ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2007 - Fórum téma

szeptember 10

WAMP: Mysql táblát hogyan rakhatom fel a tárhelyre?

rober · 2007. Szep. 10. (H), 11.00
Wamp szervert használok. Létrehoztam egy mysql táblát, hogyan helyezhetem fel a tárhelyemre? Nem tudom hova menti el a wamp!
 

Sajátra nincs idő: Joomla vagy Drupal?

Wabbitseason · 2007. Szep. 10. (H), 09.47
Egy grafikus barátom netes ruhaboltot nyitna (ommm.hu), és még hónapokkal ezelőtt elvállaltam, hogy készítek egy CMS-es weblapot. Néhány statikus oldalról és egy egyszerű boltrendszerről van szó.

Egyik hobbim a CMS tervezés, és ez alkalmas feladatnak tűnt, de úgy alakultak a dolgaim, hogy nem volt időm a saját rendszer kivitelezésére.

Arra gondoltam, hogy nem most váltom meg a világot, és valamelyik elterjedt open-source CMS-sel oldom meg a feladatot, de egyikkel sincs semmiféle tapasztalatom, és nincs időm kísérletezni.

A tapasztaltak véleményére lennék kíváncsi: Joomla vagy Drupal az, amivel érdemesebb elkezdeni? Drupal lapokat már láttam, de nagyon egy kaptafára készültnek tűnt mindegyik, és attól tartok, hogy a template rendszere nem a legrugalmasabb. A Joomla-oldalak ebből a szempontból kevésbé tűnnek kötöttnek, de erről a rendszerről olyasmiket hallottam, hogy nem túl jó SEO-szempontból (macerás, legalábbis), és nem tudom, hogy mennyire támogatható vele egy egyszerű webes bolt (inkább csak kirakat).

Ha kapok néhány választ, lehet, hogy újabb kérdések is felmerülnek bennem, és ez talán mások számára, a későbbiekben is hasznos lehet.
 

vista32 alá PHP és MySql telepítése hogyan?

ntauz · 2007. Szep. 10. (H), 08.04
Sziasztok!
Vki tudna nekem segíteni abban, hogy hogyan tudom a a vista32 alá feltenni a php-t és a mysql-t?
Előre is köszi
 

szeptember 9

JS képáttűnést a firefox nem érti.

rober · 2007. Szep. 9. (V), 20.21
Megoldottam javascripttel, hogy képek egymás után automatikusan szépen áttűnjek egymásba. Az IE megcsinálja a firefox viszont nem érti. Rávehető valahogyan?
Sajnos valamiért nem engedi bemásolni ez a fórumoldal a forrást.
 

Elcipse és Smarty

royt · 2007. Szep. 9. (V), 14.58
Üdv!
Olyan eclipse plugint keresek, ami kezeli a Smarty-s templateket is. Ha valaki tud ilyenről, légyszi írja meg! Köszi!
 

PHP - MySQL SELECT kerdes

derossi · 2007. Szep. 9. (V), 12.21
Sziasztok,

Nagyon regen volt egy kodom erre, de sajnos nem talalom illetve azt se tudom hogy hogyan keressek ra a problemara google-ban. A kerdes a kovetkezo:

Adott egy SELECT query. Lekerdezunk vele valamit, legyen egy cikk. Ebbol a cikkbol en csak X karakternyit szeretnek megjeleniteni, az utolso 3 karaktert lecserelni "..."-ra majd odadobni a "read more" hivatkozast.

Ezt tulajdonkeppen hogy hivjak, vagy hogyan keressek ra? Kodreszlet is johet, emlekeimben az dereng, hogy kb 2 sor volt az egesz.

A valaszokat koszonom elore is.
 

szeptember 8

Furcsa kódok jönnek ékezetek helyett, emailküldésnél

Szakcsi · 2007. Szep. 8. (Szo), 14.20
Sziasztok, Genfben élek és egy otthoni barátomnak csinálok egy honlapot és bajom van vele.
Egy mailform.php-ról szeretném az üzeneteit megoldani.
Sajnos mindig olyan furcsa kódok jönnek vissza az ékezetes betük helyett.
Tudnátok nekem segíteni, hogy milyen ISO-t tegyek be a mailform.php file-ra, hogy a szöveg rendesen magyarul érkezzen meg ? Az e-mailcímem : gabor.nemeth##kukac##wanadoo.fr, vagy info##kukac##atlas-naplo.com
Hozzácsatolom a file-t, nagyon megköszönném, ha segítenétek.
<?php
$ip_address = $REMOTE_ADDR;
print "&ip=$ip_address";

