ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2007 - Fórum téma

május 12

Flash alapú MP3 player vs szerzői jog

Max Logan · 2007. Május. 11. (P), 23.45
Felvetődött bennem, hogy felelősségre vonható vagyok-e ha pl. a blog-omon elhelyezek egy flash alapú MP3 lejátszót és feltöltök egyértelműven szerzői jogokat sértő tartalmat?

A magyar jogszabályok alapján saját használatra ugye lehet letölteni filmet és zenét egyaránt, viszont ezt megosztani már nem igazán legális cselekedet. Namost, ha a flash player olyan módon van megoldva, hogy az oldal forrásából egyértelműven nem deríthető ki, hogy hol található az MP3, ergó nem lehet rá linkelni, akkor ez vajon bűntethető-e? A kérdés azért érdekes, mert ha nem is tud rá linkelni (még ha nincsen is kódolva a file neve, de nem tudja a site-on belüli elérési utat), akkor is letöltődik a cache-be az MP3, tehát nem lehet meggátolni, hogy hozzáértő user megszerezze a jogsértő tartalmat. Bár a user részéről ez nem probléma a jogszabályok alapján, de én így gyarkolatilag megosztom az MP3-at.

A kérdés itt az, hogy a cache-be letárolt MP3 az megosztásnak számít-e a jogi értelemben ...
 

CakePHP-ben flash() metódus nem csinál redirectet

foxmulder · 2007. Május. 11. (P), 21.31
Sziasztok, elnézést a magyartalan témacímért, megpróbáltam mindent belezsúfolni.
Szóval ismerkedem a CakePHP-val, de valami miatt nálam a flash() metódus
nem írányít át a megadott idő múlva a megadott URL-re. Volt két Warning
(a /cake/app/config/core.php-ban a DEBUG értéke 1), de ezeket ki tudtam küszöbölni a
/cake/app/tmp/cahe/models mappa mindenki számára írhatóvá tételével,
úgyhogy nem ez okozta.

Van jótanács?

PiPi (itt: foxmulder)
 

Online szövegformázás

ark · 2007. Május. 11. (P), 20.43
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Olyas valmi után kutatok, ami lehetővé teszi a honlapom látogatójának, hogy adatbázisos bevitel közben ne sima szöveget tudjon csak beilleszteni adatbázisába, hanem egy teljesen formázott szöveget html kódként.

Ez azért is hasznos, mert a honlap tulajdonosa nem feltétlen ért a honlapkészítéshez és a html formázásához kellő kódokhoz (félkövér, dőlt, középre, jobbra, balra helyezés, képek mérete és elhelyezése), viszont adatbázisát saját maga szeretnéfrissíteni.

Ez ügyben kérnék segítséget tőletek, remélem válaszra lelek. Nekem az is megfele, ha van valahol a neten egy ehhez a témához kapcsolódó tutorial.os oldal, akár angolul is...


Köszönettel!
Egy weblapkészítő
 

május 11

Biztonsági kód megadása ürlapnál

Designe · 2007. Május. 10. (Cs), 23.17
Sziasztok!

Van egy e-mail küldő modulom ami egy php-nuke alá van betéve és tök jól működik a dolog.
Viszont szeretnék egy Biztonsági kódos megoldást betenni mielőtt elküldi valaki a mailt kivédve különböző robotok meg miegymás spam küldési trükköket.
A köv kódról van szó:
[code]
<?php
#### Generated by Module Creator - By Disipal site (www.disipal.net) ####
if (!eregi("modules.php", $PHP_SELF)) {
die ("You can't access this file directly...");

