ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 26, 2006 - Fórum téma

session: felhasználó név+jelszó tárolása, rövid webcímek

jeti · 2006. Dec. 26. (K), 13.09
Sziasztok!

Sessionban, vagy sessionhoz rendelt táblában érdemesebb a jelszó, felhasználó név páros, illetve bejelentkezettség állapotát tárolni?
Hogy oldható meg a munkamenet továbbadása a rövid webcímeknél, ha böngésző letiltotta a süti használatát?
 

Google Adsense-ről mi a véleményetek?

jeti · 2006. Dec. 26. (K), 12.56
Sziasztok!

Milyen véleményetek van a Google Adsense programról? (Nagyon sok helyen látom, és a Google nagyon jókat ír róla.)
Hogy működik a valóságban? Mennyi bevételre lehet szert tenni? Mit szabad, és mit nem? Milyen beépített kiskapuk vannak a szerződésben? (Ha vannak...) Milyen tapasztalatotok van? Minden zökkenőmentesen megy? Hogy fizetnek? stb.
Előre is köszönöm a segítséget, és kellemes ünnepeket kívánok!
 

upload_tmp_dir beállítása .htaccessben

minczerl · 2006. Dec. 26. (K), 12.27
Pár napja nem tudok PHP-val feltölteni a weboldalom, mivel a fájlt nem tudja bemásolni az ideiglenes könyvtárba. A $_FILES['userfile'][error] 6-os értékkel tér vissza ami pedig ez
UPLOAD_ERR_NO_TMP_DIR

érték: 6; Az átmeneti tárolókönyvtár nem létezik. (PHP 4.3.10 illetve 5.0.3-tól lett bevezetve)

Na most próbáltam beállítani .htaccessben a következő módon, de nem hajlandó figyelembe venni

php_value upload_tmp_dir /tmp
A másik dolog amit megpróbáltam az hogy PHP-ban az ini_set függvénnyel állítom be
ini_set("upload_tmp_dir", "/tmp/");
de ez sem müködik.

A phpinfo szerint az értéke no value, ini_get_all() függvény pedig a következőket adja vissza ennél a résznél
["upload_tmp_dir"]=> array(3) { ["global_value"]=> NULL ["local_value"]=> NULL ["access"]=> int(4) }
Kérdésem az lenne hogy ezt a szolgáltatómnak kellene beállítani, vagy csak én rontok el valamit?

Előre is köszönöm

lac
 

Legordulo menu elkeszitese

Anonymous · 2006. Dec. 26. (K), 11.37
Eddig a menuket HTML tablazatal oldottam meg.
A napokban beleptem a "microsoft.com" web oldalra es lattam egy olyan menut amelyet lehet fel vagy le gorditeni. Megneztem a lap foraskodjat es erdekes, hogy az egesz menu HTML "div"-el van megoldva.

Azt szeretnem megtudni ha a DIV helyetesithet egy TABLET-t, es mit kene csinalni ezert, hasznalatba tenni a CSS-t ?