ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2007 - Fórum téma

július 10

CSS alapu olal kepernyo merete

zoliky · 2007. Júl. 10. (K), 13.18
Hello,
Szeretnek par tanacsot kerni a forumon. Jelenleg van egy CSS alapu oldalam amelynek a sminkjet sajat magam keszitem, a felepitese itt lathato: http://img165.imageshack.us/img165/5194/oldalfp5.png

- A CSS kodot ugy irtam, hogy az oldal 800x600-os felbontason is latszodjon, foglalja el a teljes kepernyot es ne keljen a scrool bart jobbra vagy balra helyezni.
- Ha 1024x768 felbontast hasznalok akkor latszik, hogy az oldal kozepre van igazitva. Ez megfigyelheto a fenti kepen is.

A kod (az oldal 760px hosszu):
#page {
	background: url('images/wrap.gif') repeat-y center; 
	margin: 0px auto;
	padding: 0px 8px;
	width: 760px;
}
A napokban azon gondolkodtam, hogy az oldal hosszat meg kene nagyitani. Egy forum fog mukodni az oldalon es a jelenlegi meretel csak kicsi karakterek latszodjak jol.

A lehetosegek amikre gondoltam:
  • Peldaul a 760px meretet atirom 960px-re. A gond az, hogy a 800x600-as felbontasnal mar scrool bar-t kell hasznalni.
  • Valami JavaScript kod amely a kepernyo felbontas alapjan bealitja a meretet. Nem tudom mi az elony/hatrany.
  • max-width: 960px; min-width: 760px; hasznalata. Soha nem hasznaltam, fogalmam sincs milyen hatranya van.

Szuksegem lenne par tanacsra ti a helyemben milyen megoldast valsztanatok.

Koszonom!
 

CSS/DHTML Kép-háttér scrollbar alá?

phpmokus · 2007. Júl. 10. (K), 09.16
A weben mindenhol azt látom, hogy nem lehet képet tenni a scrollbar hátteréül (komplett kép formázásra gondolok, gombjai, háttere, minden), de egy honlapon már láttam ilyesmit, méghozzá firefox alatt.
Ugyebár a szinformázások csak ie alatt jelennek meg, de mivel ezt ff-szal láttam, gyanítom, hogy vmilyen módszerrel mégiscsak megoldható (nem flash volt).

Aki tud róla valamit, azt kérem írjon!
 

július 9

ha szervert szeretnél: PC vs. szerver hardver ????

mcz · 2007. Júl. 9. (H), 20.53
Sziasztok!

Azért indítottam ezt a témát mert kíváncsi lennék a hozzáértők véleményére: ha szeretne valaki egy szervert akkor elég-e ha egy ütős PC-t összerak, pl.:
- több mag
- sok ram
- redundáns táp
- raid

Mi az előnye annak hogy sokszoros áron veszek egy komplett összeszerelt szerver gépet ? Mi a tendencia ? Megéri venni egy szervert ? Gondolom ez sokmindentől függ, de kíváncsi lennék a hozzászólásokra.

Köszi!
 

Dokumentum teljes szélessége és magassága.

s_volenszki · 2007. Júl. 9. (H), 17.23
Sziasztok!

Szakirodalmat keresek abban a témában, hogy hogyan lehet egy html dokumentum teljes szélességét és magasságát (látható és nem látható) lekérdezni javascript-el. Sokat kutakodtam google-ben meg yahoo-n, de csak a látható és a már gördített területeket tudom kikalapálni a böngészőből. Gondolom pofon egyszerű, csak nem látom az erdőtől a fát.

Súgjatok egy kicsit :)

s_volenszki
 

Esemény kezelés

beasty · 2007. Júl. 9. (H), 17.15
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy lehet-e egy javascript függvény futását tiltani. Arról van szó, hogy a betöltődő oldalon vannak objektumok, melyeknél onmouseover eseményre lefut egy függvény. De ha akkor viszem az egeret az objektumra amikor az oldal még nem töltődött be teljesen, akkor firefoxban jelzést kapok hogy a függvény nincs definiálva. Azt szeretném valahogy elérni, hogy az oldal teljes betöltődéséig valami meggátolja ennek a függvénynek a meghívását, persze más megoldás is jó lenne, ami hibamentessé teszi az oldalt
Póbálkoztam a window.onerror-al, de nem jártam sikerrel. Bár lehet én értettem félre a funkcióját.
Talán az eseménykezelők figyelésével kellene megoldanom?
A függvény külső js-ben van és a <head>-ben van csatolva.
Előre is köszönök minden segítséget.

üdv,
beasty
 

Ha szöveg van a menüpont alatt (IE7)

lacy · 2007. Júl. 9. (H), 10.04
Üdv!

