ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 19, 2007 - Fórum téma

Clear: both lista elemeire hogyan

ada · 2007. Május. 19. (Szo), 23.09
Sziasztok,

Akadt egy apró gondom miközben egy menüt csináltam.
Teljesen szabványos, xhtml1.0 strict és css megoldásokat alkalmaztam, és egy apró dolgot nem tudok megoldnani, mégpedig nem tudom a clear: both szabályt úgy v. olyan helyre alkalmazni, hogy a menü elemekre vonatkozzon.

Röviden:

<ul>
<li>1</li>
<li>2</li>
</ul>

css:
ul li {
float: left;
}

Az összes (szerintem) létező megoldást próbáltam, és csak az a módszer tűnt működőképesnek, amikor a clear: both-os tagot beletettem az <ul>-en belülre, de az meg egyáltalán nem szabályos megoldás (validator is hibásnak találja).

Elég sok keresés után találtam egyetlen oldalt ahol foglalkoznak ezzel, de az ottani megoldás sem működik, legalábbis nekem nem.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!
 

Cannot use a scalar value as an array

Benbe · 2007. Május. 19. (Szo), 23.07
Üdv!

Ez a hiba néha előkerül, és utána is olvastam a weben neki, de a konkrét helyzetben mégse tudom megoldani.

$sql="select pictures.picID, count(comments.post) from comments right join pictures on comments.picid=pictures.picid group by pictures.picID order by pictures.picID;";

if (!mysql_query($sql,$con))
{
die('Error: ' . mysql_error());
}
$result4 = mysql_query($sql);

$n=2;
while($lista2[$n] = mysql_fetch_array($result4))
{
$n++;
}

$sql2="select picID, viewed, average_rating, numberof_rating, mapLine, mapObject from pictures order by picID;";
if (!mysql_query($sql2,$con))
{
die('Error: ' . mysql_error());
}
$result3 = mysql_query($sql2);
$n=2;
while($lista[$n] = mysql_fetch_array($result3))
{
$n++;
}

for ( $counter = 2; $counter <= 2000; $counter += 1) {
$result2[$lista[$counter]["picID"]-1]=$lista[$counter];
}
for ( $counter2 = 2; $counter2 <= 2000; $counter2 += 1) {
$result[$lista2[$counter2]["picID"]-1]=$lista2[$counter2];
}

A $result és $result2 értékadására a for-ciklusban "Cannot use a scalar value as an array"-hibát ad, ami azért érdekes, mert amennyire én látom, az egyenlőségjel mindkét oldalán egyező dimenziójú tömbök állnak, ráadásul korábban működött a script, csak a szolgáltatóm (feltételezett) szoftverfrissítése óta nem működik.
Szerintetek mi lehet a hiba?

Köszi!

B
 

Szerverhosting sávszélesség árak

vbence · 2007. Május. 19. (Szo), 16.44
Egy kis agymenés:

Nemrég megnégyszerezték az ADSL sávszélességeket (ok, legtöbb esetben megháromszorozták). Ezt követte a kábel szolgáltatók nagyrésze. Miért nem kepok négyszer annyi sávot a szerveremnek? Az ADSL sebességek eddig átmentek (ha jól emlékszem) 2 duplázáson majd egy négyszerezésen. Az egykori 384kbit helyett a leglassabb ADSL ma 1280kbit. Az eredeti 12 ezer forintos árért ma 8096kbitet kapsz. Ez 24 szeres sávszélesség. (Ha a 8 megabitből 6-ot tudsz használni, akkor is 18szoros).

Ezt a sávszélességet házhoz hozzák neked. Most mi a helyzet a szerverek sávszélességével? 10 megabites szerződést gyakorlatilag sehol sem kötnek, van a 100 megabit, de itt szó sem volt az ADSL-hez hasoló sávbővítésről. Egyszerűen csak maradt a drágább csomag, mostantól ezt tudod megvenni.

Az ADSLnél maradt a nagyjából 12 ezer forintos ár. Ezzel szemben a hosting díjak szépen kúsztak az inflációval (és a vállalkozások növekvő terheivel) felfele.

Nem tudom, milyen hasznkulcsal dolgoznak a hoszingolók, de gyanítom, megközelítik a mobilcégeket (40%).

Összefoglalva: ez nagyon rosszul van így! Hosztingcégek: kapjátok össze magatokat, és tessék minőséget adni. Csak miatatok nem lehet HD-t streamelni a népnek. (A kártel amúgy is törtvényellenes).
 

Bejelentkezés után hibaüzenetet kapok

holpip · 2007. Május. 19. (Szo), 13.45
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, mégpedik azzal kapcsolatban, hogy amikor a bejelentkező gombra kattintok, akkor a következő hibaüzenetet írja ki a böngésző:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\...\login.php:7) in C:\...\login.php on line 109
megnéztem a login.php tartalmát és a 109-es sorban ez található: header("Location: $_SERVER['PHP_SELF']);
A PHP Self--fel van gondja? vagy mivel? Mert ez a hitelesítésnél jön elő, mikor már ellenőrizte hogy megfelelő-e a beírt nick és jelszó...
 

javas-cms

gaspod · 2007. Május. 19. (Szo), 12.44
Hello!
Olvastam hogy vannak java alapu potal rendszerek, fel tudna homályosítani valaki hogy ezek hogy működnek? Illetve hogy miért nem sikerült elterjedniük? Szerver oldalo mi kell az üzemeltetéshez? Engem valahogy jobban izgatna, sokkal inkább otthon vagyok javaban mint phpban.
 

onreadystatechange parameteratadas

khiraly · 2007. Május. 19. (Szo), 11.26
Sziasztok!

Van egy fuel objektumom:

function fuel() {
  this.date  = new Array("20060101", "20060213", "20060303");
  this.sum   = new Array(12340, 3450, 0);
  this.place = new Array("OMV", "Mol", "Jet");
}
Ezt szeretnem egy olyan fuggvenybol modositani, amit az oldalon egy textarea elhagyasa (onblur) aktival*.

Tehat ha valakimodositott a textarean, akkor a szervertol kapjon a javascript egy date, sum, place harmast es ezt irja bele a fuel objektumba.

A PROBLEMA: nem tudom a fuel objektumot odaadni a feldolgozo fuggvenyemnek, magyaran:

function fuel_from_server() {
  xmlhttp.open("GET", "../cgi-bin/serv_fuel.py", true);
  xmlhttp.onreadystatechange = fuel_processing(fuel);
  xmlhttp.send(null);
}
Itt a fuel_processing(fuel) nem mukodik. nem tudok parametert atadni (firefox alatt).
Vagyis mukodik de csak a readyState == 1-ig jut el, a 2,3,4 mar nem fut le.

KERDES: Hogyan lehet a hivo fuggveny objektumat elerni a fuel_processing() fuggvenybol?
Csak ugy tudommost megoldani, hogyha a fuel fuggvenyt peldanyositom es globalis objektumot csinalok belole. Elegansabbmegoldas letezik?

FOLYAMATABRA (amit meg szeretnek oldani):
felhasznalo modosit egy bejegyzest->szerver valaszkent kuld egy 3 elemu tombot (date, sum, place)-> a megkapott adatot egy mar letezo objektum tulajdonsagaihoz kellene illeszteni.

*: ((btw, tudja valaki hogyan kell elkapni, hogyha valaki entert ut egy textarean?))

Remelem ertheto, es nem lett tul bonyolultan megfogalmazva.