}

require_once("mainfile.php");
$module_name = basename(dirname(__FILE__));
include("header.php");
$index = 1;
OpenTable();
echo"Az al&aacute;bbi ûrlap kit&ouml;lt&eacute;s&eacute;vel &uuml;zenetet k&uuml;ldhet az szamunkra r&eacute;sz&eacute;re &eacute;rdeklõd&eacute;si sz&aacute;nd&eacute;kkal.<br>"
. "<form action=\"modules.php?name=Erdeklodes&file=elkuldo_kuldo\" method=\"post\"> "
. "<p><input type=\"hidden\" name=\"mailto\" value=\"mail##kukac##cim.hu\">"
. "<form name=\"form1\" method=\"post\" style=\"font-family:'Times New Roman';\">"
. "<p>Adja meg nev&eacute;t: <input type=\"text\" name=\"nev\"></p>"
. "<p>Adja meg e-mail c&iacute;m&eacute;t: <input type=\"text\" name=\"emailcim\"></p>"
. "<p>Adja meg telefonsz&aacute;m&aacute;t: <input type=\"text\" name=\"telefonszam\"></p>"
. "<p>Ide &iacute;rja &uuml;zenet&eacute;t<br><textarea name=\"uzi\" rows=\"10\" cols=\"50\"></textarea></p>"
. "<p>K&eacute;rj&uuml;k jel&ouml;lje be, hogy milyen form&aacute;ban k&eacute;r vissza jelz&eacute;st:<br>"
. "E-mail-ben: <select name=\"emailben\" size=\"1\">"
. " <option>Igen</option>"
. " <option>Nem</option>"
. "</select>&nbsp;Telefonon: <select name=\"telefon\" size=\"1\">"
. " <option>Igen</option>"
. " <option>Nem</option>"
. "</select>";
global $gfx_chk;
mt_srand ((double)microtime()*1000000);
$maxran = 1000000;
$random_num = mt_rand(0, $maxran);
if (extension_loaded("gd") AND ($gfx_chk == 3 OR $gfx_chk == 4 OR $gfx_chk == 6 OR $gfx_chk == 7)) {

Miért nem masználja nekem az ORDER BY -t ? (nincs szintax hiba)

todwardus · 2007. Május. 10. (Cs), 20.44
Szia !


Itt van egy lekérdezésem, beleraktam az order by -t de érdekes módon nem rendezte, de ami még meglepőbb hibaüzenetet se hagyott !! Most így néz ki :


Itt van...kicsit összetettebb...Akár benne van az order by akár nincs, UGYAN AZ az eredmény, akár DESC-el akár ASC-el és hibaüzenetet NEM kapok !

$pagingQuery = "";
$result = mysql_query("SELECT id, cat, title, uptime
           FROM table WHERE egyik_oszlop='bbb and masik_oszlop LIKE '%valami%'" 
   ORDER BY 'uptime' DESC       LIMIT 0, 50 ;

while(list($id, $name, $address, $age) = mysql_fetch_array($result))
	echo $id.$age ;
köszi
 

A Google indexelje, amit nem akarok megjeleníteni

Blackfriar · 2007. Május. 10. (Cs), 20.34
Nem vagyok túl járatos a webes világban. Van egy egyszerű, saját magam barkácsolta weboldalam, amivel megszenvedtem ugyan, de sokat tanultam belőle. Nos mezei felhasználóként azt hittem, a web azért van, hogy információkat oszthassunk meg egymással gyorsan, kényelmesen. Úgy tűnt számomra, ez valóban így is van, egészen ez év elejéig. Az oldalamon elhelyezett információkat a Google rendre, becsülettel megtalálta és meg is osztotta az érdeklődővel. Aztán történt valami, amit a mai napig nem értek. Az oldalamat ugyan megtalálja a Google, de a benne levő infókról mélyen hallgat, pedig elég gyakran frissítem a tartalmat. Egyszerűen képtelen vagyok rábírni, hogy az oldal címén kívül bármit is megjelenítsen, pedig azelőtt minden rendben volt. Valahogy az az érzésem, a fiúk addig okoskodtak, trükköztek, amíg sikerült valami oltári baromságot összehozni.

Szóval a probléma adott:
van egy index.php fájl, amiben egy csomó infó van, amit ugyan nem szeretnék megjeleníteni, de azt szeretném, ha a Google mégis megtalálná kereséskor. Extrém egy elképzelés nem?

Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni. Én már sok mindent kipróbáltam, hasztalan.
 

JavaScript öröklés probléma

Max Logan · 2007. Május. 10. (Cs), 14.51
Van egy ojjektumom:

 class_Block()
 {
   // Az ojjektum törje
 }
Ezt szeretném kibővíteni

  uj_ojjektum.prototype = new class_Block();

  uj_ojjektum.prototype.uj_tagfuggveny = function() { alert('Hello World'); }
A probléma az, hogy ennél a sornál

  uj_ojjektum.prototype = new class_Block();
azt mondja a FireBug, hogy nem létezik az uj_ojjektum.

