ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 3, 2007 - Fórum téma

CSS alapok

stiletto · 2007. Május. 3. (Cs), 18.18
Sziasztok!

Egy kis iránymutatásra lenne szükségem:
Ezidáig csak garfikával foglalkoztam, de kénytelen leszek megtanulni helyesen programozni is.
Amint megcsináltam egy kapcsolót vagy hátteret pikk-pakk beraktam egy táblázatba és sima html -ként
elmentve azt hittem, hogy ezzel kész is. Most próbálok utánna olvasni dolgoknak mert kezd kinyílni
a szemem, meg látom mekkora sok hibát követtem el. Hozzáteszem 0 programozási tapasztalatom van!
Dreamweaver -ben kattingatva nem is nagyon volt rá szükségem. A kédéseim a következőek lennének.

- Ha CSS -t akarok használni gondolom érdemesebb pl. XHTML 1.0 Transitional vagy XHTML 1.1 ben elkezdeni a weboldalt?
- Olyan menüt szeretnék használni ami pl 20 oldalon is ugyan az és ha frissíteni kell egy menü kapcsolóját ne keljen 20x megcsinálni azt. Ez elvégezehető CSS -el vagy PHP a megfelelőbb?
- Érdemesebb külön CSS fájlt létrehozni vagy magába a html -be is berakható? Melyik a jobb megoládás?
(ha több oldal van gondolom érdemes külön file- ba rakni és akkor lehet fomenu.css kepgaleria.css ...stb)

Kicsit idegenkedek a CSS -től bár látom előnyeit is de számomra még kicsit lassúnak látszik a megvalósítás.
Sima táblázatos megoldással elbohóckodom de hosszú távon bizts jobb a CSS

Előre is bocs ha valaki a leirtak láttán a falba veri a fejét... én még csak most kezdem ezeket :)
 

SQL adatbázisban tárolt PHP script futtatása... hogyan?

Somnus · 2007. Május. 3. (Cs), 17.55
A cím magáért beszél! Eddig úgy működik az oldalam hogy az index.php-ban van pár include("menu.php"); stb...
Az érdekelne, hogy hogy lehetne azt megoldani (ha egyáltalán lehet) hogy mysql-ből lekérem az adatot és azt futtatom. (már gondoltam arra hogy kiíratom az adatbázis tartalmát egy ideiglenes phpba és azt include-olom, de akkor meg elveszti az egész eljárás a lényegét :))
Szóval hogy lehet egy string tartalmát úgy lefuttatni mintha egy egész php fájl lenne?
A válaszokat előre is köszönöm! :)
 

mod rewrite probléma

huveges · 2007. Május. 3. (Cs), 17.51
Az alábbi a htaccess fájlom tartalma:

RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteRule ^(.*)ident\/([^\/]*)\/(.*)$ /$3

Amit én szeretnék, az az, hogy az ident/valami/ mindig benne legyen az urlben, és az utánna következő rész lenne az elérési út. Ezt a valami -t szeretném használni a későbbiekben.

Most erre úgy működik nekem apache, hogy amint rákattintok egy ilyen url-re, akkor átdob egy olyan oldalra, amiből ez ki van hagyva. Ha jól gondolom akkor ennek nem így kellene működnie, de nem tudom, miért csinálja.

Pl: localhost/ident/valami/module/login -ra kattintok, és itt találom magam: localhost/module/login

Köszi előre is a segítséget.

Üdv!
Norbert
 

PHP fügvények és a fileok elhelyezése

kornilk · 2007. Május. 3. (Cs), 16.40
Magas látogatottságnál weblap felépítése
 

ASCII (DOS karakterek)

figyuri · 2007. Május. 3. (Cs), 12.31
Sziasztok, -szeretnek feldolgozni egy fajlt :
$fp = fopen($home.$file,"r+");
while(!feof($fp))
{
$sor = fgets($fp,1024);
$adata_sor = "insert into ".$adata_tbl." (rek) values ('".$sor."')";
mysql_query($adata_sor,$db);
echo mysql_error();
}
fclose($fp);

-ez mukodik is, csak az ekezetes karakterek, szavak kozti tavolsagok az eredeti szoveghez kepest (marmint attol eltero amit akkor latok ha megnyitom a fajlt es a beallitasoknal az ASCII (DOS karakterek) szerepel) modosulnak. Van erre valamilyen modszer, beallitas, parancs amivel a fenti jelenseg kikuszobolheto ? -s melyik ez ?

Koszonettel : -gyuri-