ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2007 - Fórum téma

július 3

Safari + HTML form = nem mindig működik?

Gal Kristof · 2007. Júl. 3. (K), 21.46
(Azért ebbe a topikba tettem, mert szerintem valami HTML téma lesz...)

Tud valaki valamit arról a jelenségről, hogy Safariban (és biznyos Linuxos böngészőkben) néhány űrlapot valamiért nem lehet rendesen elküldeni, illetve az adatok valahogy nem mennek át rendesen? Gugliztam utána rendesen, de nem találtam használható dolgot. Az érdekesség az, hogy még nem találtam semmi egyértelmű paramétert, ami meghatározza, hogy egy form működik-e vagy sem, márpedig van ami működik simán, van ami nem.

Nos valaki?
 

Ürlap értékét nem adja át

zeláj · 2007. Júl. 3. (K), 16.53
Sziasztok!

Egy olyan problémám van már több mint egy éve, hogy feltelepítettem az Apache-ot, a PHP, és MySQL-t, először az ezen az oldalon található leírás szerint, később már telepítő csomagokat használva (Wampserver; Xampserver)!
Egyiknél se adta át az általam készített űrlap az értékeket az azt feldolgozó php fájlnak!
Szóval kitöltök egy űrlapot, küldés, és semmi nem történik, illetve, nem kapja meg az űrlap értékeit!
Egy ismerősnek elküldtem az általam kreált űrlapot és feldolgozó php-t, és nála minden simán ment!

Van -e valami ötletetek, mit kéne beállítanom?
 

Keretek

dedesz · 2007. Júl. 3. (K), 13.12
Az alábbi html-kóddal hoztam létre beágyazott kereteket:
<frameset cols="*,820,*" frameborder="NO" border="0">
  <frame name="left" src="bg.html" scrolling="NO">
 <frameset rows="150,*,40" frameborder="NO" border="0">
  <frame name="head" target="main" src="menu.html" scrolling="no" frameborder="0">
  <frame name="main" src="main.html" scrolling="auto" frameborder="0">
  <frame name="foot" src="foot.html" scrolling="no" frameborder="0">
 </frameset> 
 <frame name="right" src="bg.html" scrolling="NO">
<noframes>
  <body>
  <p>This page uses frames, but your browser doesn't support them.
</p>
  </body>
  </noframes>
</frameset>
Az a problémám, hogy ezek az általam elérhető böngészőkben (Opera, Konqueror, Galeon /Linux) jól jelennek meg, de a Firefoxban hibásan.
Mi lehet az oka, min kell változtatni?
 

Programozási módszerek

juhasztibi · 2007. Júl. 3. (K), 12.51
Sziasztok,

mivel rengeteg féle megoldás található különféle problémákra az interneten ezért úgy gondoltam indítok egy olyan topikot ahol mindenki írhat a "kódolási stílusáról". Értem itt azt, hogy függvények egy fájlba való csoportosítása, lekérdezések elkülönítése és hasonló dolgok. Szerintem sok felhasználót érdekelne, hogy a hozzá értők milyen módon tervezik meg egy program elkészítését és hogy járják végig a célhoz vezető optimális utat. Úgy gondolom ez a téma jó irányelv lehet kezdő és középhaladó programozóknak, hogy erős és ellenálló kódot tudjanak írni. Remélem nem veszitek rossz néven, hogy ilyen "műhelytitkokra" vagyok kíváncsi. De nekem és szerintem másoknak is nagy segítség lenne.

T.
 

július 3

A weblabor forum mukodese

tomi12619 · 2007. Júl. 2. (H), 22.29
Sziasztok,
Nagyon lama a kerdesem. Hogyan mukodik ez a forum? Nem ertem, ha valaszra kattintok, akkor miert lesz privat uzenet az uzenetembol es ugy egyaltalan, miert kell tema cimet magdnom?? hiszen valaszolok...

