ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2007 - Fórum téma

május 19

onreadystatechange parameteratadas

khiraly · 2007. Május. 19. (Szo), 11.26
Sziasztok!

Van egy fuel objektumom:

function fuel() {
  this.date  = new Array("20060101", "20060213", "20060303");
  this.sum   = new Array(12340, 3450, 0);
  this.place = new Array("OMV", "Mol", "Jet");
}
Ezt szeretnem egy olyan fuggvenybol modositani, amit az oldalon egy textarea elhagyasa (onblur) aktival*.

Tehat ha valakimodositott a textarean, akkor a szervertol kapjon a javascript egy date, sum, place harmast es ezt irja bele a fuel objektumba.

A PROBLEMA: nem tudom a fuel objektumot odaadni a feldolgozo fuggvenyemnek, magyaran:

function fuel_from_server() {
  xmlhttp.open("GET", "../cgi-bin/serv_fuel.py", true);
  xmlhttp.onreadystatechange = fuel_processing(fuel);
  xmlhttp.send(null);
}
Itt a fuel_processing(fuel) nem mukodik. nem tudok parametert atadni (firefox alatt).
Vagyis mukodik de csak a readyState == 1-ig jut el, a 2,3,4 mar nem fut le.

KERDES: Hogyan lehet a hivo fuggveny objektumat elerni a fuel_processing() fuggvenybol?
Csak ugy tudommost megoldani, hogyha a fuel fuggvenyt peldanyositom es globalis objektumot csinalok belole. Elegansabbmegoldas letezik?

FOLYAMATABRA (amit meg szeretnek oldani):
felhasznalo modosit egy bejegyzest->szerver valaszkent kuld egy 3 elemu tombot (date, sum, place)-> a megkapott adatot egy mar letezo objektum tulajdonsagaihoz kellene illeszteni.

*: ((btw, tudja valaki hogyan kell elkapni, hogyha valaki entert ut egy textarean?))

Remelem ertheto, es nem lett tul bonyolultan megfogalmazva.
 

május 18

#top Firefox alatt miért nem megy változókkal?

Fedor · 2007. Május. 18. (P), 11.36
Hali!

A következő a problémám: Egy olyan oldal aljára szeretnék egy #top linket, amelynek a tartalma az odavezető linktől függ (tehát pl. index.php?v1=xy&v2=qw). Alapesetben (változók nélkül) ugye ez ennyi:

<a href="#top">jump</a>
Működik is minden böngészőben. IE alatt ez változókkal is (index.php?v1=xy&v2=qw#top) megy, de Firefox alatt már nem. Próbáltam másképp:

<a href="index.php#top?v1=xy&v2=qw">jump</a>
De ezzel csak azt értem el, hogy a csupasz index.php tejére jutottam, a változók által generált tartalom nélkül.

Van esetleg valakinek tippje a megoldásra?
 

május 17

Karakterkódolás új fájlnál

lacy · 2007. Május. 17. (Cs), 19.44
Üdv!

Van egy scriptem, lementi a sql adatbázist egy php fájlba, amit megnyitva képes visszatölteni a kiszolgálóra egy esetleges adatvesztésnél az adatokat. A gond ott van, hogy nem megfelelő a fájl karakterkódolása amit létrehoz, így a visszatöltés nem megy. Ha megnézem dreamweaverben látszik, hogy nyugat európai. ha átállítom közep európai isora, akkor már megy a visszatöltés, csak épp a hosszú ő ű betűkből az ékezet nélküli másukat illeszti a táblákba. Látszik is ha mellé írok egy ő betűt az nem olyan mint ami eredetileg benne volt:S

Szóval, hogy lehet egy fopen() vagy touch() által létrehozott fájlnál a karakterkódolást is megadni?

Köszönöm!
ui: feltöltésnél használja a SET names latin2 queryt.
 

DIV-ek egymás alá rendezése oszlopokban

ksgy · 2007. Május. 17. (Cs), 13.34
Hali!

Elakadtam kicsit CSS ügyileg. Amit szeretnék csinálni: van egy fix magasságú (100% szélességű) div. Abban fix szélességű, de változó magasságú divek. Azt szeretném elérni, hogy a belső divek egymás alá kerüljenek, egészen addig, amíg kiférnek, amint a következő div már nem fér bele a külső divbe magasságilag, rakja a többi mellé, fent kezdve, a többi div pedig a "második oszlopba" kerüljön, és ott is egészen addig, amíg magasságilag belefér a külső divbe és így tovább. A float:bottom-al próbálkoztam, a külső divnek adtam fix magasságot, de egyszerűen kilógtak a divek a külsőből, egymás alá rendezve. JS-el meg tudnám oldani, de ha van CSS megoldás, akkor az mégiscsak szebb lenne :)

előre is köszi!
 

<option></option> közötti szöveg nyomtatása

Jusztasz · 2007. Május. 17. (Cs), 09.40
Sziasztok!
Van egy oldalam ahol egy tesztet lehet kitölteni. Van néhány lenyiló kiválasztó (<select><option>...) és szeretném ha nyomtatásban megjelenne ezek teljes tartalma nem csak az alapértelmezett. Gondoltam milyen kultúrált lehetne, ha kinyomtatni is lehetne ezeket (az összes választási lehetőséget), nem csak képernyőn megnézni...
ui.:Az :after használatára láttam "linkes" példát, de ezt nem sikerült átültetnem a saját problémámra.
köszöNETtel
J.
 

