ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2006 - Fórum téma

március 29

PHP programhoz felület

Anonymous · 2006. Már. 29. (Sze), 10.43
Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül valami olyan PHP sablont, amivel egy PHP programnak felületet tudnék adni. Nem CMS-re gondolok, hanem ehhez hasonlóra de csak felületet ad.

Köszi
 

mssql_list_tables

Anonymous · 2006. Már. 29. (Sze), 10.11
Sziasztok!

ilyen funkció ugyebár nincs, csak mysql-ben. Mivel tudnám ezt kiváltani? Hogy tudom php-ban meg hogy milyen tábláim vannak? Úgy hallottam hogy valami master táblát kell olvasni, de az SQL server management studio-ban ilyet nem látok.

MZ
 

mysql LEFT JOIN nem megy 5.x-en

paal · 2006. Már. 29. (Sze), 10.01
Üdv,

A következő lekérdezés nem fut le MySQL 5.0.18-Debian_9-log szerveren:
SELECT SUM( catch.weight ) AS weight, team.name AS team_NAME, team.id AS team_ID, country.country_title AS country_NAME, ct.sector_id AS sector_ID, COUNT( catch.weight ) AS darabszam
FROM carp_team team, carp_contest_team ct, carp_country country
LEFT JOIN carp_catch catch ON catch.team_id = team.id
AND catch.contest_id = '3'
WHERE team.id = ct.team_id
AND ct.contest_id = '3'
AND team.country_id = country.country_id
GROUP BY team.id
ORDER BY 1 DESC
A hibaüzenet a következő:
#1054 - A(z) 'team.id' oszlop ervenytelen 'on clause'-ben


??

A saját gépemen MySQL 4.0.24-nt fut, ott hiba nélkül megcsinálja. Mi lehet a gond?
Először arra gondoltam, hogy az 5-ös már nem enged "id" nevű táblát, de ha átjavítottam pl. team_id-nak, akkor is u.ez volt a hiba (értelem szerűen tam.team_id-val).

Nagyon köszi!
Üdv, Pali
 

március 29

Sessionbe tett karaktersorozat szóköznél végetér

csaga · 2006. Már. 28. (K), 23.58
Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy amikor session-ben eltárolok egy szövegrészletet, és az értékét átadom egy változónak akkor a szóköznél "lecsonkolódik".
pl:

<?php
    session_start();
    
    $_SESSION["proba"]="kutya neve";
    
    print $_SESSION["elso"]; // ilyenkor ez a kimenet: kutya neve
    
    $valt=$_SESSION["elso"];
    print $valt; //ilyenkor már csak ennyit ír ki: kutya
?>

Ez miért van? A segítségeteket előre is köszönöm!
 

Galéria Mysql adatbázissal

bioforge · 2006. Már. 28. (K), 21.03
Kérlek segítsetek!

A feltöltésig simán eljutottam. Az a legnagyobb bajom, hogy hogyan tudom az adatbázisból elérni a képeket. Esetleg még thumbnail-t is készíteni. De ha tudtok hasonló elkészült galériákról linket adni, az is király lenne.
Meghálálom majd ha sikerül valamivel. ;)
 

Select-választásra előugró plusz beviteli mező - hogyan?

Anonymous · 2006. Már. 28. (K), 20.40
Üdv Mindenkinek!

Egy olyan problémába ütköztem, hogy egy select-ből válaszandó bizonyos elem hatására kellene egy másik text-mezőnek megjelennie, illetve eltűnnie az űrlapon!!! Div-vel kellene próbálkozni? Az egészet majdan php-ből kezelném, de az ugye kliens oldalon dől el, hogy mit választanak épp a select-ből. Gondolom valami "onchange" eseményt kellene figyelni javascriptből és talán div-ekkel próbálkozni, de nem tiszta a dolog, úgyhogy légyszi valami példakóddal is támogassatok meg!

Köszi előre is a segítséget!
 

Flash mozi tárhelyen megtöri a layoutot

aribaric · 2006. Már. 28. (K), 19.34
Sziasztok !
még új vagyok weblapkészítésben,és most csinálom első weblapom egy kedves barátom születésnapjára dreamweaver segítségével.
Na most első pont ahol elakadtam,ami szerintem nektek gyerekjáték lesz:)

<embed src='zene/Gerend&aacute;s &amp; Gerend&aacute;s - Nowhere man.mp3' quality='high' pluginspage='http://www.macromedia.com/go/getflashplayer' type='application/x-shockwave-flash' width=750 height=12></embed>
ezzel a parancssorral beszúrtam egy lejátszot főoldalra ami szépen le is játszotta a számot mindaddig amíg a dreamweaverbol és gépemről töltötte be a linkeket fájlokat,de abban a pillanatban hogy feltöltöttem a tárhelyre a zenét és a hivatkozásokat,amikor betöltöm az oldalt a lejátszó meg is jeleneik de a többi layout table amit photoshoppal keszitettem nem jelenik meg
ez az oldal címe:

www.gerendasdavid.uw.hu
és bocs ha hülyeséget kérdeztem
válaszaitok előre is köszi
bye
 

Redundáns elemek listázása SQL-ből

Anonymous · 2006. Már. 28. (K), 18.22
Probléma: van egy tobb tizezer elemet tartalmazo listam. van benne kv 3000 egynél tobbször előforduló elem. hogy tudom őket kilistázni?

gyakorlatilag a SELECT DISTINCT inverzére lenne szükségem.

Megoldanám PHP-val, de sajna olyan lassu, hogy idotullépéssel mindig leáll, szóval mysql-en belül kellene kiiratni őket.

fontos lenne.

köszi
 

Ronda fehér csíkok az ismétlődő háttérképek között

Anonymous · 2006. Már. 28. (K), 14.54
IE és MF is időnként ilyen ronda fehér csíkokat rak az ismétlődő háttérképek közé, már láttam "híres" oldalon is ilyet! Erre nincs valami megoldás?
 

Dreamweaver MX templates unbalanced instancebegin tag hibaüzenet

Anonymous · 2006. Már. 28. (K), 14.34
Dreamweaver MX a témakör

A sablonom átszerkesztettem, majd amikor az oldalakra akartam érvényesíteni, akkor a következő hibát adta: Unbalanced InstanceBegin tag

és nem hajlandó a sablon változtatásait frissíteni az oldalakon.

Elvileg nem csináltam vele semmit, lehet ezt orvosolni?