ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 23, 2006 - Fórum téma

CSS div tartalom alá

meroving · 2006. Dec. 23. (Szo), 19.25
Halihó,

Új tag vagyok és egy konkrét kérdésem lenne. Nem teljes megoldást akarok mindenáron :) örülnék, ha vki akár csak elmondja merrefele nézelődjek.

Ezen a linken látható egy ingyenes sablon javítva... mert elég sok hiba volt benne. Mostmár jó majdnem teljesen. 1 bajom van, hogy a lábléc div-et szeretném a 3 oszlop div legutolsó tartalmi eleme alá tenni.

Azt olvasgattam hogy ha beleteszem a divbe akkor display: table-cell; vertical-align: bottom; segít.
De nem tudtam beletenni mindhárom oszlop aljába egyszerre.

Abban kérnék segítséget, hogy milyen módszerrel lehetne megoldani ezt a lábléc témát. Mivel az oldal full div-es nem áll szándékomban táblázattal megoldani :)

Előre is köszönöm ha van tippetek.
Amúgy meg Boldog Kellemest mindenkinek! :)

M
 

"É" betűt tartalmazó string keresése.

randomly · 2006. Dec. 23. (Szo), 17.29
Sziasztok.

Van egy táblám hungarian_ci egybevetéssel, ebben színek. És van közte egy réz is, ami ugye nem szigorúan szín de még is. :-)

Szóval azt szeretném ha a találatokban az szerepelne.
Igaz a kérés '`Szín` LIKE %réz%' de miért adja ki a 'szinterezett' -e i?

Köszi rand
 

Boldog karácsonyt Weblabor.

s_volenszki · 2006. Dec. 23. (Szo), 17.06
 

PHP 5.2 - hova tűnt a $GLOBALS["_SERVER"]

vbence · 2006. Dec. 23. (Szo), 16.03
Itthonra telepítettem az entropy féle PHP disztibúciót. Hosszú szenvedés után (alapból ki van kapcsolva a <? stílusú beágyazás) sikerült beüzemelni.

Ami előtt végérvényesen tanácstalanul állok, hogy a $GLOBALS["_SERVER"] -re való hivatkozás egy ilyen üzenetet ad (persze miután bekapcsoltam az error_reportingot):
Notice: Undefined index: _SERVER in /Users/blahblahblahblah.php on line 3


Ellenőrizem. Valóban hiányzik a $GLOBALS tömbből a _SERVER (a print_r és a phpinfo szerint is).

A manuál gyakorlatilag semmit nem mond, ami segítene.

Tippek, ötletek?
 

Kategória kezelés 3 táblával

kow · 2006. Dec. 23. (Szo), 13.31
Sziasztok,

Új vagyok a bonyolultabb SLQ-queryk írásában, de bőszen tanulok :) A prblémám a következő:

Adott 3 tábla
[1]: kategóriák: id, k_neve, szulo
[2]: switch: cegID, katID
[3]: cégadatok: id, cegnev, stb...

Működni működik a dolog, de nagyob terelés alatt nem vagyok biztos, hogy jó az amit csináltam.

Hogy a cégadatok listázásakor meg tudjam mondani a hozzá társított kategóriák nevét, akkor minden sor kíírásakor le kell kérdeznem egy SUBQUERY-vel a SWITCH-en át a kategóriák nevét, vagy van erre valami okosabb, hatékonyabb megoldás is?

SELECT category
FROM categories
WHERE id
IN (

SELECT catID
FROM switch
WHERE cid = '1'
)