$message = $HTTP_POST_VARS['message'];
$name = $HTTP_POST_VARS['name'];
$email = $HTTP_POST_VARS['email'];
$my_email = $HTTP_POST_VARS['my_email'];
$my_subject = $HTTP_POST_VARS['my_subject'];
$thanks_text = $HTTP_POST_VARS['thanks_text'];
$mail_name = $HTTP_POST_VARS['mail_name'];

if ($email != ""){
$header_info = "MIME-Version: 1.0\r\n"; 
$header_info .= "Content-type: text/html; charset=iso-8859-1\r\n"; 
$header_info .= "From: ".$mail_name." <".$my_email.">"; 

mail ($email,$reply_subject,$thanks_text,$header_info); 

$header_info = "MIME-Version: 1.0\r\n"; 
$header_info .= "Content-type: text/html; charset=iso-8859-1\r\n"; 
$header_info .= "From: ".$name." <".$email.">"; 

$message = stripslashes($message);

mail ($my_email, $my_subject, 
"Name: 
$name
<br>
Email Address: 
$email
<br>
<br>
Message:
<br>
$message"
, $header_info); 
}

?> 
---
Köszi szépen...
Gábor
 

Használható WYSIWYG Editor

Gully Foyle · 2007. Szep. 8. (Szo), 12.53
Sziasztok!

Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, melyik WYSIWYG editor-t tartjátok használhatónak. Nekem sajnos egyik sem vált be 100%-ban...

Xinha - jól működik, de csak részben van magyarítva és a fejlesztése is lassulni látszik

FCK editor - használható lenne, de a képfeltöltés nem megy (számtalan próbálkozás ellenére sem) PHP alatt

TinyMCE - ez lenne a tökéletes megoldás, mert kitőnően testreszabható, de sajnos fizetős a képfeltöltő plugin

Ha tudnátok valamilyen javaslatot egy magyar nyelvű szerkesztőre képfeltöltés opcióval együtt, nos az hatalmas segítség lenne! Ha az FCK-hoz tudnátok útmutatót adni, már azt is örömmel fogadnám...

Tudom, hogy ott a Google, és van számtalan hasonló topic, mindazonáltal használható megoldásra az elmúlt hetekben nem leltem. A Xinha tényleg szuper, kár hogy vegyes nyelvű, és nincs teljesen magyarítva.

Szerintem nem csak én járok hasonló cipőben. Válaszaitokat előre is köszönöm!
 

szeptember 7

Weboldal menedzselés ftp nélkül

Blackfriar · 2007. Szep. 7. (P), 17.47
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, lehetséges-e ftp nélkül, távolból hozzáférni és szerkeszteni egy weboldal fájljait.
Ha igen, akkor mi módon.
 

Javascript és az öröklődés

inf · 2007. Szep. 7. (P), 14.50
Üdv.

javascriptben úgy oldottam meg az öröklődést, hogy:

function szülő(a,b,c)
{
 this.source=[a,b,c];
}

var gyerek=szülő.extend(function (a,b,c,d)
{
 this.source=[a,b,c,d];
})
na most ez annyi, hogy beleírtam a Function.prototype-ba egy extend függvényt

mindez eddig szép és jó, még azt is beleírtam, hogy a prototypeját a szülőnek másolja le a gyerek prototypejába, meg hogy a gyereknek is lehessen plussz tulajdonságokat hozzáadni a prototypehoz egy object megadásával az extend függvényben..

szóval bővítsük kicsit a dolgot, most a szülő a Range a gyerek pedig a Form:

function Range()
{
 this.source=Array.from(arguments);
}

Range.prototype.contract=function (filter)
{
 var results=new this.constructor;
 for (var i=0; i<this.source.length; i++)
 {
  if (filter.call(this,this[i]))
  {
   results.push(this[i]);
  }
 });
 return results;
}

var Form=Range.extend(function (form)
{
 this.form=form;
 this.source=Array.from(form.elements);
},
{
 disable:function ()
 {
  for (var i=0; i<this.source.length; i++)
  {
   this.source[i].setAttribute("disabled",true);
  }
 },
 header:function (mime)
 {
  this.form.encoding=mime;
 }
});
na most itt a Range egy interface az Arrayra, és azért jó, mert ezt tovább lehet örökíteni, az Arrayt viszont elég nehézkes, mivelhogy nem saját függvény, a prototypejában levő függvények sem másolhatóak stb..

a Rangenek a contract függvénye annyit tesz, hogy egy új objectbe másolja be a filter függvénynek megfelelő értékeket.

a Form egy interface a HTML FORM objectre, és mellesleg a Range kiterjesztése, szóval a Form source tulajdonsága egy tömb az adott formban levő inputokról

na ha ez így világos, akkor vázolom a problémát:

ha meghívom a contract függvényt, akkor egy új Form objectet kapok, aminek az elemei a filter által jónak talált elemek, mondjuk legyenek csak a gombok: