ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 25, 2007 - Fórum téma

Email leszedése szerverről és feldolgozása PHP-vel

x.3d.gime · 2007. Szep. 25. (K), 22.33
Sziasztok!

Van egy érdekes 5letem.
Vagy csak nekem az...??? :-)

Szóval...
Van egy postafiók egy mail szerveren. Eddig minden OK, egy "sima" levelezővel (Outlook, Bat stb.) simán lehetne is használni.
Ami viszont nekem kell, az az, hogy egy cron-olt PHP progi (mondjuk egy "emailleszedoesfeldolgozo.php") ezt a postafiókot rendszeres időközönként megnézné, ha van benne levél, akkor azt leszedné, fájlba téve a levél szövegét (levéltörzset), illetve külön fájlba a csatolmányt, ha van, és persze a levélfejlécből kiszedné az adatokat (küldés időpontja, tárgy stb.), mert ez alapján nevezné el a levéltörzs fájlját.

Nos, erre a feladatra van-e valami az "alap" PHP-ban (v4.4.4)?

A "mail functions"-nál csak a mail() és a ezmlm_hash() van, de ezek a küldéshez vannak, viszont nekem a levél szerverről való "leszedése" kell (és onnan törlődjön is ezután)...

Vagy máshol keressem a doksiban?

Vagy van-e valami megoldás erre?

Egyáltalán merről/merre induljak?

Még fontos info lehet az, hogy semmi keretrendszer nincs a dologhoz, csak egy egymagában levő cron-olt PHP fájl lenne egy tárhelyen, ami a maga alatt levő mappákba pakolná a leszedett cuccot.
Tehát NE ajánljatok pl. Drupal-, vagy egyéb modult... ;-)

Köszönöm!

Üdv!
Gime
http://www.gime.hu
 

.htaccess fájlomat figyelmen kívül hagyja az Apache

arin · 2007. Szep. 25. (K), 22.14
Hali! Nekem az lenne a gondom, hogy htacces-el védem az oldalam, azaz védeném, de valamiért az Apache ezt figyelmen kivül hagyja. A fórumban vissza olvasta mmár, máshol is néztem, nem igazán találtam épkézláb magyarázatot rá. A beállítások a következőek:

(Windows 2003 Server alatt fut az Apache)

a htacces file a document root ban, hogy az egész szervert védje, tartalma:
AuthName "htaccess password prompt"
AuthType Basic
AuthUserFile c:\Program Files\Apache Group\Apache2\bin\passwd
Require valid-user

A passwd file is rendesen létrehozza, user:pass rendben.

Az Apache conf file ja a következőket tartalmazza:
<Directory "d:/www">
    Options Indexes FollowSymLinks
    AllowOverride AuthConfig
    Order allow,deny
    Allow from all
</Directory>


A .htacces filenév beállítása:

AccessFileName .htaccess

A .htacces file

Tehát nemtudom mire lehetne még gondolni, elvileg minden ok, nemtudom az számít-e, hogy indexelést használok, és nem index.html-t vagy index.php-t? Ha van valakinek valami hasznos ötlete az megköszönném!
 

Adatbiztonság - kinek a dolga?

rober · 2007. Szep. 25. (K), 18.08
Sziasztok!

Kiváncsi vagyok szakértő véleményekre arról, kinek a feladata egy mysql adatbázisban tárolt adatok biztonságos őrzése. A weboldal készitőjéé vagy a tárhelyet szolgáltatóé? Illetve kinek milyen eszközök állnak a rendelkezésére a biztonságos tároláshoz?
 

Hírlevél

rober · 2007. Szep. 25. (K), 15.30
Egy mysql adatbázisba szeretnék email címeket gyűjteni feliratkozással. A gondom az, hogy nem íródnak be a táblába az email címek. Csak sorszámot kapnak, de az email mező üres marad. Mi lehet az oka? Ha a $email helyére csak egy sima szót írok az beíródik, tehát valamiért nem tudja olvasni a szövegdobozt.

Az elkul.php:

<?php

$kapcsolat = mysql_connect("localhost","felhasznalonev","jelszo");
mysql_select_db("adatbazisnev",$kapcsolat);

$parancs = "INSERT INTO belepes (email) VALUE ('$email')";
mysql_query($parancs,$kapcsolat);

mysql_close($kapcsolat);

?>

És a weboldalban a form:

<td><form action="elkuld.php" method="post">
<table width="100%" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" id="formhatter">
<tr>
<td id="emailszoveg">az &Ouml;n e-mail c&iacute;me: </td>
<td><input type="text" name="email" class="mezo" size="25" maxlength="30"></td>
</tr>
<tr>
<td>&nbsp;</td>
<td id="elkuld"><input name="elkuld" type="submit" id="inputelkuld" onClick="MM_validateForm('email','','NisEmail');return document.MM_returnValue" value="Elküld"></td>
</tr>
</table>
</form></td>
 

MySQL helyi elérése

Veriakilis · 2007. Szep. 25. (K), 13.19
Sziasztok!

Dreamweaver-ben akarok egy egyszerű kis oldalt létrehozni egy oktató-videó alapján.

A videó innen letölthető:


http://ebookz.hu/video.php?alkat=Macromedia%20Dreamweaver


Az oldalon belül: oktató videó, ezen belül: web programozás: Macromedia Dreamweaver (a lap alján).

