Szematikus WYSIWYG szerkesztő
Sziasztok!
Épp egy szemantikus szerkesztőt csinálok. Annyiban szemantikus, hogy tetszőleges tag-ek kényelmesen használhatók (pl abbr code vagy samp). A beállítható attribútumok korlátozhatók (lesznek), tehát általában csak a class lesz változtatható (az előre beállítottak közül). Szerkesztés közben az oldal CSS-ével látod, amit éppen csinálsz. (Természetesen valid kódot generál, és a fentiekből következik, de azért leírom: nincs <SPAN style=..> meg <Font ...> őrület). Hiányoznak a karakterformázó eszközök. Erre a class-t tudod hazsnálni.
Most még abban a stádiumban vagyok, hogy viszonylag könnyen beépíthetek új ötleteket, szóval Te mit íárnál el egy ilyen szerkesztőtől?
■ Épp egy szemantikus szerkesztőt csinálok. Annyiban szemantikus, hogy tetszőleges tag-ek kényelmesen használhatók (pl abbr code vagy samp). A beállítható attribútumok korlátozhatók (lesznek), tehát általában csak a class lesz változtatható (az előre beállítottak közül). Szerkesztés közben az oldal CSS-ével látod, amit éppen csinálsz. (Természetesen valid kódot generál, és a fentiekből következik, de azért leírom: nincs <SPAN style=..> meg <Font ...> őrület). Hiányoznak a karakterformázó eszközök. Erre a class-t tudod hazsnálni.
Most még abban a stádiumban vagyok, hogy viszonylag könnyen beépíthetek új ötleteket, szóval Te mit íárnál el egy ilyen szerkesztőtől?
tippek
- szokásos félkövér, dőlt, aláhúz
- középre igazítás, sorkizárás
- betűméret csak kis határok között, inkább cím-alcím jeleggel előre meghatározva, mert aztán elszalad velük a ló
- betűszín korlátozva pár előre meghatározott igényesre (beállítom előre, mik mennek ahhoz a színsémához)
- háttérszín állítást inkább hanyagolnám, mert a végén cuki emós rózsaszín lesz beállítva
- linkelés
- idézet
- (akár színezett) kód
- rövidítések kezelése
- lista
- kép beágyazás, úgy is mint kis vigyorgó fejek (fiatalos portáloknál)
- videó beágyazás, vagyis YouTube, GoogleVideo stb embed - mai blog őrületben eléggé kéne
még szűkebbre
ne legyen betűszín, betűméret, aláhúzás, sőt akár igazítás se. szétnyomják vele rövid úton a site megjelenését. úgyhogy legyenek csak szépen előre megadott classok. lehet akár viszonylag sok, de akkor is legyen egy megadott halmaz, és kész. magam is ezt követem, bár be kell valljam, csak a kész megoldások testreszabásával.
szerintem
nekem is rengeteg szívásom volta azzal, hogy véletlenül bennemaradt betűméret állítási lehetőséggel szétcseszte a layout-ot a júzer.
a másik probléma, pl. copy+paste megmaradó formázási beállítások.
nekem az elvárásom ezzel a szerkesztővel szemben szinte csak annyi, hogy kész legyen, és pl. GPL legyen :)
sok sikert!
Bővíthetőség, konfigurálhatóság
feleslegesnek tűnik
szerintem feleslegesnek tűnik megírni az egymillióegyedik JS-es szerkesztőt...inkább meg kellene tanulni a meglévőket használni és helyesen konfigurálni. amit itt célnak megjelöltetek azt pl. a Tiny-vel, jó konfigurálás mellett simán meg lehet oldani, + mellette kaptok egy jó API-t. Szerver oldalon viszont illik validálni, ha olyan kód megy át, amit nem szerettél volna, akkor arról kizárólagosan a fejlesztő tehet. Ha ez szétszedi az oldalt, arról is a fejlesztő tehet, mert nem ellenőrzött és tervezett megfelelően. Felhasználóktól érkező tartalmat mindig olyan formába kell hozni, ami a projekt számára megfelelő és ez nem szerkesztő problémakör, hanem a webfejlesztés egyik alapköve. sztem. de persze mindenki aztat fejleszt és csinál, ami neki tetszik. :))
szerver oldali
előre definiált struktúra
Üdv,
Felhő
Fckeditor
Egyébként ilyen editor létrehozása már csak tanulás szempontjából is hasznos, úgyhogy hajrá :)
Szvsz az, hogy az adott dokumentum szerkesztés közben az adott site css-ét használja, sok esetben zavaró - ha az megoldható, hogy save előtt lehet preview, az viszont nagyszerű.
preview??
(Egyébként a save előtti előnézetet hogyan csinálná a szerkesztő önmaga? Azt inkább úgy lehet megoldani, hogy a keletkezett html-t megjeleníted valahol, mint előnézetet, nem?)