -ba, akkor alapértelmezetten az "Artict Ocean" sablon legyen, ne pedig az "Original". Ezt hogy lehet megcsinálni ?
 

Apache beállítás

siliconnet · 2007. Jún. 15. (P), 10.17
Sziasztok!

Van nekem egy apache szerverem ami linux alatt fut. Ezen üzemeltetek egy kis veboldalt. Van egy két linkem ami egy kögyvtár szerkezetet listáz ki az apache segítségével. Az a baj hogy mikor kilistázta a könyvtárakat illetve a fájlokat akkor az oldal tetején mindig megjeleníti az elérési útat.
pl.:

Index of /fotok/nyaralas/2007

és ez alatt jelennek meg az állományok.

Hogyan lehet kikapcsolni, hogy az "Index of /fotok/nyaralas/2007" ne jelenjen meg.

üdv.:

Siliconnet
 

Python script kimenete k-eu karakterekkel WinXP Command Promptban

royaljerry · 2007. Jún. 15. (P), 07.56
Nokérem, volna egy alapkérdésem: adott egy nagyon egyszerű Python script, aminek a kimenete pár sor WinXP Command Promptban ("DOS ablak"). A gond természetesen az, hogy mivel magyar karaktereket jelenít meg a drágám, ezért azok nem jelennek meg helyesen. Eddig azért nem került elő ez a probléma, mert vagy nem dolgoztam nem-angol szövegekkel, vagy nem vezettem ki az output-ot DOS-ba.

Röviden tehát:

Amit beírok:
print ("öüóőúéáűí")
Amit kapok:
÷ء§˙ÚßűÝ
Kérdés:

Segít-e ezen a problémán az
encoding
metódus? Ha igen, hogyan alkalmazzam?
 

június 14

Css, ami működik Firefoxban, de az IE6 utálja

zend · 2007. Jún. 14. (Cs), 20.26
Sziasztok!

CSS-ben nem vagyok otthon, de kaptam egy eredetileg php-ben íródott -már csak statikus- honlapot és a hozzá tartozó style.css fájlt. Az oldalak html végződést kaptak és a Firefox rendesen meg is jeleníti őket. Az Internet Explorer 6 viszont az egészet széttöri, még a háttér színét sem képes megjeleníteni. Mintha nem is lenne hozzá stíluslap. A style.css-t mellékeltem, segítenétek, hogy mivel van baj?


[colorer=css]
body {
margin: 0;
background-color: #e4f5b2;
font-family: Arial;
}

a:hover {
text-decoration: underline !important;
}

#header {
background-color: #e4f5b2;
width: 760px;
}

#header ul {
margin: 0;
padding: 0;
width: 760px;
height: 20px;
background: #cf7d13 url('img/menu_bg.gif') repeat-x 0 0;
}

#header ul li {
float: left;
background: url('img/menu_sep.gif') no-repeat 100% 50%;
font-size: 10px;
color: #e4f5b2;
height: 20px;
margin: 0;
line-height: 20px; list-style-type:none; padding-left:5px; padding-right:7px; padding-top:0; padding-bottom:0
}

#header ul li a,
#header ul li a:link,
#header ul li a:visited,
#header ul li a:hover,
#header ul li a:active {
color: #e4f5b2;
text-decoration: none;
}

#container {
border-bottom: 1px solid #e86e0f;
background: #dee38a url('img/container_bg.gif') repeat-y 0 0;
width: 760px
}

#sub {
overflow: hidden;
float: right;
width: 220px;
background: #5973ce url('img/right_bg.jpg') no-repeat 0 0;
}

#sub #cim {
padding: 5px 15px 0 15px;
height: 225px;
font-size: 11px;
color: #000;
}

#sub #cim p {
margin: 0 0 3px 0;
}

#sub #aktualitas {
color: #fff;
font-size: 12px;
min-height: 395px;
}

#sub #aktualitas a {
color: #fff;
}

#content {
overflow: hidden;
float: left;
background: url('img/content_bg.jpg') no-repeat 0 0;
width: 540px;
padding-top: 220px; padding-left:0; padding-right:0; padding-bottom:0
}

#content h2 {

JavaScript: hasznos linkek

zoliky · 2007. Jún. 14. (Cs), 18.59
Milyen hasznos linkeket ismertek JavaScript-hez? erdekelne minden ami leiras, peldak, stb..
Koszonom!