Mindent szépen lehet követni a videóról, de amikor létrehozom a php-s oldalt- 'lekérdezések' videóban - akkor elakadok a következő miatt:

A feltelepített AppacheServer-ben (localhost) létrehozok egy MySQL táblát, és ezt szeretném elérni a Dreamweaver-ből.
A Site/ Manage Site alatt hiába próbálom beállítani a helyi AppServ elérését, sajnos nem sikerül (gondolom ez egyszerűen kéne, hogy legyen).

Connection name: valami
MySQLServer: localhost
User name: root
Passwort: xxxxxx
Database: rákattintok a select gombra, és most legalább megpróbál kapcsolatba lépni a serverrel.

Ezt irta ki egy kis ablakban:

An unidentifed error has occurred.
OK


A site-on amikor beállítom remote info-ban a ftp.uw.hu-n refisztrál aldomain-t, akkor a távoli szervert szépen el is éri: a teszt lemegy.
De gondolom az oktatóvideóban az eredetileg beállított ftp.uw.hu FTP host közben,- amit nem látni a videón - át lett állítva a helyi AppServ-re?

A helyi táblákat teszi fel a srác a site oldalára, és ezt miután feltölti a ftp.uw.hu-ra, akkor már ott is elérhető?


Szóval hogyan érem el a DW-ben az AppServ-ben (localhost)létrehozott táblámat a DW Applications/Databases fülön?


Az Applications/Databases fülön hiába kattintok a + gombra, mert bejön ugyan a MySQL connectio ablak, de pl a Databases-nél, ha rákattintok a Select gombra, akkor nem hozza be a választható adabázisokat,- mint a videón, hanem helyette ezt dobja be:
'In order to select to database table, you must specify a username and password'

Ezt értem is, és azt is tudom, hogy az AppSer-nek névnek a 'root'-ot kell megadni, jelszónak pedig a telepítéskor megadott jelszót.

IE 6 z-index probléma

gtoma · 2007. Szep. 25. (K), 12.46
Sziasztok!

2 menüsoros oldalt csinálok. Az alsó menüsorban is van legördülő és a felső menüsorban is.
A gond az, hogy IE6-ban a felső menüsor legördülője nem "takarja" az alső menüsor gördítőjében lévő linket.
www.gastroattase.hu

felső menüsor css:

*.menugordit
{
position:relative;
margin:0px 0px 0px 0px;
padding:0px;
}

*.menugordul
{
visibility:hidden;
position:absolute;
z-index:100;
left:150px;
margin:-20px 0px 0px 0px;
background-color:#F2F4F6;
padding:0px;
width:150px;
}
alső menü css:

.fgordit
{
position:relative;
text-align:left;
height:20px;
cursor:default;
z-index:10;
}

.fgordul
{
position:absolute;
background-color:#DCECF1;
z-index:10;
visibility:hidden;
text-align:left;
width:120px;
top:20px;
}
Igazábol a html-t nem merem berakni, mert elég hosszu. Van még 1-2 odatartozó css, de az szerintem nem tartozik ide. pl a linkek osztályai.

Ha velekinek ven idelye segíteni, kérlek tegye meg. A neten nem találtam "megoldást".

Előre is köszi!
 

print_r egy sorba ír mindent

Nigi · 2007. Szep. 25. (K), 11.11
Sziasztok!
Munkaim soran tobbszor hasznaltam a fuggvenyt a kisebb tombok kiiratasanal es nem zavart, hogy nem ugy jelenik meg ahogy az a dokumentacioban szerepel. De sajnos mostani munkam soran igazan nagy tomboket kell kezelnem es mostmar zavaro az, hogy mindent egy sorban jelenit meg. Kerdesem az,hogy hogyan lehet rabirni arra, hogy mindig uj sorba irja a kovetkezo elemet? A PHP doksiban errol nincs szo:(
Koszi
 

CSS, 3 oszlop, középső változó szélességgel

paal · 2007. Szep. 25. (K), 10.14
Üdv,

Volt már pár kérdés hasonló témakörben, de a megoldást még nem találtam meg.

Van egy három hasábos layout-om, fix széleséggel (800px). A bal és a jobb oldali oszlop fix széles (150-150px). A középső szélessége annak függvényében változik (500 és 650px között, persze nem fix értékekkel megadva), hogy van-e jobb oldali doboz vagy nincs. Ha nincs, akkor kinyílik jobbra, így gyakorlatilag 650px széles lesz. De ha van jobb oldali tartalom, akkor a két, fix szélső tartalom között, középre, 500px-re "zsugorodva" jelenik meg.

Köszi, Pali
 

ipv6 + localhost = 100% CPU

mdesign · 2007. Szep. 25. (K), 08.03
Sziasztok!

A napokban feltelepült a gépemre a TCP/IP v6. Szerintem valamelyik windows update-el jött, mert én nem telepítettem semmi ilyesmit. Egyszercsak azt vettem észre, hogy ha meghívom a localhost-ot 100 % CPU terhelés mellett nem csinál semmit. Ha 127.0.0.1-et hívom meg az működik. Ha a külső ip címet, az is.
Miután eltávolítottam a hálózati tulajdonságok közül, rendben működik.

Viszont kiváncsi lennék, hogy ez minek volt köszönhető. Találkozott már valaki ilyesmivel?

Környezet:
Apache/2.2.4 (Win32)
PHP version 5.2.4
MySQL version 5.0.45-community-nt
Winxp pro sp2 hu

Üdv Karesz