ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2007 - Fórum téma

május 9

Szerver oldali cache elévülése

vbence · 2007. Május. 9. (Sze), 12.43
Egy hete kacérkodom egy fájl alapú CMS gondolatával. Egyik funkciója lenne, hogy a feltöltött minimális HTML fájlokból (mondjuk XSLT vagy PHP) segítségével előállítsa a kész oldalt (tehát ellássa a dizájn, navigációs stb. elemekkel).

Az elkészült (átalakított) oldalt természetesen elmentené szerveroldalon, és a továbbiakban ezt szolgálná ki. A kérdés az, hogyan érzékelje, ha az eredeti fájl változott, mert ilyenkor újra kell "fordítani" a megdizájnolt változatot is. Az ellenőrzés minél alacsonyabb szinten géne, hogy zajlodjon.

Vitaindítónak itt egy meglehetősen buta megoldás:
A CACHE fájlok (fájlnév) végén lesz egy időbélyeg pl: 200705091152, azaz a mod_rewrite {$TIME}-ja másodperc nélkül. Ha ilyen cache fájlt talál a szerver, akkot kiszolgálja. Tehát egy percen belül nem lesz két ellenőrzés.
Ha nincs eléggé új cache fájl, akkor egy minimális PHP szkript kapná meg a vezérlést, ami csak a fájl és a cache-fájl módosítási idejét hasonlítaná össze. Ha az eredeti fájl módosult, újrafordítjuk, ha nem, akkor csak a cache-fájl végén frissítjük az időbélyeget (átnevezés). Ez percenként egy alkalommal még kibírható.

Öteltek? Esetleg más apache modul segítségével?
 

karakterkódolási hiba

p.laca · 2007. Május. 9. (Sze), 12.32
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem.
Az alábbi oldalom bal oldalt lent a bejelentkezésre kattintva bejön egy mailform. Bármit is próbáltam eddig a hosszú "ű" és a hosszú "ő" betű rossz kódolással jelenik meg, ha beírod a mezőbe.
Nem tudom, hogy ez minek a problémája lehet.
Próbáltam már a html kódolást változtatni és persze a php-t is, de sajnos eredménytelenül.
Ha esetleg valakinek van ötlete a megoldásra, szívesen fogadnám.

www.artoral.hu

Előre is köszönöm a segítséget.

Laca
 

select if-ben

moferi · 2007. Május. 9. (Sze), 12.00
Kedves Szakértők, :)

nem jövök rá, hogy az alábbi egyszerű script miért adja ezt a mysql hibaüzenetet:

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1

az Inst tábla tartalmaz ID, és Activity oszlopot. Ha Activity=4, akkor a Conto tábla első sorának ValidTo mezejét tenném bele, ha nem, akkor 1-es értéket.

select ID, IF(Activity=4,(select ValidTo from Conto where ID=1),1)
from Inst


Ha valaki tudja mit csináltam rosszul, kérem jelezze, köszönöm.
5ös mysql-szervert használok.

Feri
 

Kezdőoldal beállítása

millye · 2007. Május. 9. (Sze), 11.48
Üdvözletem!

Több weboldalon láttam, hogy van egy link, mondjuk a "Legyen ez a kezdőlapom" szöveggel.
Mi van a háta mögött. Azaz mit kell csinálni, hogy a látogatók böngészőjében beállítsuk az illető oldalt ha rákattintanak a linkre? Milyen szkript szükséges? Tudna írni valaki erre példát? Esetleg hol nézzek utána? Előre is köszönöm.
 

drupaltarhely.hu

eMeLA · 2007. Május. 9. (Sze), 11.15
Szerbusztok !

Van valakinek tapasztalata a címben szereplő tárhelyszolgáltatóval kapcsolatban ?
 

