ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2007 - Fórum téma

július 13

DIV Horizontal Slide

lorko · 2007. Júl. 13. (P), 20.01
Sziasztok,

Div-eket szeretnék jobra-balra slide-olni, hasonló képpen mint ezen az oldalon:


Ha valaki tud esetleg jquery plugint, vagy egy javascriptet, kérem írja meg.
 

űrlap ellenőrzés

Castor87 · 2007. Júl. 13. (P), 19.00
Üdv!
Az alábbi kóddal ellenőrzöm az egyik mezőt:

if($valtozo == (!eregi('^[a-zA-Z0-9 -öÖüÜóÓőŐúÚéÉáÁűŰíÍ]+$',$valtozo)))

Elméletileg az lenne a dolga, hogy csak a magyar abc betűit(ékezetest is!), számokat, szóközt, kötőjelet engedélyezzen. Viszont minden további nélkül írhatok bele ? , + jeleket és nem kapok hibaüzenetet.

Mit rontottam el??
 

Lassú, akadozó scroll Internet Explorerben

hex7c0 · 2007. Júl. 13. (P), 16.01
Sziasztok,

Az a problémám, hogy az oldalamat ha Firefox alatt nyitom meg tökéletesen működik, de ha IE-ben, akkor szakadozottan scroll-ozik csak. Elég idegesítő probléma és a google-ben sem nagyon találtam rá megoldást.

link:
http://www.ninthsoul.com
 

ASP redirect

vbence · 2007. Júl. 13. (P), 12.32
Sziasztok!

Van egy weboldal, a www prefixes domainnéven. A domainnév maga nem a webszerverre mutat, hanem egy M$ szerverre, amin szerencsére fut IIS. Kéne nekem egy ASP, ami bármilyen URL-t átirányít a www.akarmi.hu megfelelő címére (301-gyel).

Nem értek nagyon az ASP-hez, tanácsokkal nem tudok mit kezdeni, lécci kész kódot küldjetek. ;)
 

Miért van fehér csík?

gabesz666 · 2007. Júl. 13. (P), 11.46
Sziasztok!

Csináltam egy oldalt de a végén akadt egy gond. Az oldal címe http://akacfa13-zalakaros.hu. Eddig csak explorer 7-es alatt tapasztaltam a hibát, nem tudom 6-os alatt is létezik-e. Szóval van a logókép, és azokon az oldalakon, ahol a tartalom és a logó+menü nem tölti ki 100%-osan(vagy felette) az oldalt, akkor a logós cella magasságát növeli. Azért nem értem a problémát mert megadtam fixen ennek a cellának a magasságát css-ben, tehát ehhez nem lenne szabad hozzányúlnia. Kérlek segítsetek, mert már kipróbáltam mindent és nem működik (padding, margin tulajdonságokat minden verzióban, minden cellában)!
 

július 13

flash 8 - keresés adatbázisban

Qkac · 2007. Júl. 12. (Cs), 23.04
Sziasztok!
Van egy adatbázisom, amiből php-n át betöltök flashbe adatokat, ez egy olyan adatbázis, ami házakat gyűjt össze, ezért ilyen mezők vannak, hogy helység, ár, terület stb...

Van egy kereső amivel lehet kutatni az adatok között...
a helységhez, a szobaszámhoz és a jelleghez, comboboxot használok, és azt szeretném, hogy először a comboboxot töltsem fel, de minden adatnak.. vegyük pl. Érdet, csak egyszer kéne szerepelnie, mivel több ház is lehet Érden belül ezért használom az IndexOf -ot, hogy csak akkor töltse be a dobozba, ha még nincs benne.. így:

var helyseg_elemtar:String = "";
for...{
if (helyseg_elemtar.indexOf(variables.helyseg[k]) == -1) {
_parent.helysegek.addItem({label:variables.helyseg[k], data:variables.helyseg[k]});
helyseg_elemtar = helyseg_elemtar.concat(";", variables.helyseg[k]);
}

Ez tök yoo lenne, az egyetlen gond, hogy ha a listán előbb van egy olyan h. Érdliget, később meg egy olyan hogy Érd, akkor az Érd már nem kerül bele a dobozba... ,
vagyis valahogy úgy kéne vizsgálnia, hogy ne betűket egymás mellett, hanem a ; közötti részt nézze... van erre valami kész függvény?
Vagy egyéb ötlet?
Köszi!
 

Segítsetek kérlek: Apache beállítás - CGI nem megy

ubulbubul · 2007. Júl. 12. (Cs), 15.30
Sziasztok!

Kérlek benneteket, segítsetek Nekem.
CGI-t szeretnék futtatni.
Egy borland-C-ben írt exe programot szeretnék a webszerveren futtatni.
Már két napja nyomom a google-t meg olvasgatom a különböző forumokat, másnak is volt már hasonló problémája, kipróbáltam minden megoldást amivel eddig találkoztam, de nem akar menni.
Ha beírom localhost akkor működik a szerver.
Azonban ha localhost/cgi-bin/elsocgi.exe
vagy
localhost/cgi-bin/elsocgi.cgi
akkor 500-as internal server error hibaüzenetet kapok.

