ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2007 - Fórum téma

szeptember 22

Különböző LINKEK egyszerűen

georgea · 2007. Szep. 22. (Szo), 16.46
Sziasztok!

Egy nagyon kézenfekvő problémám van.
Csináltam már jópár weboldalt, de erre még nem találtam megoldást.....
Ha egy html oldalon belül egyes szövegrészeknek lehet különbző stílusokat adni
, akkor miért nem lehet megtenni ugyanezt a linkekkel is?
Pl.: hogy egy oldalon teljesen különböző színű és méretű szöveges linkek legyenek,....
Úgy!!!, hogy különbözőképpen működjön az overmouse funkció (a:hover) is,....

Az alább olvasható kódrészletig jutottam el
Vagyis van egy (külső file css) alaplinkstílus css-ben ami alkalmazva van az oldalra, de két
bizonyos linket teljesen más stílussal szeretnék megejelíteni:
Betettem egy div tagba a két linket és a head részben megadtam a betűtípust, a színt és méretet.
Ez eddig Ok....

DE,.. hogy kellene folytatnom, hogy a szoksás linkdefiniciók (a:link, a:visited, a:hover, a:active) is működjenk???
Persze ezek más stílusúak lennének mint az alap css linksítlus ami az egész oldalra van alkalmazva,... igazából
ez lenne a lényege,....

Akármilyen formációban próbáltam beleírni style-ba a linkdefiniciókat,... a a:hover és a többi nem működött,....

Tudna valaki segíteni???
Előre is köszi,..........



<html>
<head>
<title>
<link href="language.css" rel="stylesheet" type="text/css">


<style>
#zoldlink a {
font: 9pt Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color:#339900;
}

</style>
</head>


<body>

<div id="zoldlink">
<a href="index.htm">Ez egy zöld link>></a>
<a href="index.htm">Ez egy másik zöld link>></a>
</div>


</body>
</html>
 

CSS: Nagy négyzetben középen oszlop, négy sarkában 4 pici téglalap

Viper · 2007. Szep. 22. (Szo), 09.43
Sziasztok!

A címben szereplő dolgot kéne kialakítani, természetesen úgy, hogy IE-ben és FF-ben is azonosan nézzen ki.

Szóval, ami van:
- nagy téglalap, benne középen egy oszlop. Ide kerül a tartalom, ez adja meg az egész magasságát.
- a nagy téglalap 4 sarkában, az oszlop mellett, 4 pici téglalap kéne hogy legyen. Odáig eljutottam, hogy az oszlop két oldalán van 1-2 pici, de az alsókat nem tudtam sehogy se úgy odarakni, hogy a középső olszlop 'átmenjen' közöttük.

A két fölső téglalap flaotolva volt, közé az oszlop megadott margin-al berakva. A két alsó négyzethez szintét float -ot próbáltam, nem túl sok sikerrel. Utána még megpróbáltam egy 'position: relative; bottom: 0px; left: 0px;'-et de azt sem akarta megenni :(

Tudna ebben valaki segíteni?
 

Tábla nem létezik

chipi · 2007. Szep. 22. (Szo), 00.17
Sziasztok!

Már kipróbáltam minden variációt, de a select után beírt név nem jó a mysql nek, azt jelzi nekem, hogy nem létezik a keresett táblám miközben létezik, és név is helyes, de az egészbe a poén az az, hogy csak is 1 táblánál müködik rendessen, a többinél:
A 'teszt.tomi_vendegkonyv' tabla nem letezik

 function beallitas( $tabla,$postok,$hely,$hol ) {
    foreach( $postok as $post) {
		
		$adat=$_POST[$post];
		
       //  echo $adat.'<br>';
		mysql_query("UPDATE ".$tabla." SET ".$post."='".$adat."' WHERE ".$hol."='".$hely."'") or die (mysql_error());
		
    }
	
}


 if(beallitas("tomi_vendegkonyv", array("nev"), "1", "id") == TRUE){
echo 'ok';
}else{
echo 'bazz';
}
 

szeptember 21

Stream alapú filefeltöltés

basswar · 2007. Szep. 21. (P), 15.19
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lene, hogy van-e lehetőség PHP-ben az ideiglenes könyvtárban való tárolás helyett direkten lementeni egy feltöltött file-t. Magyarul az elküldött HTTP form file-t tartalmazó mezőjét szeretném úgy elkapni, hogy azonnal lehessen egy fwrite-al lementeni, a move_uploaded_file, illetve bárminemű másolgatás, áthelyezgetés elkerülése végett.

Nem böngészővel, hanem egy Delphi-s klienssel küldöm az adatokat a szerveroldalnak, ami ezidáig tökéletesen működik is, csak ha nagyobb fileokkal és nagyobb mennyiségben fog menni a dolog, akkor kételkedem ennek a megoldásnak a hatékonyságában.

Ha tudtok valami megoldást, akkor nagyon megköszönném, bár végső esetben írok egy Apache modult, ami megcsinálja.

Előre is köszi: Alex
 

Prototype-on belüli foreach

s_volenszki · 2007. Szep. 21. (P), 14.34
Sziasztok!

Elkezdtem barátkozni a Prototype JavaScript FrameWork-el, és megvagyok döbbenve! Hihetetlen lehetőségeket rejt! Minden elemet a dom-ban sokkal egyszerűbb elérni és manipulálni!

