ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2007 - Fórum téma

május 28

PHP fordítás

krey · 2007. Május. 28. (H), 18.20
Szeretnék egy PHP scriptet gép kóddá fordítani. Eddig nem sikerült. Próbálkoztam a bcompilerrel és egy bizonyos Roadsend Compiler Studio-val. Van a Microsoftnak egy Phalanger nevű cucca, de azzal se tudtam sokat kezdeni.
Kérlek titeket, segítsetek!
És igen, a platform Windows, de nem baj, ha linuxon is megy :)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

üdv. krey
 

Egy terület frissitése oldal letöltés nélkül ...

mapdesign11 · 2007. Május. 28. (H), 11.54
Sziasztok !

- Van egy oldalam és egy hozzátartozó chat . A chat-nak van egy olyan módja ,hogy lehet nézni az oldalról ,hogy hányan vannak fenn hány szoba stb. Most van egy php file ami figyeli ,hogy hányan vannak fenn a chaton . Az oldalon ezt iframes megoldással tudtam megoldani ,de rágyüttem ,hogy milyen ocsmány az iframe . Hallottam erről az AJAX-ról . Nos ezt ,hogy lehetne megoldani ,hogy működjön ,úgy hogy belép az user a chat-ra és az oldalon is lehessen azonnal látni oldal frissítés nélkül? Előrre is THX !

PHP file elérése :
- http://www.mapdesign.extra.hu/chat/info_embedded.php

Még 1x thx !
 

május 27

sima file append de a meglévő fájl elejére!

Somnus · 2007. Május. 27. (V), 15.45
Sziasztok!
Hogy lehet azt megoldani hogy php file append-nél ne a txt végére fűzze az új szöveget, hanem az elejéhez csapja hozzá?
Először csináljak másolatot róla aztán írjam felül az egyiket az új adattal és vágjam egybe őket?
Ez elég barbár megoldás lenne sztem.
Valami ötlet?
Előre is kösz!
 

mysql adatbázis megjelenítése űrlapon

sziklaye · 2007. Május. 27. (V), 12.08
Szeretném egy űrlapon legördülő listában megjeleníteni az adatbázisom egy lekérdezésének eredményét.

Jelenleg így fest a lód, ezt szeretném átalakítani úgy, hogy legördülő listában jelenjen meg:

$query="select distinct orszag from tabla order by orszag asc";
$result = @mysql_query($query);
if ($result){
echo'<table align="center" cellspacing="2" cellpadding="2">
<tr> <td align="left"><b>Ország </b> </td></tr>';
while($row = mysql_fetch_array($result, MYSQL_NUM))
{
echo "<tr><td align=\"left\">
$row[0]</td> <td align=
\"left\">$row[1]</td></tr>\n";
}
echo'</table>';
}else{
echo' bocsi, vmi rossz '.
mysql_error();
mysql_close(); }


Előre is köszönök minden segítséget!
 

május 26

IE onmouseover gond

Somnus · 2007. Május. 26. (Szo), 14.02
Az a problem hogy "animált" js-el akarom megoldani a menüzést az oldalamon a jelenlegi gif-es helyett.
http://buttonz.somnusoft.com
Csak ha a gomb fölé viszem az egeret ugyan elkezd animálni, de IE-ben visszavált sima nyilas kurzorra!
FF-ben nem csinálja ezt!
Olyanra gondoltam hogy egész dokumentumra átváltani a stílusban a kurzort hand-re majd vissza, de nemtudom hogy kell js-el ezt megoldani...
Valami javaslat?
Választokat előre is THX!
 

Adatbázisba való importálás

angelo · 2007. Május. 26. (Szo), 09.54
Sziasztok!

Keresek egy módszert kb 500.000 insert importálására a mysql() adatbázisba, az adatok excel táblázaba vannak amit tudnék importálni csv-be is.

Nincs csak phpmyadmin es php kód futtatási lehetöségem a szerveren(a szerver nem lokális).

Eddig megoldások:
- LOAD DATA LOCAL INFILE ...
- php-böl manuális import csv fileokból(félig automatikus, limitálom kb 10.000 vagy 100.000 insertre) s utanna a php scriptet ujra lefuttatom

Van ötletek hogy lehetne megoldani (a legjobb, leggyorsabb megoldas kene)?
Egy teljesen automatikus import kéne.