MySql DELETE - Több adatbázist érintő törlés

nevemrock · 2007. Május. 9. (Sze), 08.40
Sziasztok kérdésem a következő:
Több adatbázisból szerettem volna törölni rekordokat egy kulcs alapján, de nem sikerült.
Persze mondanom sem kell hogy localhoston működött :-)

$code=(string)"abc";

DELETE
t1,t2,t3,t4
FROM
t1,t2,t3,t4
WHERE
t1.code= '$code' AND
t2.code= t1.code AND
t3.code= t1.code AND
t4.code= t1.code

A 'Query' hiba nélkül lefutott de nem csinált semmit.
Próbáltam a manuálban leírtak alapján de az sem sikeredett.
http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/delete.html
Mi lehetett a gond?
 

május 8

div height

jordapeti · 2007. Május. 8. (K), 16.20
Hello!

Segítségre lenne szükségem.
Ha van egy div-em, akkor annak hogy mondom meg, hogy a magassága ugyan akkora legyen, mint a mellete lévő divnek (ami persze változó magasságú)?

előre is köszönöm:

Peti
 

Firefox removeChild bug

inf · 2007. Május. 8. (K), 08.07
Sziasztok, az alábbi kód körülbelül arra szolgál majd, hogy Ajaxal küldjek el adatokat szerver oldalra. Szóval kb ez a rész felelős azért, hogy különböző adatokból querystringet gyártsak. Nah most kb az a lényeg, hogy elsőnek létrehozok egy postData objectet, ahhoz hozzápakolok változókat, aztán mindezt átalakítom ha onsubmit van az űrlapon. A postData létrehozása kb úgy megy majd, hogy ha leszedi az oldalt az ajax, akkor belenéz, és ha talál olyan taget, hogy <postdata />, akkor végrehajtja az ahhoz tartozó scriptet, ami kb azt jelenti, hogy a szülő formban létrehoz egy form.data=new postData() objectet, ehhez hozzárakja az alapbeállításokat az inputokhoz. Az inputok frissítése az kb úgy fog menni, hogy ha onblur esemény játszódik le vmelyik elemnél, akkor automatikusan frissül a postData-ban az érték, szóval eseménykezelőt rakok onblurra.
Nah röviden ennyit az egészről, a problémám az ott van a dologban, hogy egyrészt nem frissül ez az egész, vmiért az onbluros dolog nem fut le, másrészt pedig firefox alatt egyszerűen eltűnik az egész form tartalma a removeChild egy hibája miatt, azt konkrétan viszont nem tudom megmondani, hogy mi lehet ez a hiba, és hogyan lehetne kijavítani, ehhez kérem a segítségeteket.
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title>JS test</title>
<script language="javascript" type="text/javascript">
[colorer=javascript]
function postData()
{
this.container={};

this.set=function (k,v)
{
this.container[k]=v;
};

this.get=function (k)
{
return this.container[k];
};

this.input=function (element)
{
switch (element.type.toLowerCase())
{
case "hidden": case "text": case "textarea":
this.container[element.name]=element.value;
break;

május 7

Olvasás pdf-ből

EL Tebe · 2007. Május. 7. (H), 10.32
Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy kiolvassak sorokat és képeket egy pdf dokumentum oldalairól?
Már régóta keresek ilyesmi megoldást, de nem találtam.. :(

Köszi!

El
 

május 6

mail függvény és ami mögötte van :)

Castor87 · 2007. Május. 6. (V), 14.41
Tiszteletem!
Tökéletesen tudom használni a mail függvényt. Az oldal elküldi, cím megkapja, minden ok. Viszont a sortörés problémás.
Így néznek ki a változóim:

$cim
$targy
$uzenet
$felado

Az $uzenet változót az alábbi módon szeretném összeállítani:
$uzenet='Ez itt egy szöveg\n'.$valtozo1.'\n'.$valtozo2.'\n'.$valtozo3;

Így próbálkoztam, de megpróbáltam <br>-t is és \r\n-t. Az email megnyitásánál nincsenek törve a sorok, hanem az adott parancs megjelenik szövegként <br> vagy \n.
Érdekes hogy wordwrap -> 50-nel leellenőrzöm és 50karakterként törve vannak.
Kérdésem: mi módon tudom megtörni a sorokat $uzenet változón belül?

Köszönettel,
Castor