kezdő scriptes

tooomi · 2007. Május. 17. (Cs), 00.09
Sziasztok
Az oldalt nézegetve úgy vélem itt nem amatör kérdésekkel keresitek egymást.
Én változtatnék ezen, remélem veszitek rossz néven.
Egy kérdéssel kezdeném:
Web programozásba kezdtem (flesh) és elakadok a scripteknél olyan módon, hogy sehol nem találok egy rendes gyűjteményt.
Nem egyszerü példákra gondolok, hanem egy nagy listára, hogy mi mire jó.
Pl.: onSelfEvent (press) {}; fscommand(""); startDragUnlocked(); ........ mire használhatóak ezek, milyen változókkal.
Remélem nem túl hülye a kérdés, ha mégis azért légyszi reagáljatok valamit.
köszi.
nt
 

május 17

URL megadása css fájlban - CakePHP

foxmulder · 2007. Május. 16. (Sze), 23.08
Sziasztok!
Ismerkedem a CakePHP keretrendszerrel. Mivel nem látom át teljesen a működését, ezért nem tudom, mit írjak a külső css fájlba egy háttérkép urljeként. A Cake által generált HTML forrás az
alkalmazásnév/css/sajátstílus.css útvonallal hivatkozik az alkalmazásnév/app/webroot/css/sajátstílus.css fájlra, ezért
megpróbáltam egy az alkalmazásnév/app/webroot/img/képneve képre hivatkozni az
alkalmazásnév/img/képneve formában, de eredménytelenül. A teljes elérési út sem működött.

Mit tegyek? PiPi
 

JavaScript tömbös kérdés

chronos · 2007. Május. 16. (Sze), 17.34
Üdv mindenki.
Bocs, hogy ilyen alap kérdéssel zaklatom itt a fórum kedélyeit, és még inkább bocs, ha már volt erről szó, de beleszaladtam egy elég bosszantó problémába JS téren. Egy form radio elemein zongoráznék végig. Mindegyikhez tartozik egy "pc_"-vel kezdődő, és a radio id-jével folytatódó id-jű span (tehát a 'fp_1' radio spanja 'pc_fp_1'. A "mat"-os radio adja az alap számot, amit aztán a többi radio értéke százalékosan növelne (tehát a span tartalma a százalék, amennyivel emelni kell). Eddig ilyenem volt:

function calculate() {
	var form = document.getElementById('shopform');
	var array = [];
	var temp;
	var baseval = 0;
	var retval = 0;
	var k = 0;
	var i = 0;
	for(i = 0; i < form.elements.length; i++) {
		if(form.elements[i].checked) {
			if(form.elements[i].id.substr(0,3) == 'mat') {
				baseval = document.getElementById('pc_'+form.elements[i].id).innerHTML;
			} else {
				array[k] = parseInt(document.getElementById('pc_'+form.elements[i].id).innerHTML);
				k++;
			}
		}
	}
	retval = baseval;
	for(i = 0; i < array.length; i++) {
		temp = (baseval/100)*array[k];
		retval = retval+temp;
	}
	out = retval+" HUF";
	document.getElementById('total_price').innerHTML = out;
}
viszont ez csak a 'baseval'-t írja ki, aztán "NaNNaN", amit abszolút nem tudok hova tenni. Ráadásul azt a hibát adja, hogy "array has no properties". Ezt a fenti kódot hol és hogyan írjam át, hogy rendeltetésszerűen működjön? Előre is köszönöm a válaszokat.
 

Gmail hogyan csinalja?

khiraly · 2007. Május. 16. (Sze), 15.33
Sziasztok!

A gmail feluletenek a forrasat hogyan tudom egyszeruen megnezni?
Konkretan ami erdekel, hogy hogyan cisnalja meg, hogy az 'attach a file'-nal automatikusan (a hatterben, mikozben a levelet gepelem) tolti fel a fajlt?

Egy ilyet akarok megcsinalni, hogy automatikusan gepeles kozben kerjen le adatokat a szerverrol.
(egyelore localhost)

Ez mar Ajax? (ha igen, egy tutorialra linket valaki legyen olyan kedves)

A masik:
Mivel erdemes javascriptet fejleszteni? Firefox+valamilyen extension?

Hogyan tudok egyszeruen egy fuggveny doksijat megkeresni? (mint javaban a forrasba szurt doksit meg lehet jeleniteni)
Pl. erdekelne ez a fuggveny:
window.encodeURIComponent
Mit csinal, ki fia borja, etc. Ezt honnan lehet visszakeresni?

Linkek is johetnek, meg barmi egyeb. Koszonom!
 

május 15

Hivatkozásra kattintva töröljön egy fájlt

erkman · 2007. Május. 15. (K), 20.28
sziasztok

tudna valaki aki okosabb nálam segíteni egy olyan kérdésben, hogy hogyan tudom azt beállítani, hogy tényleg egy hivatkozásra töröljön nekem egy fájlt. Ime a félkész dolog, lehet ugy ahogy van rossz, de nekem nem jön össsze:
<?php
$dl = "http://valami.hu/fajlok";

$absolute_path = "fajlok/";

$dir = opendir($absolute_path);

while($file = readdir($dir)) {

if (($file != "..") and ($file != ".")) {

$myFile = "$file";

$read .= "<a href='$dl/$file'>$file<br>";
$torles .= "<a href='$del'>Törlés: $file<br>";
$fh = fopen($myFile, 'w') or die("nem lehet megnyitni");
fclose($fh);
$del = unlink('$dl/$file');

}

}

$list .= "</table>";

echo $read;
echo $torles;
?>
a lényeg az lenne, hogy ahogy megjeleniti a fájlt és mellete vagy alatta az legyen, hogy törölni is lehessen egy hivatkozással. Ilyen fájl kezelő rendszer gagyi (szöveges) változata.
A segítséget köszönöm!:)