Egy olyan megoldást kéne ami:
- teljesen automatikus
- nem terheli le teljesen szervert(vagy csak ideiglenes)
- nagyon gyors
- a timout vagy kapcsolatmegszakítást elkerüli a szerver felöl
- az insert-ek számátol függetlenül lehet importálni
- ha egy progi megcsinálja az is jó lenne

Válaszaitokat előre is köszönöm.
 

május 25

Table align?

ayoox · 2007. Május. 25. (P), 16.24
Sziasztok,

Az a kérdésem lenne, hogy hogyan lehetséges table-ket mozgatni egy másik table-en vagy td-n belül? Eddig úgy csináltam hogy láthatatlan és üres table-ekkel tologattam őket a kívánt irányba, de ez sajnos nem működik mindig és fogalmam sincs hogy miért nem. Egy oldal két verziójában használtam ezt a módszert és az egyikben megy a másikban nem. Mindenesetre nem tudom hogy a profik milyen módszert használnak erre, de lehet hogy ti igen.
Konkrétan azt akarom hogy a baloldalon található menüsorom ne az egész table közepén legyen hanem mindig a legtetején, de erre semmiféle külön taget nem találtam eddig.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Ha érthetetlenül fogalmaztam volna, itt van egy szemléltető példa:

<table height=400 width=600 border=3 bordercolor=#000000><tr>
<td width=20% border=3 bordercolor=#000000><table>
<td border=3 bordercolor=#000000 align=center><table><tr><td><table border=1 bordercolor=#000000><tr><td><table align=center><tr><td>
Menü 1</td></tr></table></td></tr><tr><td><table><tr><td></td><td>
<a href="">Menüpont 1</a></td></tr></table></td></tr><tr><td><table>
<tr><td></td><td><a href="">Menüpont 2</a></td></tr></table></td></tr>
</table></td></tr></table><table><tr><td><table border=1 bordercolor=#000000><tr><td><table align=center><tr><td>Menü 2</td></tr>
</table></td></tr><tr><td><table><tr><td></td><td><a href="">Menüpont 1
</a></td></tr></table></td></tr><tr><td><table><tr><td></td><td><a href="">
Menüpont 2</a></td></tr></table></td></tr></table></td></tr></table></td>
</table></td>
<td width=80% border=3 bordercolor=#000000 valign=top align=center>Szóval a baloldalt látható menütömböket<br>hogyan lehetne felülre vinni, ahogy ezt a szöveget valign=top-al?
</td></tr><table>
 

foreach vs while(list() = each())

decker · 2007. Május. 25. (P), 16.06
Hello!
Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. Az 1. kód futásával vanna problémáim. az első while ciklus lefut annyiszor ahányszor kell, de a benne lévő while ciklus csak az első ciklus legelső futásakor fut le, nem értem miért? Átírtam a 2. kódra és tökéletesen működik. Legyen kedves aki tudja mi okozhatja a problémát árulja el nekem. Köszönöm

1.
while( list(, $honap ) = each( $honapok ) ){
while( list(, $form ) = each( $formok ) ) {
utasizas
}
}

2.
while( list(, $honap ) = each( $honapok ) ){
foreach( $formok as $form ) {
utasizas
}
}
 

Gyenge page ranking (SEO)

zoliky · 2007. Május. 25. (P), 12.35
Hello,
Letrezhoztam egy drupal alapu weboldalt, korubelul egy honapja mukodik es az a gond, hogy elege gyenge helyen szerepel a Google kersoben.
A weboldalnak megvan minden meta tag, beleertve a hasznos kulcsszavakat. A lap 100% XHTML valid, ezt elenorizten a W3C validator oldalon.
A problema az, hogy olyan oldalak kapnak jobb helyezest a Google keresben amelyek nem is validak es kulcsszavakat sem tartalmaznak.
Szeretnek valamit megtudni, a page rank fug a latogatoktol, milyen sokan lepnek be az oldalra?

Koszonom!
 

szöveg frissítése php-val lapújratölrés nélkül!?

Somnus · 2007. Május. 25. (P), 07.51
Sziasztok!
Egy chatet szeretnék összefabrikálni, a php része már megvan ami az új sorokat olvassa ki egy txt-ből dátum-idő-sorszám alapján. A php-be a legutóbbi sorszámot tölti be, amivel a php lefut és a megadott dátum-sorszám utáni sorokat adja vissza értékként.
20070525-07.txt tartalma pl:
{
0001: első sor
0002: második sor
0003: harmadik sor
0004: 4.-iksor
}

sorlekeres.php?sortol=2 lefuttatva visszakapjuk ezeket:
{
második sor
harmadik sor
4.-iksor
}
Javascriptel megtudom oldani a form időközönkénti lefuttatását, de ez lapújratöltéssel jár!
iframe-el sem jó mert az is csak újratöltődik.
Lap újratöltés nélkül hogy lehetne megoldani? Mondjuk egy textarea-hoz csak hozzáfüzögetni a kapott sorokat.
Olyan megoldás is jólenne ha egy rejtett iframeben csak a friss sorokat töltené le, és javascriptel az iframe tartalmát átmásolná egy textarea-ba vagy valamibe, csak frissítsen az a lényeg!

Lehet már elnyűtt a téma de google-ban se nagyon találtam a megoldásra választ.

Válaszokat előre is köszönöm!