ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 5, 2006 - Fórum téma

Hangerő szabályzó stream object-hez

passatgt · 2006. Dec. 5. (K), 18.57
Hali!
Nem pontosan tudom,hova kellene írni,de remélem itt kapok választ:

Csináltam object tag-al egy video stream-et,amit szépen le is játszik a weblapon.Ki van kapcsolva a menü része,tehát csak a kép látszik,a hangerőszabályzó,leállítás gomb nem.Az oldal egy másik pontján akarok csinálni egy hangerőszabályzót,vagy legalább egy némító gombot.Hogyan lehetne megoldani?Esetleg javascriptel?
 

Két mysql eredményváltozót kiíró kódom nem működik és hibát sem ad

Sovereign · 2006. Dec. 5. (K), 18.28
<?php
if(isset($_POST[submit]))
{
  $result = mysql_q($h,$u,$p,$a,$q);
  $eredmeny = mysqli_fetch_row($result);
  if (is_array($eredmeny))
     {
       print 'Eredmény 0: '.$eredmeny[0].' A változó: '.$user.'<br>';
       print 'Eredmény 1: '.$eredmeny[1].' A változó: '.$password.'<br>';
       if($eredmeny[0] = $user && $eredmeny[1] = $password)
         {
           header("Location kezdolap.html");
         }
       else
         {
           print '<font color="red"><b> Hibás felhasználó név/jelszó!</b></font>';
         }
     }
}
Szerintetek mi a baj ezzel a kóddal?

Hibát nem jelez. Mit látható kiiratom a két-két változót. Ugyan az. És cseszik bármit csinálni. Hibát kiírni. A headerben megadott célra menni. SEMMIT NEM CSINÁL!!!!
 

Kapcsolatok létrehozása mySQL-ben

Anonymous · 2006. Dec. 5. (K), 18.12
Nem régen kezdtem el foglalkozni a mySQL-el és azt szeretném kérdezni, hogy táblák között hogy tudok létre hozzni kapcsolatokat? Accessben könnyű. Csak megjelenítem a táblákat és néhány klikk. De mySQL nem nagyon találtam ilyesmit.
 

Ha az AJAX-al megívott file-ban hosszantartó ciklus fut, az hogyan reagál a meghívó ablak bezárására?

s_volenszki · 2006. Dec. 5. (K), 14.08
Sziasztok!

Mint ahogy már oly sokszor tettem, most nem! Most olyan címet sikerült kitalálnom, hogy itt már nem is nagyon van mit írni! :)

Szóval! Lenne egy kérdésem. Mivel úgy tudom, hogy az AJAX-al file-nak POST-olt eljárásban a meghívó és a meghívott dokumentum között állapottalanság van, vagyis ha a folyamat elindult nem függ egyik a másiktól, felmerült egy érdekes kérdés! Mi van akkor, ha a böngészőt bezárják, vagy eleveznek az oldalról miközben még a háttérben fut a meghívott file!

Van valakinek ehhez gondolata?

Köszike: s_volenszki
 

PHP telepítés csomagból Linux alá apt-get-tel

konoko · 2006. Dec. 5. (K), 11.44
Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne hogy feltetetm már a linux-os localhost-omra a Apach webservert ami egy egyszű ellenörz után tapasztaltam hogy rendesen működik. Szeretnék feltenni mellé egy php-t is.
Kérdés a következő: apt-get install-al telepíteném fel a modulokat, csomagokat. milyen scomagokat kell telepíteni hogy működjön illetve kell e ezen kívül még másfajta műveletet is végrehajtani?

Válaszotok előre is köszi.

Köszönettel: Márki Csaba
 

Több oszlopos űrlap formázása css-el

Anonymous · 2006. Dec. 5. (K), 00.55
Sziasztok!

Hogyan a lehet olyan űrlapot css-el formázni ami több oszlopból áll?

Köszi