ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 6, 2006 - Fórum téma

AutoIndex config

Kobra · 2006. Dec. 6. (Sze), 15.33
Üdv!

Használja valaki az AutoIndex-et?
Kicsomagoltam egy AutoIndex könyvtárba a weblap gyökerébe és azt szeretném, hogy ahova beteszem az index.php-ját ott tudjam használni, de nem igazán sikerült megfejtenem, hogy hogyan kellene konfigurálnom hozzá.
Az apache szintű megoldás nem jó, nem én vagyok az admin;)
 

IE és favicon... miért nem jelenik meg???

durumdara · 2006. Dec. 6. (Sze), 14.57
Sziasztok!

Az IE-m nem jeleníti meg a kis ikonocskát a webcím mellett.
Se itt: http://weblabor.hu/, se másutt, ahol pedig az FF simán kirajzolja.
Vajon mi lehet ennek az oka?
Én nem nagyon használok IE-t, de a felhasználók nagy része igen, így muszáj ebbe is belefolyni...

Tudtok segíteni? KŐSZÍ(VŰ ember fiai...)

dd
 

CMS-t keresek: hírek, cikkek, statikus oldalak, képek, fórumok és blog számára

hcpeter · 2006. Dec. 6. (Sze), 08.31
Sziasztok!

Tudom hogy már ezer ilyen kérdés volt, de szeretném én is feltenni:
CMS-t keresek (és igen megnéztem már az opensourcecms.com- on, a hotscripts.com -on, és a cmsmatrixon is) ami a következőket tudja: olyan oldalt szeretnék ahol találhatók hírek (ez ugye gyakran frissül), cikkek (ritkábban), statikus tartalmak (about us...), képgaléria, fórum, és blog részleg is.
Ezt eddig php-ban oldottam meg, Cutenews-al. A galéria külön script volt, ugyanúgy a blog.
Mindezt szeretném egy CMS alá vinni, és ki is próbáltam párat (drupal, e107, néhány blogmotor), de egyikbe se nagyon ástam bele magam.
Amiben a segítséget kérném: melyik az a CMS melyben az oldal felépítését könnyen átlátható template file-ok, és CSS segítségével lehet szerkeszteni?
A másik hogy teljesen szubjektíven kérnék tanácsot, hogy melyik CMS-el érdemes foglalkozni, amibe könnyű beletanulni, és nem túl bonyolulult. És legyen mondjuk egy jó dokumentációja:)

ELőre is köszönöm a válaszokat!
 

Firefox alatt hibás Nyomtatási kép

KergeKacsa · 2006. Dec. 6. (Sze), 01.06
Sziasztok!

Adva lenne egy oldal, ahol szépen van egy print.css, ami a nyomtatásra vonatkozna.
A probléma a FF tördelésével van:
IE alatt tökéletes, Opera alatt is.

Viszont FF alatt egyszerűen csinál egy oldaltörést egy div végénél és egy másik kezdeténél, viszont a sima paragrafusban lévő szöveget, amely br-ekkel van tagolva egyszerűen nem hajlandó oldalt-törni.
(Próbáltam több paragrafusra bontani, nem érdekelte.)

Valahogy a div-ekkel lehet gondja.

Ezen a linken meg lehet nézni a problémát:
http://www.torte-net.hu/tortenet/122

Előre is thx a válaszokat!