ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 17, 2007 - Fórum téma

Karakterkódolás új fájlnál

lacy · 2007. Május. 17. (Cs), 19.44
Üdv!

Van egy scriptem, lementi a sql adatbázist egy php fájlba, amit megnyitva képes visszatölteni a kiszolgálóra egy esetleges adatvesztésnél az adatokat. A gond ott van, hogy nem megfelelő a fájl karakterkódolása amit létrehoz, így a visszatöltés nem megy. Ha megnézem dreamweaverben látszik, hogy nyugat európai. ha átállítom közep európai isora, akkor már megy a visszatöltés, csak épp a hosszú ő ű betűkből az ékezet nélküli másukat illeszti a táblákba. Látszik is ha mellé írok egy ő betűt az nem olyan mint ami eredetileg benne volt:S

Szóval, hogy lehet egy fopen() vagy touch() által létrehozott fájlnál a karakterkódolást is megadni?

Köszönöm!
ui: feltöltésnél használja a SET names latin2 queryt.
 

DIV-ek egymás alá rendezése oszlopokban

ksgy · 2007. Május. 17. (Cs), 13.34
Hali!

Elakadtam kicsit CSS ügyileg. Amit szeretnék csinálni: van egy fix magasságú (100% szélességű) div. Abban fix szélességű, de változó magasságú divek. Azt szeretném elérni, hogy a belső divek egymás alá kerüljenek, egészen addig, amíg kiférnek, amint a következő div már nem fér bele a külső divbe magasságilag, rakja a többi mellé, fent kezdve, a többi div pedig a "második oszlopba" kerüljön, és ott is egészen addig, amíg magasságilag belefér a külső divbe és így tovább. A float:bottom-al próbálkoztam, a külső divnek adtam fix magasságot, de egyszerűen kilógtak a divek a külsőből, egymás alá rendezve. JS-el meg tudnám oldani, de ha van CSS megoldás, akkor az mégiscsak szebb lenne :)

előre is köszi!
 

<option></option> közötti szöveg nyomtatása

Jusztasz · 2007. Május. 17. (Cs), 09.40
Sziasztok!
Van egy oldalam ahol egy tesztet lehet kitölteni. Van néhány lenyiló kiválasztó (<select><option>...) és szeretném ha nyomtatásban megjelenne ezek teljes tartalma nem csak az alapértelmezett. Gondoltam milyen kultúrált lehetne, ha kinyomtatni is lehetne ezeket (az összes választási lehetőséget), nem csak képernyőn megnézni...
ui.:Az :after használatára láttam "linkes" példát, de ezt nem sikerült átültetnem a saját problémámra.
köszöNETtel
J.
 

kezdő scriptes

tooomi · 2007. Május. 17. (Cs), 00.09
Sziasztok
Az oldalt nézegetve úgy vélem itt nem amatör kérdésekkel keresitek egymást.
Én változtatnék ezen, remélem veszitek rossz néven.
Egy kérdéssel kezdeném:
Web programozásba kezdtem (flesh) és elakadok a scripteknél olyan módon, hogy sehol nem találok egy rendes gyűjteményt.
Nem egyszerü példákra gondolok, hanem egy nagy listára, hogy mi mire jó.
Pl.: onSelfEvent (press) {}; fscommand(""); startDragUnlocked(); ........ mire használhatóak ezek, milyen változókkal.
Remélem nem túl hülye a kérdés, ha mégis azért légyszi reagáljatok valamit.
köszi.
nt