Varom a kiokito uzeneteket, koszi
 

Milyen forumrendszert ajanlotok?

tomi12619 · 2007. Júl. 2. (H), 21.48
Sziasztok,
Forumot szeretnek letrehozni, uzemeltetni. Mit ajanlotok? PHP&MySQL alapokon, lehet fizetos is.
 

i18n Javascriptben

Wabbitseason · 2007. Júl. 2. (H), 14.37
Milyen kényelmes, bevált módszereket ismertek arra, hogy egy többnyelvű website Javascript részei is többnyelvűsíthetők lehessenek?
 

ERD készítő kerestetik

vbence · 2007. Júl. 2. (H), 11.18
Sziasztok!

Pusztán gyakorlati előnyök miatt valamennyire le kéne dokumentálnom egy adatbázist. Nem kell, hogy feltétlenül szabványos legyen, vagy bárki megértse, aki látja, a cél annyi, hogy vizuális formában lehessen ábrázolni a mezőket, kapcsolatokat és esetleg megjegyzéseket hozzáfűzni (táblákhoz, mezőkhöz).

Folytattam egy kis kutatást, a végén már akár egy UML készítőben is kiegyeztem volna, de nem igazán találtam (ingyenes) megoldást. Egy XERD nevű program volt eddig a legközelebb a célhoz, ez azonban csak OS X-en megy, és saját (igaz XML alapú) formátumot hazsnál.

Még ősellenségemet, az Eclipse-t is kipróbáltam, de (tudom, én vagyoka hüje) a felületen egyszerűen nem tudtam előhozni semmi diagram készítő eszközt (bár telepítettem uml, meg database, meg kitudja milyen modult hozzá), egyedül az Encore Diagram Editort, amiből sajnos elég kevés dolog ami számomra használható (ez ugyebár nem egy ERD tervező eszköz).

Minden segítséget szivesen fogadnék. Elsősorban az Eclipse tájékán keresem a megoldást, mert több platformon kéne menjen. Végső esetben B tervként: lézetik valami XML alapú, elterjedt ERD formátum, amibe "kézzel" megpróbálhatom átkonvertálni az XERD dokumentumát?

Köszi a válaszokat
 

július 1

TIDY HTML

cooper18 · 2007. Júl. 1. (V), 18.13
Sziasztok!

Érdeklődnék valaki használja-e a TIDY HTML letölthető verzióját (Windows alól futtatható parancssoros exe-re gondolok). Az érdekelne, hogyan lehetne rávenni, hogy a kódot ne tisztítsa le, ne alakítsa át, hanem csak az üres div-eket törölje?

Köszi
 

Rövid webcím probléma - htaccess beállítás HTTPS átirányítással

a.d.a.m · 2007. Júl. 1. (V), 10.22
Sziasztok!

Bármennyire is nézegettem a forumot és levlistát, nem leltem gyógyírt a problémámra, ezért szeretném a segítségeteket kérni a megoldásában.

Adott egy oldal, amit HTTPS alatt szeretnék elérni, ha esetleg a látogató a http://www.énoldalam.hu címről érkezne, akkor őt egy .htaccess állománnyal átirányítom. Nos idáig sikerült is megvalósítanom a dolgot, a következő kóddal:
<IfModule mod_rewrite.c>
  RewriteEngine on
  RewriteOptions MaxRedirects=2

  RewriteBase /

  RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^https://www\.énoldalam\.hu(/)?.*$ [NC]
  RewriteRule ^(.*)$ https://www.énoldalam.hu%{REQUEST_URI} [L,R=301]

  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [QSA]
</IfModule>
DE...

ahogy a kódban is látszik, szeretnék emellett rövid webcímeket is használni, azonban hiába állítom be a .htaccessben a (Weblabor cikkből ellesett) kódot, nem működik a dolog, a rövid webcímekkel, pl.: https://www.énoldalam.hu/cikkek/11 helyett csak ilyen formában: https://www.énoldalam.hu/?q=cikkek/11 hajlandó megjeleníteni a kérdéses cikket.

Próbáltam megkeresni a hiba okát - de nem jutottam semmire, mert külön-külön a két átírás hibátlanul működik - úgy tűnik ehhez kevés vagyok, kérlek segítsetek!

a.d.a.m