ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2007 - Fórum téma

szeptember 17

Template Toolkit kérdés

lorko · 2007. Szep. 17. (H), 19.16
Sziasztok,

van egy TT-es problémám.

Van az alábbi templétem:
Extrák:
[% IF extra01 %] extra 01 [% END %]
[% IF extra02 %] extra 02 [% END %]
[% IF extra03 %] extra 03 [% END %]
[% IF extra04 %] extra 04 [% END %]
Én azt szertném, ha nincs extra02-es extra akkor ne hadjon ki egy üres sort.
Tehát most ha nincs extra02 akkor ez a kimenet:
exrta 01
(itt egy üres sor)
exrta 03
exrta 04
ezt szeretném:
exrta 01
exrta 03
exrta 04
Előre is köszönöm.
 

Bélyegképek nagy méretű megjelenítése CSS-sel

tartalom · 2007. Szep. 17. (H), 18.04
Helló!
Képgalériához szeretném, ha - a kis méretű thumb képekre kattintva - a nagy képeket tartalmazó oldalaim fix méretben (lehetőleg scroll és menü nélkül) nyílnának fel, új ablakban. Meg lehet ezt oldani css-sel?
Köszi
Ági
 

Képfile létrejöttének idejének lekérdezése PHP-ben

Baggiome · 2007. Szep. 17. (H), 15.47
sziasztok!

File feltöltésénél hogy tudom átadni a file eredeti (létrejöttének) idejét?
A filemtime-mal az az idő kerül be az adatbázisba, amikor a filet feltöltöm, nekem viszont az kéne, hogy pl.: a fényképező mikor hozta létre...
 

PHP-val küldött e-mailben lévő form elküldése

Viktorns · 2007. Szep. 17. (H), 10.52
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Egy HTML levelet akarok küldeni sok embernek. PHP küldi. A levélben van egy űrlap. Submit, aztán történik valami. Történne...:D Ha iframet használok, akkor pl az Outlook nem jeleníti meg az iframet. Ha nem használok, akkor nem működik a submit.

Mi a megoldás?

Előre is köszi
 

szeptember 16

Online TV

Sdg · 2007. Szep. 16. (V), 11.57
Sziasztok!
Már elolvastam az "Online tv készítése" című topicot, de ott nincs leírva részletesen az amit szeretnék.

A kérdéseim: Mik kellenek pontosan egy online tv-hez? Melyik program a legjobb erre a célra?
Ez a tv tunner jó erre a célra? AVerMedia TV BOX-7 Live külső TV-Tuner
http://edigital.hu/product.php?productid=27694&cat=415&page=1

Szóval nagyon megköszönném ha valaki leírná, hogy egy otthoni pc-n keresztűl, hogy lehet online tv-t üzemeltetni. A felbontás amiben szeretnék sugározni az kb. 640x480. Kérlek csak akkor válaszolj ha a hozzászólásod a témával kapcsolatos és a kérdésre választ ad! Köszi
 

Spam tanúsítvány weboldal részére

vtsoftware · 2007. Szep. 16. (V), 00.36
Sziasztok!

Új vagyok a weblaboron ezért bocs ha lámának tűnik a kérdésem :-).

Nos arról lenne szó hogy tudtok-e olyan oldalt vagy szervezetet amely arra ad tanúsítványt hogy egy
oldal Spam-védett vagy erre elég egy logó is?

Köszönöm szépen.
 

szeptember 15

PHP + Quickforms általános hiba kiiratás

nickman · 2007. Szep. 15. (Szo), 18.07
Sziasztok,

Egy PHP+Pear Quickform kérdésem lenne. A weboldal input mezői értelemszerűen a QF-fel vannak kiiratva, mindegyikhez van egy SetElementError. Miután submitolja az ember, és hiba történik, akkor értelemszerűen kiiratódnak az errorok a GetElementError-ral.

A kérdés a következő, hogy szeretném azt megoldani, hogy a PHP és/vagy QF akkor is irjon ki hibat, ha barmelyik input esetében hiba történik? Azért kellene, mert viszonylag hosszú a formom, és ha az alján van az error, akkor az user csak néz és nem érti, hogy miért került vissza a form oldalra. Ezért akarok kiiratni egy errort az oldal tetjére, ha bármelyik inputtal hiba van.

köszi,
nm
 

Egymásba nyitott DIV-ek hibája, vagy az enyém?

dfcwolf · 2007. Szep. 15. (Szo), 16.10
Sziasztok!

A problémám a következő. Egy DIV-be, beraktam egy képet. A képen van egy kis imagemap. Ebben a DIV-ben nyitottam még egy DIV-et de azt a kép alá teszi. Hogyan lehet azt megoldani, hogy a 2. DIV az elsőn legyen??? Az említett probléma itt nézhető meg:

http://phpvaltozat.larosapizzeria.hu/

A kék téglalapnak kellene a zászlók alá kerülni az üres területre...

Kösz a segítséget!

üdv
 

Hibatűrő webhosting kiépítése

vbence · 2007. Szep. 15. (Szo), 15.44
Halihó!

Egy ideje gondolkodom, mi thetenék, ha a szerverteremben elmegy az áram/net -ellátás. Az egyik irány amin gondokodtam egy másodlagos szerver, egy másik szolgáltatónál. A DNS protokoll viszont (legjobb tudásom szerint) nem kezel prioritást "A" rekordoknál, szóval nem mondhatom meg a klienseknek, hogyha az elsődleges IP nem elérhető próbálkozzanak a másikkal.

Szerényebb megoldás egy statikus oldal megjelenítése (a'la weblabor), de az infrastruktúra ezt sem igazán engedi meg (maximum egy reverse proxyval, ekkor viszont már két szerver van, ami közül az egyik hibája szabotálja a rendszert).

Köszönet az ötletekért!
B
 

Rövid URL használata több aloldalnál

ballor · 2007. Szep. 15. (Szo), 14.16
Halihó,

rövid URL-t használok, most több aldomainemben vannak az oldalak, de szeretném, ha megváltozna így:
- kutyafüle.hu
- kutyafüle/macska
- kutyafüle/kutya

a macska, a kutya mind-mind egy aldomain most, oda külön pakoltam fel htaccess állományt, ami kb. így néz ki a kutyafüle.hu-ra
RewriteEngine on  
RewriteBase /kutyafule.hu/  
   
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f  
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d  
RewriteRule ^(.*)$ /index.php?page=$1 [QSA]
hogyan és mit kellene megválotztatnom, hogy a kutyafüle.hu/macska is működjön rendesen a kt-ben lévő index.php-val és ez feleljen meg a rövid URL-nek?

Kellene egy általános index.php, ami szétdobja a lapokat? Mit javasoltok?