ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 16, 2007 - Fórum téma

URL megadása css fájlban - CakePHP

foxmulder · 2007. Május. 16. (Sze), 23.08
Sziasztok!
Ismerkedem a CakePHP keretrendszerrel. Mivel nem látom át teljesen a működését, ezért nem tudom, mit írjak a külső css fájlba egy háttérkép urljeként. A Cake által generált HTML forrás az
alkalmazásnév/css/sajátstílus.css útvonallal hivatkozik az alkalmazásnév/app/webroot/css/sajátstílus.css fájlra, ezért
megpróbáltam egy az alkalmazásnév/app/webroot/img/képneve képre hivatkozni az
alkalmazásnév/img/képneve formában, de eredménytelenül. A teljes elérési út sem működött.

Mit tegyek? PiPi
 

JavaScript tömbös kérdés

chronos · 2007. Május. 16. (Sze), 17.34
Üdv mindenki.
Bocs, hogy ilyen alap kérdéssel zaklatom itt a fórum kedélyeit, és még inkább bocs, ha már volt erről szó, de beleszaladtam egy elég bosszantó problémába JS téren. Egy form radio elemein zongoráznék végig. Mindegyikhez tartozik egy "pc_"-vel kezdődő, és a radio id-jével folytatódó id-jű span (tehát a 'fp_1' radio spanja 'pc_fp_1'. A "mat"-os radio adja az alap számot, amit aztán a többi radio értéke százalékosan növelne (tehát a span tartalma a százalék, amennyivel emelni kell). Eddig ilyenem volt:

function calculate() {
	var form = document.getElementById('shopform');
	var array = [];
	var temp;
	var baseval = 0;
	var retval = 0;
	var k = 0;
	var i = 0;
	for(i = 0; i < form.elements.length; i++) {
		if(form.elements[i].checked) {
			if(form.elements[i].id.substr(0,3) == 'mat') {
				baseval = document.getElementById('pc_'+form.elements[i].id).innerHTML;
			} else {
				array[k] = parseInt(document.getElementById('pc_'+form.elements[i].id).innerHTML);
				k++;
			}
		}
	}
	retval = baseval;
	for(i = 0; i < array.length; i++) {
		temp = (baseval/100)*array[k];
		retval = retval+temp;
	}
	out = retval+" HUF";
	document.getElementById('total_price').innerHTML = out;
}
viszont ez csak a 'baseval'-t írja ki, aztán "NaNNaN", amit abszolút nem tudok hova tenni. Ráadásul azt a hibát adja, hogy "array has no properties". Ezt a fenti kódot hol és hogyan írjam át, hogy rendeltetésszerűen működjön? Előre is köszönöm a válaszokat.
 

Gmail hogyan csinalja?

khiraly · 2007. Május. 16. (Sze), 15.33
Sziasztok!

A gmail feluletenek a forrasat hogyan tudom egyszeruen megnezni?
Konkretan ami erdekel, hogy hogyan cisnalja meg, hogy az 'attach a file'-nal automatikusan (a hatterben, mikozben a levelet gepelem) tolti fel a fajlt?

Egy ilyet akarok megcsinalni, hogy automatikusan gepeles kozben kerjen le adatokat a szerverrol.
(egyelore localhost)

Ez mar Ajax? (ha igen, egy tutorialra linket valaki legyen olyan kedves)

A masik:
Mivel erdemes javascriptet fejleszteni? Firefox+valamilyen extension?

Hogyan tudok egyszeruen egy fuggveny doksijat megkeresni? (mint javaban a forrasba szurt doksit meg lehet jeleniteni)
Pl. erdekelne ez a fuggveny:
window.encodeURIComponent
Mit csinal, ki fia borja, etc. Ezt honnan lehet visszakeresni?

Linkek is johetnek, meg barmi egyeb. Koszonom!