ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2007 - Fórum téma

július 28

MP3 egyszerű lejátszása

PiT · 2007. Júl. 28. (Szo), 20.14
Sziasztok!
Az oldalamra szeretnék háttérzenét, de, amikor a felhasználó regisztrál megkérdezem, hogy egyáltalán szeretne- e zenét, illetve még a kedvelt stílusát is kiválasztatom vele. Olvastam, hogy nemigen szeretik általánoságban a felhasználók a háttérzenét, viszont szerintem, ha olyan zene szól, és akkor amikor a felhasználó akarja, ez jó ötlet.
A zenét egy 0 vastagságú frame-ben indítanám el, és ha a felh. le akarja állítani, oda egy másik oldalt betöltök. A megvalósításról röviden ennyit:) . A kérdésem az lenne, milyen fügvény van mp3 lejátszására, akár flashben, javascriptben. Ezel nem szeretnék olyan sok időt tölteni (már kb 2 hónapja csinálom a weboldalam), ezért megköszöném, ha tudnátok írni egy kész megoldást. Csak annyi kéne, hogy tudjam változtatni a fájl elérését, és automatikusan elinduljon a lejátszás. Flashben már csináltam egyet, de ott aktiválni kellett, hogy elinduljon:S. Köszi előre is válaszokat!
 

ReWriteRule kivétellel

TIV · 2007. Júl. 28. (Szo), 01.40
üdv...

nagyon kezdő vók mod_rewrite terén. adott: xp, apache 2.2.3, mod_rewrite

van egy ilyenem:

RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*) index.php

Ez jól is megy így, bár a 2.-3. sor nem tudom mire jó, tudja vki?:) Szeretnék viszont egy olyat, hogy ha domain/mas , akkor az egyeb.php nyíljon meg. így tehát...

RewriteRule ^mas$ /egyeb.php

A gond viszont az, hogy a kettő együtt nem működik...:( Ha mindkettő egymás alatt van, akkor írtó lassan kezd letöltődni az oldal és ráadásul nem is jönnek le képek, stb..

tudja vki miért és hogy lehetne megoldani?
köszönöm
 

július 27

PEAR telepítés

fchris82 · 2007. Júl. 27. (P), 12.00
Az alábbi bejegyzést csak azért ejtem meg, mert Google-ben a hibaüzenetre rákeresve nem találtam semmit ezen kívül: http://pear.php.net/bugs/bug.php?id=8084 , ami nem oldotta meg a problémát, hátha később vkinek kell majd, bár pár dolgot nem igazán értek, korábban miért működött rosszul és most miért jó (mb_string-re se hisztizik mostmár, pedig tényleg ugyan azt raktam fel, ami eddig is volt ...
A történet:
Szerettem volna próbálgatni a Symfony-t, amihez kell a Pear-t telepíteni. El is jutottam eddig, de akárhányszor futtattam vmit parancssorban, egy windows-os ablakocska a szokásos hang kíséretében üzente, hogy az mb_string kiterjesztéshez szükséges dll-t nem találja (a phpinfo() és a böngészőben behívott oldalak mégis tudták használni, szóval csak parancssorban nem találta), majd miután ezt leokéztam még kiírt pár kiterjesztést (azokat már a parancs alá, nem külön ablakban), hogy azokkal is vmi hiba van, majd a továbbiakban gond nélkül lefutott minden.
Egyszer gondoltam egy olyat, hogy a php_mbstring.dll-t bemásoltam a php könyvtárba közvetlenül, és ekkor ugyan nem jött elő az mb_string-es üzenet, kaptam egy olyat, hogy a PHP CLI szabálytalan művletet halytott végre, ezért a program futása leállt o_O
php_mbstring.dll töröl a "gyökérből" és akkor visszajutottam az előbbi állapothoz, hogy ugyan lefutottak a dolgok, de mindig dobálta nekem a hibaüzeneteket és ezt 1 óra alatt megunva, Apache-ból és PHP-ból is újra felraktam a legújabbat (eddig is az volt fent).
A PHP telepítésénél lehet választani, hogy tegye fel a PEAR-t is, még ki is írja, hogy 3,X mega hely kell neki, de telepítés után tök üres a PEAR könyvtár, csak egy go-pear.phar van ott.
Semmi gond, megpróbálom futtatni a go-pear.bat-ot, az korábban működött (az elején említett hibaüzenetek sorával ugyan). De nem volt hajlandó lefutni. Ezt íjra:
[colorer=CLI]
D:\PHP5>go-pear.bat
phar "D:\PHP5\PEAR\go-pear.phar" does not have a signature

