ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2006 - Fórum téma

december 4

Oldal feltöltése (web)szerverre

vbence · 2006. Dec. 4. (H), 00.35
A tesztkörnyezetben fejlesztjük a cuccost. Ha minden okés, felFTP-zzük. Folyamatos fejlesztésnél nem ilyen egyszerû a helyzet.

Eddig saját programot használtam, de külsõ tárhelynél már macerásabb lenne, szóval a kérdés: ki mivel szinkronizál?

B
 

december 4

pietariposti.com portfólió oldalához hasonlót csinálnék

skip · 2006. Dec. 3. (V), 22.57
sziasztok,
teljesen analfabéta vagyok a témához viszont egy ehez hasonló portfolió oldalt szertnék összehozni. nem tudtok valami tippet adni hogy hol találhatnék vmi ehez hasonló tutoriált vagy talán sablont. előre is köszi.
 

Link színének megváltoztatása JS-ből

C_hris · 2006. Dec. 3. (V), 21.39
Sziasztok!

Hogyan lehetne, ha lehet egyáltalán javascriptből megváltoztatni pl. egy link színét úgy hogy csak az adott pseudo class-t érintse?
valami ilyesmi kellene, ez persze nem müködik: this.style:hover.color='red';
 

Szolgáltatói hiba talán, vagy csak a programozó figyelmetlensége?

Vas Dávid · 2006. Dec. 3. (V), 19.59
Üdv!

Nos egy "kis" problémám adódott.

Van egy tárhely szolgáltató (nem ingyenes, most nevet nem mondok).

Egy emberke csináltatott nála ugye tárhelyet, domain-nal, ftp hozzáféréssel, mysql adatbázisal szóval minden ami kell egy oldalhoz.
Ez eddig renben is van.

De aztán gondok támadtak, phpmyadminban nem láttam az adatbázist amit létrehoztam az ügyfél kapun, sőt az oldal nem is írt ki hibákat.
Ha mondjuk beágyztam inlclude_once('nem létező fájl.kiterjeszt'); -val és ugye nem létezett a fájl, akkor sem kaptam semmi hiba üzenetet.

De ha létrehoztam egy php kódot:
<?php

print time()

print 'Nincs kitéve egy ; jel ';

?>
vagy:
<?php

ezegy_nem_letezo_fuggveny()

?>
ilyenkor sem kaptam semmilyen hibát, és szerintem ilyenkore már nem rajtam múlik, mert szerintem ez már szolgáltatói hiba nem igaz?

.htaccess -t használok de csak ennyit benne:
php_value magic_quotes_gpc off
php_value magic_quotes_runtime off

de mikor felmásolom ftp-n igaz nem ír hibát, de mikor felmásolta nem is látom, úgy-hogy nem tudom az működik-e.

Nos, szerintetek mi lehet a hiba? (sajnos a szolgáltató váltás nem jöhet szóba.)

Szerintem ez semmiképpen sem lehet az én hibám, vagy igen?

Előre is köszönöm a tanácsokat és ötleteket persze csak akinek van:)
 

Nekem megbízható tárhelyszolgáltató kell!!

Anonymous · 2006. Dec. 3. (V), 16.02
Sziasztok!

Tőletek szeretnék segítséget kérni. A problémám az, hogy sehogy sem sikerül megbízható tárhelyszolgáltatót találnom. Először régen, mint sokan a freewebnél kezdtem, domain regisztráció, reklám mentesség, stb... Nagyon elégedetlen voltam velük, a gyakori esti leállások miatt, meg a validálhatatlanság miatt (www.domainnev.hu ra nem lehet validálni, stb...)
Semmi baj, otthagytam őket átvittem a domainjeimet egy másik szolgáltatóhoz, először nagyon kedvesek voltak, 5000 Ft ért adnak tárhelyet 1 évre php scipt futtatási lehetőséggel, viszont mysql nélkül, ok, aztán 1 honapja kezdődött a gond. Egy egész vasárnapi napon elérhetetlenek voltak az oldalaim... felhívtam őket, elnézéskérés, tűzfalhiba, többet nem fordul elő... rá 10 napra nagyon lassan töltött be egy oldalam, a másik be sem töltött... ok, másnapra kijavították. Ma reggel nyitom meg az oldalamat és mit látok: There was a problem connecting to the host you specified , na most döntöttem el hogy ennyi... váltok.
Viszont már bizalmatlan vagyok! Ezért kérem segítsetek, mert nem tudom kit válasszak, nekem egy MEGBÍZHATÓ SZOLGÁLTATÓ kell.
Van két regisztrált domainem, ezeket szeretném egy tárhelyre irányítani, külön tartalomra mutatnak, ezen felül kell nekem kb 500 Mbyte dinamikus tárhely (php, Mysql), megfelelő külföldi és nemzetközi sávszélesség. Ezért hajlandó vagyok fizetni éves szinten 20.000 Ft-t (áfával).
Nem létezik hogy ennyiért nem találok megfelelő szolgáltatót. kérlek segítsetek
 

