ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 10, 2007 - Fórum téma

Űrlapmezők elküldésének szabályozása

Tbaloo · 2007. Júl. 10. (K), 14.09
Sziasztok!

A következő feladatot szeretném megvalósítani:
Adott egy dokumentum lista. Minden dokumentumnak módosítható a címe és szerzője. Szeretném, ha a felhasználó közvetlenül tudná szerkeszteni ezeket az adatokat, ezért a listát úgy valósítanám meg, hogy a dokumentumok adatai rögtön szövegdobozokban jelenjenek meg. Mindez egy űrlapon belül.
Van-e nem AJAX-os mód arra, hogy csak a felhasználó által módosított mezők kerüljenek elküldésre? Vagy ez tipikusan AJAX-os feladat?

köszi,
baloo
 

CSS alapu olal kepernyo merete

zoliky · 2007. Júl. 10. (K), 13.18
Hello,
Szeretnek par tanacsot kerni a forumon. Jelenleg van egy CSS alapu oldalam amelynek a sminkjet sajat magam keszitem, a felepitese itt lathato: http://img165.imageshack.us/img165/5194/oldalfp5.png

- A CSS kodot ugy irtam, hogy az oldal 800x600-os felbontason is latszodjon, foglalja el a teljes kepernyot es ne keljen a scrool bart jobbra vagy balra helyezni.
- Ha 1024x768 felbontast hasznalok akkor latszik, hogy az oldal kozepre van igazitva. Ez megfigyelheto a fenti kepen is.

A kod (az oldal 760px hosszu):
#page {
	background: url('images/wrap.gif') repeat-y center; 
	margin: 0px auto;
	padding: 0px 8px;
	width: 760px;
}
A napokban azon gondolkodtam, hogy az oldal hosszat meg kene nagyitani. Egy forum fog mukodni az oldalon es a jelenlegi meretel csak kicsi karakterek latszodjak jol.

A lehetosegek amikre gondoltam:
  • Peldaul a 760px meretet atirom 960px-re. A gond az, hogy a 800x600-as felbontasnal mar scrool bar-t kell hasznalni.
  • Valami JavaScript kod amely a kepernyo felbontas alapjan bealitja a meretet. Nem tudom mi az elony/hatrany.
  • max-width: 960px; min-width: 760px; hasznalata. Soha nem hasznaltam, fogalmam sincs milyen hatranya van.

Szuksegem lenne par tanacsra ti a helyemben milyen megoldast valsztanatok.

Koszonom!
 

CSS/DHTML Kép-háttér scrollbar alá?

phpmokus · 2007. Júl. 10. (K), 09.16
A weben mindenhol azt látom, hogy nem lehet képet tenni a scrollbar hátteréül (komplett kép formázásra gondolok, gombjai, háttere, minden), de egy honlapon már láttam ilyesmit, méghozzá firefox alatt.
Ugyebár a szinformázások csak ie alatt jelennek meg, de mivel ezt ff-szal láttam, gyanítom, hogy vmilyen módszerrel mégiscsak megoldható (nem flash volt).

Aki tud róla valamit, azt kérem írjon!