Zend Studio Comment

zoliky · 2007. Júl. 27. (P), 10.47
Zend Studio-ban be lehet szurni olyan megjegyzeseket amelyek leirjak a fajl elejen ki irta, mikor es milyen licensz alatt tovabithato a kod ?
Make documenting your code, applications, and projects a breeze with PHPDocumentor,
the standard documentation tool for PHP. Automatically add PHPDoc comments to files, classes,
functions, constants and more, all through PHPDoc wizards.
Amit a fenti angol szoveg leir, hogy kene beuzemelni ?
Koszonom!
 

július 26

sql lekérdezés

Castor87 · 2007. Júl. 26. (Cs), 20.10
Üdv!
Van egy sql táblám, melynek két oszlopa van: kepnev, leiras. Képek neveit(fajlneve.kiterjesztes alapján) és leírásukat tartalmazzák. A kép/leírás megjelenítését sikerült megoldanom. Szeretnék egy előző/következő linket beilleszteni, de nem tudom hogy kell hivatkozni egyel fentebbi/lentebbi rekordra.

Gondoltam egy id oszlop bevezetésére, mely növekvő számokat tartalmaz, de ha kitörlök egy rekordot, akkor borul az egész rendszer.

Van esetleg függvény rá, ami a lekérdezésnél a két szomszéd rekordot is kiolvassa?

Köszönöm előre is!
 

egyszerű aldomain htaccess-szel

Tome · 2007. Júl. 26. (Cs), 17.47
Sziasztok!

Aldomaint szeretnék létrehozni htaccess-szel, találtam is megoldásokat, de mindenhol általánosan van leírva. Én csak egy aldomaint szeretnék, nem akarom, hogy bármilyen aldomaint átirányítson. Tehát:

http://rago.domain.hu/ -> http://domain.hu/ragoaloldal.htm

Ennyit szeretnék csinálni. Előre is köszönöm a segítséget!
 

DB fejlesztés csapatban

janoszen · 2007. Júl. 26. (Cs), 13.51
Sziasztok,

beleütköztünk egy problémába adatbázis fejlesztéssel kapcsolatban. A PHP kód verziókezelését úgy oldottuk meg, hogy SVN-be dolgozunk és a közös dev szerver daily buildként funkcionál, egyébként mindenki a saját webszerverére dolgozik.

Most azt szeretnénk, hogy a fejlesztői gépeken levő adatbázisok is valahogy tudjanak aktualizálódni az SVN update-el párhuzamosan. Bármilyen ötlet jöhet.

Köszi

J
 

drupal 51 címlap és oldalak tartalmi részbe hívása

bogyo · 2007. Júl. 26. (Cs), 12.57
A kérdésem az lenne hogy az 5.1 es verzióban hogyan lehet a címlapot egyedivé varázsolni. ( a leírás alapján nekem nem ment bár az ha jól láttam nem is az 5ös szériához van) esetleg valakinek egy ilyesmi alapmodulja lenne 5.1-hez??


a másik mérdésem pedig az hogy ha van egy adatbázisom ami php-kkel dolgozik (adatokat kérek le és íratok ki), bár tulajdonképp mindegy is. A lényeg hogy hogyan tudom a tartalmi részre meghívni?

előre is köszi a válaszokat
 

Shellben futtatva van kimenet, shell_exec -el pedig nincs.

tazvagyok · 2007. Júl. 26. (Cs), 11.16
Sziasztok!

Miért lehet az, hogy egy akármilyen parancsot shellben futtatva kapok kimenetet a képernyőre, de shell_exec-el futtatva nem. A parancs futtatásához nem kell root-nak lenni.

Segítségeteket előre is köszönöm.
 

július 25

Külső mysql host használata xampp alatt

newlamer · 2007. Júl. 25. (Sze), 18.26
Sziasztok!

XAMPP-ot használok WinXp alatt. Szeretnék egy programomból egy távoli adatbázist elérni. Utána néztem a guglin és itt a laborban is, mindenhol azt találtam, hogy sima connect a megfelelő host-névvel, db-vel, jelszóval, és megy a dolog.
Nekem még sem akar működni, és elakadtam. Esetleg vmilyen php-ini beállítási hiba?
Köszönettel venném, ha megosztanátok ötleteiteket!
NewLamer