ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2006 - Fórum téma

április 26

Két div egymás mellett

Pred · 2006. Ápr. 26. (Sze), 17.49
Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy két résznek az oldalon egynás mellett kéne lennie, viszont nem meghatározható, hogy az oldal tetejétől mikor mennyire vannak... Ebben kérem segítségeteket.

A fent említett kódrászlet következő:

<div class='content'>
 <div class='smallBox_left'>
  Ez a bal oldali rész
 </div>

 <div class='smallBox_right'>
  Ezt kéne a bal mellé rakni valahogy.
  A position: relative; tulajdonsággal az a baj, hogy nem
  adott a bal oldali elem magassága, ezért nem adhatok meg fix negatív 
  helyet.
 </div>
</div>
Szóval ezt a két divet kéne egymás mellé pakolni valahogy...
position: absolute kizárva
JS-n nem szeretnék ide rakni
Táblázat nélkül szeretném megoldani, de nagyon nem akarja az igazságot...

Előre is köszönöm
 

Flashes Banner linkje

Anonymous · 2006. Ápr. 26. (Sze), 13.39
Kerestem a Weblaboron, nem találtam eddig megoldást.

Van egy portál, amire egy swf-et várnak bannernak. A bannerrakatintás linkje ugyen nem a www.valami.hu lesz, mert a kattintást audtiálni kéne, és elküldeni az audit.median.hu-ra vagy ilyesmire. Tehát a link valami komplikáltabb, ráadásul most , amikor gyártom a bannert nem tudom mi lesz, és ezt belefordítani az swf-be nem érdemes.
Kérdésem tehát:
Az auditált oldalak swf-es bannerjai hogyan mennek? A rákattintás linkjét honnan veszik? Az SWF-ben van „eltárolva” vagy valami csavarral az oldal „írja át” a linket a flashben.

köszi
 

Ki hogy tanult meg PHP-ben programozni

Anonymous · 2006. Ápr. 26. (Sze), 09.51
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ki hogy és hol tanult meg PHP-ben probramozni? És milyen végzetsége van?
 

CSS Tableless - Szétesés...

airplane · 2006. Ápr. 26. (Sze), 02.59
Hali!
Nagyban benne vagyok, h tableless oldalt kreálok. A felépítés megvan, Firefox és Opera viszi is szépen, sőt még az IE is elboldogul vele - de csak 1024-es felbontás mellett. 800x600 mellett valami oknál fogva szétesik a rendszer, és egy jó adag üres hely keletkezik a tartalomban, ami nem egy szép látvány ugye... A hiba okát nem sikerült kideríteni, így egy kis segítséget kérnék. A tesztoldal (a hiba is kijön):
http://www.freeweb.hu/gjtester/index.html
Valaki tud megoldást?
 

április 25

Szakdolgozatot írok PHP-s webshop témában, mire figyeljek?

Anonymous · 2006. Ápr. 25. (K), 09.59
Sziasztok!

PHP-s programot írok szakdolgozatnak. Webshop meghasonló. A kérdésem a szokásostól eltérő nem szeretném megíratattni én csinálom. A kérdésem a következő nem tudjátok miket szoktak figyelni, milyen hibákat hiányosságokat keresenek benne amikor elbírálják a szkdolgozatot?

Köszi
 

Email címemre adatokat küldő űrlap (Frontpage)

Anonymous · 2006. Ápr. 25. (K), 09.54
Van egy weblapom az extra.hu-n. A weblap a Frontpage-el készült. Szeretnék bele egy űrlapot készíteni, ami nem probléma viszont nem működik. Segítsetek valami más megoldást találni. PHP? MySQL? Szeretném ha az űrlap tartalma az e-mail címemre érkezne. Kérlek titeket, hogy részletes leírást küldjetek gyengébbek kedvéért :)! Az extrán aktiválni kell-e a MySQL-t?
 

konstansok behelyettesitése

Anonymous · 2006. Ápr. 25. (K), 09.43
sziasztok!

sql lekédezéseket gyártok dinamikusan. minden lekérdezés egy string, amelybe kulonbozo változók és állandók értékeit helyettesíti a szkriptem.
azt a módszert szeretném használni, hogy a behelyettesítendőket kapcsoszárójelek közé helyezem.

2 kérdés merült fel bennem:
- hogyan lehet megtenni ezt állandókkal, mert bizony erre is szükségem lenne
- meg lehet e csinálni hogy behelyettesitéskor még valami muveletet végezzek a változón, lsd a példában amikor értéket növelek.

itt van a hibás kód. remélem látszik mit szeretnék (CATEGORIESTBL az ominózus konstans):

$sqlQuery="INSERT INTO {CATEGORIESTBL} SET lft={$nodeFields['rgtid']+1}, rgt={$nodeFields['rgtid']+2};";
így működne, de a többi lekérdezés nem ebben a stílusban fogant és szeretném egységesen intézni:

$sqlQuery='INSERT INTO '.CATEGORIESTBL.' SET lft='.$nodeFields['rgtid']+1}.', rgt='.$nodeFields['rgtid']+2.'";';
köszi szépen
 

április 24

bbcode több paraméter

Anonymous · 2006. Ápr. 24. (H), 20.08
Hogyan lehet megoldani, hogy több paramétert tudjak feldolgozni bbcode segítségével, pl
[link=http://www.index.hu target=_blank]index[/link]
A dokumentációból nem értettem meg hogyan működik ez.
 

SQL eredmény beírása a bejelentkezett felhasználóhoz

Anonymous · 2006. Ápr. 24. (H), 16.54
Azt szeretném megoldani, hogy 1 táblából kiolvas 1 eredményt, és a másikba a bejelentkezett felhasználóhoz átírja! (a másik táblában vannak a felhasználók)
 

Horizontális menü CSS-el

Anonymous · 2006. Ápr. 24. (H), 11.31
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnék pusztán CSS-el horizontális menü készíteni. Vertikálisat tudok ugye felsorolással?

Köszi