ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2007 - Fórum téma

május 15

MD5 decoding

zeroljubos · 2007. Május. 15. (K), 14.04
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, MD5 decode ügyben,
PHP vagy MySQL-ben?

Át kell alakítanom egy honlapot, ahol már meglévő MD5 kódolt adatok vannak, ezekből időnként vissza kellene nyerjem az eredeti szöveges állományt. Sajna a leírásokban inkább az encode-dal foglalkoznak.

Érzésem szerint kell legyen ilyesmi, mert pl. a jelszóemlékeztetők vlszleg így működnek...

Közsi, előre is,

Zero
 

Margin probléma Firefoxon Vista alatt

vanger · 2007. Május. 15. (K), 13.50
Sziasztok, próbálgatok egy oldalt és olyan probléma lépett fel, hogy a cimborám Firefox böngészőjében Vista alatt az "Üdvözlő szöveg" felcsúszik és belelóg a felső vonalba. Hogy lehetséges ez? A Vista belegyógyít valamit a Firefoxba? Mindkettőnk gépén 2.0.0.3 -as FF van, csak én XP-t használok, a cimborám Vistát. Valakinek esetleg valami tapasztalata ezzel kapcsolatban.

Az URL: http://vanger.net/firefox_on_vista/index.html

Előre is kössz..
 

localhost router mögött nem megy

mandarin8 · 2007. Május. 15. (K), 08.09
a problémám a következő:

a böngésző nem találja a http://localhost/ -ot ha a routerhez vagyok csatlakozva, csak a 127.0.0.1-re reagál. Ha viszont nincs router, minden tökéletes (localhost és ip cím is működik).

tudna vki segíteni? (nem nagyon értek hozzá, lehet, hogy egyértelműt kérdeztem)
 

május 14

Google Map - dinamikusan

MSzilveszter · 2007. Május. 14. (H), 19.26
Sziasztok,

kérdezném, hogy valaki tud e segíteni egy összetettebb google map masina létrehozásában.
A lényeg, hogy egy adatbázisban megvan a felhasználó címe, irányítószáma, városa (közép eu., tehát osztrák, szlovák, ukrán, román, horvát, szlovén, cseh, és esetleg lengyen), amit dinamikusan rá kellene helyezni egy google mapra.

Odáig jutottam, hogy bekonfiguráltam a google mapot, fogtam magam, és felpakoltam rá a pontokat, de ha nem csak város, ország adatokat adok meg, hanem pl irszt, vagy mondjuk utcát, akkor kiröhög, hogy nem tud vele mit kezdeni, így minden városból csak egy embert tudtam felpakolni, a többi nem látszott, ami pl budapest esetében kellemetlen.

Akár fizetni is tudok annak, aki segítséget nyújt ebben a kérdésben működőképesen.

Üdv.:

Sly,
 

IE WebDeveloper -- használod?

Wabbitseason · 2007. Május. 14. (H), 17.48
http://www.ieinspector.com/dominspector/index.html

Használta már valaki közületek ezt?
 

Like Google Maps

oky · 2007. Május. 14. (H), 13.20
Szóval, valami Google Maps-hez hasonló megoldást keresek arra, hogy nagy képeket 3-4 méretben tárolva megjeleníthessek, pontokat tudjak rá felvenni.
Találtam ezt: http://mapwow.com/, és néztem a Google Maps API doksiját is, de, hogy hogyan tudnám saját szerverről, saját képekkel etetni, arra nem jöttem rá.
 

Egy kisebb perl munkára keresek valakit sürgősen

kingunix · 2007. Május. 14. (H), 09.50
Egy perlben írt képindexelő program módosításához keresek sürgősen valakit, természetesen fizetős meló.

Jelenleg úgy működik, hogy minden egyes indexeléskor újraépíti a teljes adatbázist és újra megcsinálja a thumbnaileket. Ez kéne módosítani úgy, hogy minden futáskor csak az előző futáshoz képest új képeket indexelje.

Ha érdekel a freesys(kukac)freesys(pont)hu címre dobj egy levelet, lehetőleg telefonszámmal.
 

május 13

Megjegyzés fűzés képfilehoz

kákalaki · 2007. Május. 13. (V), 17.28
Üdv!

2-3 szavas képaláírást szeretnék megjeleníteni, amit a képpel együtt kellene tárolni. Csak futási időben dől el, hogy melyik kép kerül megjelenítésre, ezért szeretném valahogy a filehoz kapcsolni az infot. Először arra gondoltam, hogy a megjelenítendő szöveg legyen a filenév, de ezt az IE nem szerette az ékezetek miatt. Csak 2 képről lenne szó, ezért jó lenne bármilyen "barkácsmegoldás".
Esetleg a windows által létrehozott file megjegyzéshez hozzá lehet férni valahogy php-ből?

rbz
 

session lejárat

Agi · 2007. Május. 13. (V), 10.36
Szeretném beállítani, hogy a session változóm ne 20 perc után járjon le, hanem később.

ini_set("session.gc_maxlifetime", "18000");
session_cache_expire(18000);

A fentebb levő két beállítást is beépítettem az összes oldalamba, mégsem működik, ugyanúgy kidob 20 perc után. A szerveren php 4.4.4 fut.

Mi lehet ennek az oka?
 

május 12

MySQL telepítés utáni hiba

oldember · 2007. Május. 12. (Szo), 17.03
A segítségeteket szeretném kérni, mert a MYSQL telepítése végén a konfigurálásnál az "Execute" gomb lenyomása után a következő szöveg jön elő:

Configuration file template C:Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\my-template. ini could not be processed and written to C:\Program Files\MySQL\MySQL server 5.0\my.ini.Error code-1.
Próbáltam létrehozni a my.ini file-t, de nem engedi betenni a MySQL könyvtárba.
Kérem segítsen, aki tud valami közelebbit, mi a megoldás vagy mit csináltam rosszul?