Sajnos amilyen gyorsan beleszerettem, olyan gyorsan meg is süllyedtem :(! Dinamikus táblázatot akarok létrehozni AJAX-al kiolvasott adatokból. Azt a részét tökéletesen értem, hogy hogyan kell template-t csinálni, és egy egységnyi adatstruktúrával végrehajtatni, de hogyan lehet feldolgoztatni vele, előre nem meghatározott mennyiségű adat egységet?

Az id="tabla" táblához egy sor hozzáadása:

...
var myTemplate = new Template('<tr><td> #{title} </td><td> #{author} </td></tr>');
var TablaSor = {title: 'A cím', author: 'A szerző'};

new Insertion.Bottom("tabla", myTemplate.evaluate(TablaSor)); 
...
ezzel azt csináltam, hogy az AJAX-al a beérkező adatokból csináltam egy tömböt, amely tömb minden eleme megegyezik a TablaSor struktúrájával, csak más és más adatokkal van feltöltve. Megszámoltam a tömb hosszát és arra építek egy ciklus, de ez így elég lassú.

...
var TablaSorok = responseText.split(separator);
var myTemplate = new Template('<tr><td> #{title} </td><td> #{author} </td></tr>');

for(x=0;x<=TablaSorok.length-1;x++){
var TablaSor = TablaSorok[x];
new Insertion.Bottom("tabla", myTemplate.evaluate(TablaSor)); 
}
...
Hogyan lehetne ezt felturbózni? Csak egy kis útmutatást kérek, példa alkalmazást vagy doksit, kifejezetten template-en belüli ciklus építésre (for vagy foreach).

Előre is köszönöm: s_volenszki
 

float:left-től fagy az IE 6.0?

Szekeres Gergő · 2007. Szep. 21. (P), 10.10
Egy viszonylag bonyolul oldalon beraktam egymás mellé két div-et, float tulajdonsággal egymás mellé rendeztem. FFben tökéletesen működött, míg IEben a "szokásos" windows hibaüzenetet dobta: "Az IEXPLORE.EXE - alkalmazáshiba A ... címen taláható utasítás a ... memóriacímre hivarkozott, a memóraterületen nem ... művelet: read ".

Amint kiszedtem a floatokat a cssből a hiba megszünt. Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Számomra elég érthetetlen.. Számtalanszor használat ezt tulajdonságot, sosem okozott ilyen hibát. A divekben sem volt semmi rendkívüli, egy egyszerü felsoroláslista, néhány label és input(text). Ráadásul akkor is előjött a hiba, ha kitöröltem a divek tartalmát (minden lapletöltéskor ez történt, amint a kettő közül az egyik divet töröltem, úgy kb minden 2-3.-ra).
 

szeptember 21

rugalmas linkelés flash animációról

kalamona · 2007. Szep. 20. (Cs), 22.31
helló!

adott egy nyelvválasztó intro képernyő, melyen kis flash animációk díszelegnek, ezek valamelyikére kattintva az adott nyelven töltődik be a főoldal.

eddig tiszta sor volna, ám ezeket az animációkat egy korábban bedolgozó figura gyártotta le és nem rendelkeznek azzal a képességgel, hogy kattintásra bármit tegyenek. (leforditott .swf fájlok)

hogy tudnék ezekről úgy linkelni hogy képesek legyenek nyelvet választani?
próbáltam:
- benne vannak az animok külön divben, és a divet, illetve a beágyazó kódot is az <a ...> tag részévé tenni. ez nem működik! ha flashre kattintást nem érzékeli. ha egy üres divem van, aminek egy háttérképet állitok csak be, ott minden tovább nélkül okés ez a megoldás. a flash mintha "eltakarná".
- js-el meg lehetne trükközni. de ezt csak végső esetben szeretném.
- felkutatni a szerzőt és rávenni hogy kezelje le a katintást. ez esetben viszont a kérdés az ha valamire egy flash animációban kiváltott kattintás "linkel", hogyan tudom a célpont cimét variálni? az oldal még biztosan fog változni, jó volna ha nem lenne bedrótozva a hivatkozott url...

köszi előre is!
 

Japán karakteres title esetén IE üres lapot dob

karoly.tanczos · 2007. Szep. 20. (Cs), 14.27
Van egy japán oldalam (HTML), amely UTF-8 karakterkódolást használ. Ha <title> tag-be japán szöveget írok be és az oldal Japán Windows alatt IEbe megnyítom akkor egy üres lap jelenik meg csak. Ha megnézem a forráskódot minden rendben ott van, csupán nem jelenik meg.

Nem tud valaki egy megoldást hogyan lehet kijátszni ezt az IE bugot?

Karesz
 

Oracle adatbazis kerdes

zoliky · 2007. Szep. 20. (Cs), 10.40
Hello,
Szeretnek a kovetkezo kerdesekre valaszt kapni:

1. Az oracle adatbazis letoltheto es hasznalhato ingyen ?
2. Ha egy szkriptet irok amely hasznal Oracle adatbazist (tablakat hoz letre, adatbazisba ir/olvas, stb..) es eladom fizetnem kell egy licenszet vagy az kell fizese aki a szkriptemet hasznalja ?

Koszonom!
 

Eclipse - working set megnyitott fileokbol

ksgy · 2007. Szep. 20. (Cs), 10.35
hali!

atturtam googlet, de sajnos nem talaltam se megoldast, se plugint a kovetkezore: a megnyitott fileokbol szeretnek letrehozni egy working setet, de ahogy neztem csak ugy lehet, hogy egyenkent megkeresem es hozzadom a fileokat az adott working sethez.
koszi elore is!