ugrás a tartalomhoz

Explorer 6 "0x010e61ea8" hiba

geris40 · 2007. Szep. 26. (Sze), 12.20
Sziasztok, én egy elég amatör felhasználó vagyok, de a segítségeteket kérem. A gépem az internet explorer 6 bezárása után azt írja ki hogy a "0x00e61ea8" memóriacímen nem végezhető el a következő müvelet: read, mit lehet tenni? Segítsetek
 
1

nem sokat...

virág · 2007. Szep. 26. (Sze), 12.28
Szia, nem sokat tehetsz. Vagy elkerülöd azt a weblapot aminél ez jelentkezik (ha köthető ilyesmihez a probléma), vagy újratelepítesz, vagy tisztogatsz (vírusirtó stb.) és megpróbálod kideríteni a bajt. :)
2

tisztogatás

mandarin8 · 2007. Szep. 26. (Sze), 13.59
ideiglenes fájlok törlése, virtuális memória törlése (ki/be kapcsolása).
3

hoz

geris40 · 2007. Szep. 26. (Sze), 20.43
a virtuális memóriát hogy tudom ki/be kapcsolni?
4

jó kérdés

mandarin8 · 2007. Szep. 26. (Sze), 21.05
ezt most így nemtom fejből neked leírni és időm sincs nagyon utánanézni, ráadásul sztem hamarabb választ kapsz egy megfelelő pc-s fórumon vagy a google segítségével (mint per pillanat tőlem).
de ha van időd várhatsz egy lelkes weblaboros válaszára vagy az enyémre :)
5

Törlés shutdownkor

janoszen · 2007. Szep. 26. (Sze), 22.04
Keress rá Google-n, van egy opció hogy kikapcsoláskor törölje a lapozófájlt, ezt aktiváld, aztán 1-2 shutdown (nem tudom, hogy az érvényre juttatásának mi kell) és biztosan ki van gyalulva a lapozófájlod.

A rossz hír az, hogy sajnos ez nem szokta megoldani a problémát, itt általában egy Windows reinstall segít, vagy minimum egy hot reinstall, hogy a már létező Windowsra ráinstallálsz egy újat (így megmaradnak az adataid, viszont újrahúzza a rendszert).
6

virt. memóra

Pal_ur · 2007. Szep. 26. (Sze), 22.04
Rendszergazda jogú felhasználó -> Sajátgép (jobb klikk) -> Tulajdonságok -> Speciális fül -> Teljesítmény beállítások -> Speciális fül -> legalul. Én azért óvatosan bánnék vele a Te helyedben, láttam már néhány érdekes dolgot ilyenkor történni, és mivel nincsen lapozófájl, a gép az eddig rejtett memóriahibákra is sokkal érzékenyebben reagál. Magyarul magábadől, és lehet nagyon macerás is utána életrelehelni...
7

Így is...

janoszen · 2007. Szep. 26. (Sze), 23.13
Így is lehet, a kevésbé veszélyes megoldás hogy a fent leírt módszerrel törölteted a lapozófájlt. Ráadásul az átmeneti.

Ha memóriatesztet szeretnél csinálni, kapj le egy Ubuntu CD-t, azon van indulási opcióként ilyesmi. (Juccembe, ez akár memóriahiba is lehet.)
8

Virtuális memória?

Rici · 2007. Szep. 27. (Cs), 20.00
Ez honnan is jött? A virtuális memória korábbi tartalmának mi köze lehet ahhoz, hogy egy program hogy működik? Igazából átsiklottam volna a dolog fölött, de mivel az eddigi hozzászólások nagy része ezen lovalagol, elárulom, hogy ez a dolog nem old meg semmit.
9

Bugok

janoszen · 2007. Szep. 27. (Cs), 22.36
Egész konkrétan ha egy változónak nincs kezdőérték adva (nincs inicializálva) akkor a memóriából random tartalmat kaphat. Ez lehetne a millió plusz egyedik bug az IE listáján. Próbálkozni lehet mindenfélével, ez egy lehetséges opció.

Egyébként ugye Microsot Certified mérnök vagy hogy ilyet biztonsággal tudsz állítani?
10

Nem

Rici · 2007. Szep. 27. (Cs), 23.24
Nem, nem vagyok MCSE, sem egyéb. (Bár nem zárom ki, hogy egyszer az leszek. Én szóltam előre...) De talán anélkül is lehet tudni néhány dolgot, ha megengeded. Egyébként ez a dolog nem a Windows, hanem főleg az x86-os architektúra működéséből következik. Ha átgondolod, biztos te is rájössz.

Ugyanis a virtuális memória arra való, hogy először kiírjunk oda valamit, ha éppen kell a memória másnak. Aztán utána visszaolvassuk, ha mégis az előző program adatai kellenek. Olyan viszont nem történik, hogy amikor memóriát foglal valaki, akkor az operációs rendszer beolvas egy lapot csak úgy a merevlemezről a RAM-ba, és azt jól odaadja a folyamatnak. Ennek ugyanis semmi értelme. Annyira nincs értelme, hogy még a Windows sem csinál ilyet.
11

Nincs értelme

janoszen · 2007. Szep. 28. (P), 12.28
Nyilván nincs értelme, ez nem fícsör, ez bug. És a lapozási algoritmusban is lehet bug, nemde? Én nem érzem kizártnak, ha nem is a legvalószínűbb hiba.
12

Persze

Rici · 2007. Szep. 28. (P), 21.21
Nyilván az egész világra is ráfognád, hogy egy nagy bug, csak hogy igazoljad a hozzászólásod. Nem állíthatom, hogy lehetetlen; de lásd be, nagyon-nagyon-nagyon valószínűtlen, hogy a legelterjedtebb oprendszer kerneljének egyik alappillérében ilyen szintű bug lenne, és pont itt jönne elő. Ha lehet, ne fárasszuk tovább egymást, de ha van szakmai érved, esetleg konkrét példád, szívesen várom. (Az előző hozzászólásoddal ellentétben, a "szarfosbugos windows" kifejezést most kivételesen ne tekintsük így önmagában szakmai érvnek.)

Az eredeti kérdéshez: _nem_ a lapozófájllal érdemes machinálni, célszerűbb letiltogatni a bővítmények beállításainál a böngészőbe beépülő modulokat, és próbálgatni, hogy megszűnik-e a hiba.