ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 25, 2007 - Fórum téma

Table align?

ayoox · 2007. Május. 25. (P), 16.24
Sziasztok,

Az a kérdésem lenne, hogy hogyan lehetséges table-ket mozgatni egy másik table-en vagy td-n belül? Eddig úgy csináltam hogy láthatatlan és üres table-ekkel tologattam őket a kívánt irányba, de ez sajnos nem működik mindig és fogalmam sincs hogy miért nem. Egy oldal két verziójában használtam ezt a módszert és az egyikben megy a másikban nem. Mindenesetre nem tudom hogy a profik milyen módszert használnak erre, de lehet hogy ti igen.
Konkrétan azt akarom hogy a baloldalon található menüsorom ne az egész table közepén legyen hanem mindig a legtetején, de erre semmiféle külön taget nem találtam eddig.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Ha érthetetlenül fogalmaztam volna, itt van egy szemléltető példa:

<table height=400 width=600 border=3 bordercolor=#000000><tr>
<td width=20% border=3 bordercolor=#000000><table>
<td border=3 bordercolor=#000000 align=center><table><tr><td><table border=1 bordercolor=#000000><tr><td><table align=center><tr><td>
Menü 1</td></tr></table></td></tr><tr><td><table><tr><td></td><td>
<a href="">Menüpont 1</a></td></tr></table></td></tr><tr><td><table>
<tr><td></td><td><a href="">Menüpont 2</a></td></tr></table></td></tr>
</table></td></tr></table><table><tr><td><table border=1 bordercolor=#000000><tr><td><table align=center><tr><td>Menü 2</td></tr>
</table></td></tr><tr><td><table><tr><td></td><td><a href="">Menüpont 1
</a></td></tr></table></td></tr><tr><td><table><tr><td></td><td><a href="">
Menüpont 2</a></td></tr></table></td></tr></table></td></tr></table></td>
</table></td>
<td width=80% border=3 bordercolor=#000000 valign=top align=center>Szóval a baloldalt látható menütömböket<br>hogyan lehetne felülre vinni, ahogy ezt a szöveget valign=top-al?
</td></tr><table>
 

foreach vs while(list() = each())

decker · 2007. Május. 25. (P), 16.06
Hello!
Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. Az 1. kód futásával vanna problémáim. az első while ciklus lefut annyiszor ahányszor kell, de a benne lévő while ciklus csak az első ciklus legelső futásakor fut le, nem értem miért? Átírtam a 2. kódra és tökéletesen működik. Legyen kedves aki tudja mi okozhatja a problémát árulja el nekem. Köszönöm

1.
while( list(, $honap ) = each( $honapok ) ){
while( list(, $form ) = each( $formok ) ) {
utasizas
}
}

2.
while( list(, $honap ) = each( $honapok ) ){
foreach( $formok as $form ) {
utasizas
}
}
 

Gyenge page ranking (SEO)

zoliky · 2007. Május. 25. (P), 12.35
Hello,
Letrezhoztam egy drupal alapu weboldalt, korubelul egy honapja mukodik es az a gond, hogy elege gyenge helyen szerepel a Google kersoben.
A weboldalnak megvan minden meta tag, beleertve a hasznos kulcsszavakat. A lap 100% XHTML valid, ezt elenorizten a W3C validator oldalon.
A problema az, hogy olyan oldalak kapnak jobb helyezest a Google keresben amelyek nem is validak es kulcsszavakat sem tartalmaznak.
Szeretnek valamit megtudni, a page rank fug a latogatoktol, milyen sokan lepnek be az oldalra?

Koszonom!
 

szöveg frissítése php-val lapújratölrés nélkül!?

Somnus · 2007. Május. 25. (P), 07.51
Sziasztok!
Egy chatet szeretnék összefabrikálni, a php része már megvan ami az új sorokat olvassa ki egy txt-ből dátum-idő-sorszám alapján. A php-be a legutóbbi sorszámot tölti be, amivel a php lefut és a megadott dátum-sorszám utáni sorokat adja vissza értékként.
20070525-07.txt tartalma pl:
{
0001: első sor
0002: második sor
0003: harmadik sor
0004: 4.-iksor
}

sorlekeres.php?sortol=2 lefuttatva visszakapjuk ezeket:
{
második sor
harmadik sor
4.-iksor
}
Javascriptel megtudom oldani a form időközönkénti lefuttatását, de ez lapújratöltéssel jár!
iframe-el sem jó mert az is csak újratöltődik.
Lap újratöltés nélkül hogy lehetne megoldani? Mondjuk egy textarea-hoz csak hozzáfüzögetni a kapott sorokat.
Olyan megoldás is jólenne ha egy rejtett iframeben csak a friss sorokat töltené le, és javascriptel az iframe tartalmát átmásolná egy textarea-ba vagy valamibe, csak frissítsen az a lényeg!

Lehet már elnyűtt a téma de google-ban se nagyon találtam a megoldásra választ.

Válaszokat előre is köszönöm!