nagyobb felbontás elérése?

Anonymous · 2006. Dec. 3. (V), 15.04
sziasztok!

egy érdekes kérdéssel fordulok hozzátok, hátha vki tud segíteni. van egy 15 colos laptopom max. 1024x768-as felbontással. ezen szoktam honlapokat szerkeszteni. sokszor az a probléma hogy nem tudom megnézni nagyobb felbontásban a laptopon, csak ha átviszem egy hawerhoz vagy küldenek vissza egy screenshotot. a kérdésem: van-e vmilyen módszer hogy a laptopomon meg tudjam nézni nagyobb felbontásban a honlapokat? vmi program vagy más megoldás?



előre is köszi
 

CSS tömörítés elrontja a content-type-ot?

KergeKacsa · 2006. Dec. 3. (V), 14.37
Sziasztok!

A következő a problémám:
Itt az oldalon volt szó a CSS/JS tömörítésről, ami alapján majdnem be sikerült üzemelni.
A gond az, hogy a design.css.gz fájlt az Apache application/x-gzip content-type-pal adja vissza, annak ellenére, hogy a design.var fájlban beállítottam a text/css-t, és ennek következtében le akarja tölteni a fájlt a böngésző, nem css-ként felismerni.

A design.var tartalma:
URI: design.var

URI: design.css
Content-Type: text/css

URI: design.css.gz
Content-Type: text/css
Content-Encoding: x-gzip


Ha az Apache-ban beállítom ezt: AddType text/css .gz
Akkor jól megy, de ugye ez nem járható út (vannak más gz kiterjesztésű fájok is, amik nem css-ek.

Szóval hogyan lehet azt megcsinálni, hogy az Apache ne bírálja felül a .var fájl-ban beállított content-type-ot?
 

Rendezett sorok szűrése

raczger · 2006. Dec. 3. (V), 10.38
Hello!

A következő lenne a gondom
Egy táblából a legutoljára betett sort szereném kiszedni
Ez megy is ezzel:
SELECT * FROM table order by id desc limit 1
Csakhogy az eredménytáblát megszeretném szűrni, és én ezzel próbálkoztam, de ez neki nem tetszik ( mármint a WHERE parancs )
SELECT * FROM forum_hsz order by id desc limit 1 WHERE topid='$erteksz'
Előre is köszönöm szépen!
 

ISO-8859-2 -> UTF-8 konverzió

Anonymous · 2006. Dec. 3. (V), 00.08
sziasztok!

ha van valakinek egy jol mukodo kodreszlete a fenti konverziora, szivesen foadnam !

Elore is koszonettel
Isti
 

december 2

A google nem látja az oldalamra vonatkozó külső hivatkozásokat (bejövő linkeket)

Anonymous · 2006. Dec. 2. (Szo), 20.20
Kb 2. hónapja kezdtem el a linkcserét. Találtam partneroldalakat és kb. 60 oldalra kitették a weboldalam hivatkozását. A google viszont egyet sem lát és azóta már eltelt 1-2 hónap. Mi a tapasztalatotok mennyi idő alatt találja meg a google ezeket a hivatkozásokat? Mennyit kell várni egy induló oldalnál, hogy ne 0-ás legyen a page rank?