Ha ezt írom

  class_Block.prototype.uj_tagfuggveny = function() { alert('Hello World'); }
akkor ok, de nekem nem erre van szükségem.

Mi lehet a probléma?
 

Szematikus WYSIWYG szerkesztő

vbence · 2007. Május. 10. (Cs), 10.59
Sziasztok!

Épp egy szemantikus szerkesztőt csinálok. Annyiban szemantikus, hogy tetszőleges tag-ek kényelmesen használhatók (pl abbr code vagy samp). A beállítható attribútumok korlátozhatók (lesznek), tehát általában csak a class lesz változtatható (az előre beállítottak közül). Szerkesztés közben az oldal CSS-ével látod, amit éppen csinálsz. (Természetesen valid kódot generál, és a fentiekből következik, de azért leírom: nincs <SPAN style=..> meg <Font ...> őrület). Hiányoznak a karakterformázó eszközök. Erre a class-t tudod hazsnálni.

Most még abban a stádiumban vagyok, hogy viszonylag könnyen beépíthetek új ötleteket, szóval Te mit íárnál el egy ilyen szerkesztőtől?
 

array_multisort()

todwardus · 2007. Május. 10. (Cs), 10.16
Sziasztok!
Megpróbálok érhető lenni..de így se lesz könnyű megérteni..:) pedig nem bonyolult

Röviden: Van egy táblám, az egyik oszlopban, időpontok vannak (feltöltésük ideje)...és időrend szerint szeretném sorba rakni a sorokat... -eddig egyszerű, ugye? :) -

Találtam: A php.net-en egy oldalt amin a array_multisort függvénnyel pont az én problémámat oldják meg, (nem nagyon értettem)

pontosan ez volt rajta:


"Van egy tömbünk a sorokról, de a array_multisort() oszlopokból álló tömböt vár, ezért a következő kódot használjuk, hogy megkapjuk az oszlopokat, majd elvégezzük a rendezést.
<?php
// Oszlopok előállítása
foreach ($data as $key => $row) {
$volume[$key] = $row['volume'];
$edition[$key] = $row['edition'];
}

// Rendezzük volume szerint csökkenőleg, majd edition szerint növekvőleg.
// A $data tömb az utolsó paraméter, hogy a közös kulcs alapján rendezzen.
array_multisort($volume, SORT_DESC, $edition, SORT_ASC, $data);
?> "


Na, most az én lekérdezésem így néz ki (csak a lényeget nézd, nem kell foglalkozni a nem deklarált változókkal..)

$query = "SELECT id, cat, title, uptime
FROM akarmi ";

$pagingQuery = "LIMIT $offset, $rowsPerPage";
$result = mysql_query($query . $pagingQuery);

while(list($id, $name, $address, $age) = mysql_fetch_array($result))
{
echo "blabla".$name."blablaasdfasdf ";
}


Ez így nekem működik, de ugyebár még nem rakja sorba... (az uptime oszlop szerint szeretném rendezni csökkenő sorrendeben) Mivel nem vagyok valami penge a php függvényeg egymásba ágyazásával...
nem tudom, hogy mit kezdjek ezzel a foreach-al hova rakjam? a while elé? -de hogyan? a while-ba az hogy nézne már ki?..vagy esetleg a while után..? - de annak meg mi értelme lenni, hogy megjelenítés után rakja sorba...Meg az is zavar, hogy LIMIT van a lekérdezésben...és nem szeretném, ha az első 50 sort rendezetlenül lekérdezné, majd csak azokat rakná sorba...

május 9

SELECT értékének lekérdezése JS-sel IE alatt

Max Logan · 2007. Május. 9. (Sze), 15.20
A SELECT-nek csak egy OPTION-je van.

Ez a kód
getById('select_ID-je').value;
FF és Opera alatt teljes siker, de IE nem ad vissza értéket.

Ez a kód
getById('select_ID-je').options[0].value;
FF és Opera alatt teljes siker, de IE nem ad vissza értéket.

Hogyan lehet IE-t rávenni, hogy visszaadja a SELECT értékét (lehetőleg anélkül, hogy az OPTION-t meg kelljen jelölni egy ID-vel)?