Nem igazán tudtam normális címet adni a gondomnak. Van egy CSS menüm, úgy találtam, FF és Opera alatt megfelelően működik, IE7 (és gondolom 6 alatt is) olyan gond van vele, hogy amint az almenüpontok alatt (ami átnyúlik a jobb oldali divbe) szöveg, tartalom van, eltűnik az almenüpont. Látszik is a kurzoron, amint olyan almenüpontra lépek ami alatt szöveg van, átvált ilyen szöveges kurzorra és eltűnik a kinyílt menü.

Működés közben: http://misterxp.uw.hu/temp/index.php

Mit kezdjek vele, hogy ezt kijavítsam? A menü mellé adtak egy IEmen.htc fájlt, amit IE7 hacknél töltött be, de úgy látom nem ezt javítja :) Amúg mit?

Előre is köszönöm!
lacy
 

július 8

XAMPP localhost átirányítás

t_pat · 2007. Júl. 8. (V), 18.23
Halihó!
Kérdésem a következő:
Feltettem a XAMPP-ot a gépre, az install a default beállítások szerint ment végig. Jelen pillanatban a localhost a telepítési könyvtár egyik almappájára mutat. Ezt a "mutatót" szeretném átirányítani P: főkönyvtárra. A neten hosszas keresgélés után semmit nem találtam, vagy csak nem tudtam, hogy amit találtam, az az ami...
Meg lehet oldani a problémát? Ha igen, akkor hogyan?
Köszönöm a segítséget.
 

július 7

Internetes rádió élő adással, de a szerverre nem tudunk semmit tenni

KergeKacsa · 2007. Júl. 7. (Szo), 11.58
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:
Hogyan lehetne egy egyszerű internetes rádiót belőni? (csak technikai segyítség kéne, nem jogi.:))

Sajnos a webszerverre nem tudunk hozzó programot felrakni, ha meg a mi gépünkről hallgatná mindenkit, akkor abból komoly sávszélesség gondok lennének. :)
Tehát valami olyan megoldás kéne, hogy másik szerver osztaná szét az adást.

Élő adásnak mindenképpen mennie kéne, tehát nem csak annyira van szükségünk, hogy mp3-akat a szerverre felrakva, azokat látjátsza, hanem rendesen, amilyen hangot a gépünk felküld a szerverre, azt ő szétosztja a halgatók között.

Ötlet, tipp, vélemény? :)
 

július 7

Újrakódolásnál, kódtisztításnál felmerülő jogi kérdések

balazsgabi · 2007. Júl. 6. (P), 23.54
Üdv Mindenkinek!

A konkrét kérdésem a következő lenne:
Egy ismerősöm már létező honlapját aképpen szeretném átalakítani, hogy a design maradna csak egy tisztább HTML kódot kapna. Évi szinten 100 e. Ft-ot fizet AdWords-re és szerinte ez jó. A témában hasonló oldalak SEO szempontjából elég gáz forrással bitorolják az előkelő helyeket, ezért bátorkodtam neki felajánlani, hogy segítek. Ragaszkodna az eddigi arculathoz és itt jön a kérdésem. Ha elkérném (ill. mint megrendelő elkérné) az eredti képeket, akkor az minden további nélkül jár, vagy itt jön a szerzői/felhasználói jogi páros?

(Az eredeti képekre azért lenne szükségem, mert nemtommivel készült de a logo-tól a háttérképig meg még nemtommi van egy jpg fájlban. Gondolom olyasmi mint a fotósbolt Save for web okossága.)

A szitut bonyolítja, hogy nem készült szerződés, de ha minden igaz, akkor fizetni sem fizetett érte, legalábbis nem konkrétan az oldal elkészültével, de ebbe most ne menjünk bele.

Tudom egyszerűbb lenne ha megkérdezném a tagot: adod, vagy nem adod? De gondoltam előtte update-elem magam a témában
Előre is kössz a hozzászólásokat!
gábor
 

Ami a Jakob Nielsen Web-design könyvet illeti...

ParadoxH · 2007. Júl. 6. (P), 17.44
Üdv!
Szóval a könyv magyar nyelvű kiadott változata kifutott állapotban van. Megkerestem a Typotex kiadót, hogy várhatóak e új példányok. Erre sajnos azt a választ kaptam, hogy nem.
Mivel a könyvet alapműnek tartaja minden webfejlesztő, valamilyen módon közzé kellene tenni a neten. Ha esetleg vki itt/ide Romániába tudna küldeni nekem egy számára már rongyig olvasott példányt, amit természetesen előfizetéssel kifizetek, akkor én elvállalnám a bescannelést, és közzétenném azt. Tudom, hogy ez nem legális, de ha egyszer nem szerezhető be magyar nyelven, akkor ... ?