Az apache error.log file-ba következő üzenetet kerül:

[Tue Jul 10 11:00:09 2007] [error] [client 192.168.1.12] (OS 5)A hozzáférés megtagadva. : couldn't spawn child process: C:/Program Files/Apache Group/Apache2/cgi-bin/ELSOCGI.EXE


A rendszer:
windows xp
apache 2.0.59

a cgi-bin könyvtárba lévő file forráskódja:

#include<stdio.h>
#include<conio.h>

void main(){

printf ("Status: 200 OK");
printf ("\n");
//printf ("Content-type: text/html\r\n\r\n");
//printf ("Content-type header");
printf ("<html>");
printf ("elso cgi scriptem");
printf ("</html>");
}

Természetesen le van fordítva exe állománynak és van egy másolat is ami elsocgi.cgi

A httpd.conf file-ba a következő módosításokat végeztem el:
és mindegyik után újraindítottam a szervert és kipróbáltam működik-e.

<Directory />
Options FollowSymLinks
AllowOverride None
</Directory>

<Directory "c:/program files/apache group/apache2/cgi-bin/">
Options +ExecCGI

</Directory>



ScriptAlias /cgi-bin/ "C:/Program Files/Apache Group/Apache2/cgi-bin/"


<Directory "C:/Program Files/Apache Group/Apache2/cgi-bin">
AllowOverride None
Options None
Order allow,deny
Allow from all
</Directory>


AddType application/x-cgi .exe .cgi


Végső elkeseredésemben már ezzel is próbálkoztam:


Action application/x-cgi "c:/cmd/cmd.exe"


Természetesen a cmd könyvtárban ott van a cmd.exe

Előre is

július 11

Image processing sw

bekafej · 2007. Júl. 11. (Sze), 17.50
Üdv

Tudom, hogy nem annyira (webes) témába vágó a kérdés, de szerintem itt elég komoly ismeret/tapasztalat halmozódott fel mindenféle programozási területen.

Szóval:
Van egy megrendelő, akinek egy profi képfeldolgozó/manipuláló progi kéne, amivel albumokat, névjegykártyákat tud a user x sablonból saját izlése szerint összehozni. Ez - szerintem - általában Java, C/C++ lehet, amit vmilyen webes (eddig jsp, asp-t láttam többnyire) felületen lehetne baszkurálni. Kicsit beleástam magam, van ahol kliensoldalon történik a képmódosítás (nem forgatás szintű, hanem ennél sokkal komolyabb), van ahol a szerveren.
Kb. ilyen: , dolgokra gondolna. A lényeg, hogy ezek iszonyú drágák. Vmi free, de inkább párszáz dolláros szoftver kéne, de én ilyeneket nem ismerek. A sourceforge-ot végignyálaztam image processing témában, de nem találtam passzolót. Vagyis inkább úgy mondanám, elsüllyedtem az infó tömkelegében.

Lehet, ti ismertek ilyet.

Kösz:
b
 

fpdf - ajax

miro · 2007. Júl. 11. (Sze), 11.47
Sziasztok!

Kezdo vagyok a web-teruleten, es a kovetkezo problemamhoz
eddig nem talaltam megfelelo segitseget:

Tisztan ajaxos adatcseren alapulo, firebird adatbazist kezelo
HTML oldalt keszitettem, ahol a nyomtatast fpdf segitsegevel szeretnem megoldani,
de mar a hello world beepitesenel elakadtam.

Server oldali kodom a kovetkezo:
<?php
define('FPDF_FONTPATH','../fpdf/font/');
if(!defined('FPDF_FONTPATH')) define('FPDF_FONTPATH', FPDF_INSTALLDIR.'/font/');
require('../fpdf/fpdf.php');

$pdf = new FPDF();

$pdf->Open();
$pdf->AddPage();
$pdf->SetFont('Arial','B',16);
$pdf->Cell(40,10,'Hello World!');
$pdf->Output();
?>
Kliens oldalon ellenorzes keppen ki tudtam iratni a valaszt
responseText segitsegevel (kiiras:%PDF-1.3 stb...), de nem tudom. hogyan lehetne
pdf-kent megjeleniteni.

Elore is megkoszonve a gyors segitseget!

miro
 

július 10

Űrlapmezők elküldésének szabályozása

Tbaloo · 2007. Júl. 10. (K), 14.09
Sziasztok!

A következő feladatot szeretném megvalósítani:
Adott egy dokumentum lista. Minden dokumentumnak módosítható a címe és szerzője. Szeretném, ha a felhasználó közvetlenül tudná szerkeszteni ezeket az adatokat, ezért a listát úgy valósítanám meg, hogy a dokumentumok adatai rögtön szövegdobozokban jelenjenek meg. Mindez egy űrlapon belül.
Van-e nem AJAX-os mód arra, hogy csak a felhasználó által módosított mezők kerüljenek elküldésre? Vagy ez tipikusan AJAX-os feladat?

köszi,
baloo