ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 4, 2006 - Fórum téma

Mit kell tudnia valójában egy PHP programozónak?

ivanhoe · 2006. Ápr. 4. (K), 18.41
Sziasztok!

Kezdő PHP programozó vagyok, két hónapja ismerkedem a nyelvel, az SQL-lel, és a CSS-sel. Ez alatt az idő alatt összepakoltam egy kis Webes boltot,(johanna.atw.hu/proba), ami nem egy kiforrott oldal, még bőven fésülésre szorul, sőtt kezdem úgy látni, hogy masszív átírásra is.
Ami miatt itt kérdést teszek fel, az a következő: Miután az oldalam valamilyen szinten elkészült, nagy naívan távmunkás oldalakra látogattam, hogy keressek valamilyen munkát, hiszen az érdeklődés mellett az is szempont, hogy szeretnék megélni ebből. Azt találtam, hogy igen elhamarkodott voltam a munkakereséssel, hiszen pusztán a PHP ismerete messze nem elég. Gondolok itt a PEAR-ra, különböző kódolási szabályrendszerekre, XML-re, mindenféle nyílt komponensre, stb. Tehát a kérdésem - s ne nevessetek ki érte - mit kell tudnia valójában egy PHP programozónak ahhoz, hogy munkát kellő önbizalommal és tudással vállalhasson. Milyen nyilt forráskódú projectekbe lehet bekapcsolódni a tudás és a referenciák szaporítása. Milyen "trendek" léteznek, van-e "királyi út". Ebben szeretném a profik segítségét kérni, illetve vitát indítványozni.
 

beszélgetések szemantikus jelölése

tiku I tikaszvince · 2006. Ápr. 4. (K), 18.34
Sziasztok!

Egy oldal készítése közben merült fel a párbeszédek szemantikus jelölésének problémája. Van erre valami bevett szokás, technika (amit egyszerűen nem találok)?
Eddig egy normál listával oldottam meg a problémát.

<ul>
<li><span class="beszelo">Egyik beszélő</span> beszél, beszél, beszél</li>
<li><span class="beszelo">Másik beszélő</span> mondja, mondja, mondja</li>
</ul>
De biztosan van rá szebb/jobb/praktikusabb/szemantikus megoldás.

Köszi
TikuVoltam
 

Funkció letiltása ha nincs elég pontja a felhasználónak

Anonymous · 2006. Ápr. 4. (K), 18.00
Azt szeretném elérni, hogy ha az sql táblámba 1 értéket a felhasználó fel szeretne használ de nincs elég neki, akkor írja ki, hogy: Nincs elég pontod! És ne történjen semmi!
 

időzített php futtatás

Anonymous · 2006. Ápr. 4. (K), 12.53
Hali,

szeretnék egy php filet minden honap utolso napján 23.50 kor lefuttatni, hogyan kell ilyesmit tenni? Vmi cron v crontab linux parancs kell nekem de pontosan hogyan csináljam? Vagy egyszerűbb minden hó elsején 00.10 kor futtatni?

köszi
dreamer
 

Háttérben futó folyamat indítása PHP-ből

lolka_bolka · 2006. Ápr. 4. (K), 12.35
Sziasztok!

Van egy php -m, amiben systembol system vagy passthrough függvénnyel szeretnék meghívni egy másikat.

Az elso.php

system ("/usr/bin/php/bin/php ./masodik.php&");

a masodik.php:
mail ("nekem##kukac##ide.hu","Targy","szoveg");

Na most a kovetkezo tortenik.

A ps ax -re annyiszor lesz ott az elso.php ahanyszor meghivtam.
Probaltam > /dev/null -ra atiranyitani, ugyanaz.

Néha egy sh -c -vel is bekerül, a levelet azonban nem küldi ki.
Érdekes, ha bashből csinálom, tökéletesen lefut, és kiküldi a levelet.

Ráadásul nem is ér véget, mindkét php -ben ott az exit, hanem bennmarad a processzlistában.

Az exim logja meg azt írja rá: mail frozeen

Mi lehet a gond ?

Lolka
 

Címkék blogbejegyzésekhez

Anonymous · 2006. Ápr. 4. (K), 10.36
Sziasztok!

Szeretnék egy saját készítésű blogmotorhoz címkéző megoldást készíteni, ami manapság különösen divatos. Ennek az adatbázisban történő ideális kialakítási megoldása felől érdeklődnék a nálam tapasztaltabbaknál.
Az általam elképzelt lehetséges megoldás (egyáltalán nem biztos, hogy ez a legjobb.... :)):

CREATE TABLE cikk (
  id INT PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
  title VARCHAR(100) DEFAULT NULL,
  ...
);

CREATE TABLE cimke (
  id INT PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
  cimke VARCHAR(100) DEFAULT NULL
);

CREATE TABLE cimke_cikk_rel (
  id INT PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
  cikk_id INT(10),
  cimke_id INT(10)
);
Ez alapján már egy egyszerűbb lekérdezéssel meg tudom határozni, hogy egy adott cikkhez milyen címkéket jelöltek meg. Persze itt a cimke megadásnál megvizsgálnám, hogy létezik-e már ilyen, ha igen, akkor csak a cimke_cikk_rel-ben letárolom a megfelelő id-ket, ha nem létezik, akkor a cimke táblában létre is kell hozni őket.
Jó elképzelés ez vagy pedig teljesen tévúton járok? :)

Köszönöm a hozzászólásokat előre is!
PJ