ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 29, 2007 - Fórum téma

mod_rewrite /-jel probléma

Fraki · 2007. Május. 29. (K), 20.14
Szerencsére nagyon egyszerűen leírható a nagyon idegesítő problémám. Nem működik ez:

RewriteRule (.*) /index.html [L]

Perjel nélkül működik, de ennek perjellel is működnie kéne. Minden más szerveremen működik perjellel, fogalmam sincs, az egyiken miért nem, 500-as hibát ad vissza.

A probléma egyébként az egyik melléktünete egy másik problémának. Virtual hostokat akarok kezelni htaccess-ből: (a 4. sor csak debug, ahhoz nyilván a 3. sort kikommentelem)

RewriteCond %{HTTP_HOST}   !^www\.domain.hu$
RewriteCond %{HTTP_HOST}   ^([\w-]+)\.domain.hu$
RewriteRule (.*)           vsubdomains/%1/htdocs/$1 [L]
RewriteRule (.*)           vsubdomains/%1/htdocs/index2.php?b=$1 [L,QSA]


A 4. sor úgy működik, ahogy kell: a $1-ben megkapom a hoston belüli elérési utat (érdekes módon QSA paraméter nélkül a fizikai utat adja át benne, méghozzá a végén az index2.php-val).

A 3. sor kéne nekem, viszont nem működik! Akkor se, ha a QSA-paramétert megadom. 500-as hibát ad. Másik szerveremen ez normálisan működik úgy, hogy a vsubdomains előtt perjel van (itt úgy megintcsak 500-as hiba lesz), és természetesen nem kell a QSA, elég az L.

Mitől lehet ez? DocumentRoot-tal nem lehet gond. Esetleg az, hogy a NameVirtualHost nem név alapú (*:80), hanem ip-alapú (xxx.xxx.xxx.xxx:80)? Dehát a kérés rendben befut a docrootba, hiszen a htaccess lefut!
 

Eclipse pluginek

fulke · 2007. Május. 29. (K), 20.09
Üdv mindenkinek!

Eclipset használok, azon bellül az Aptanát. Olyan plugin iránt éreklődök, ami a dreamweaverhez hasonlóan ha egy html dokumentumot átmozgatok egyik almappába, akkor az összes hivatkozás minden html dokumentumban kövesse a módosítást. Ha valaki ismer ilyent, ne tartsa magában! :-)

FeFe
 

Mit jelent PHP-ben a "->" operátor?

kicsikepetike · 2007. Május. 29. (K), 19.23
Sziasztok!

Nagyon kezdő kédést szeretnék feltenni. :-(
Olvasgatotm és tanulgatom a php nyelvet és sok php kódban találkozom a következő szimbólummal , jellel "->" amit nem tudok beazonosítani. Nem találom az operátorok között sem. Az is lehet, hogy rossz helyen keresem.

Például:
$my->id

Ez mit jelent?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.
kicsikepetike
 

php vs m$ AD authentikció

Butcher · 2007. Május. 29. (K), 18.49
Üdv!

Olyan problémába ütköztem, hogy egy active directoryból kéne authentikálnom (win 2003 server) php segitségével.
Néhány példa átnyálazása után a saját ldapomból (linux debian...) simán megy a dolog.
Ami lényegi különbség van a 2 adatbázis között, hogy mig a linuxon levő ldap uid-ben tárolja a felhasználónevet addig a microsoft féle a samacontname-ben.
El tudom ugyan érni, hogy beazonosítson a AD, de csak a teljes név (cn) szerint, ha a mező nevet átirom samacountnamre már nem enged be.
Próbáltam anonymousként is bemenni utána ldap_search de akkor sem látja a samacountname-t, ezt csak akkor látom ha teljes nével beléptet és akkor használom az ldap_search-t.

Van valakinek valami ötlete mit ronthatok el?

thx