ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 9, 2006 - Fórum téma

ip-t nem jól ment uw-n

Anonymous · 2006. Ápr. 9. (V), 21.55
Üdv!

Van egy hatalmas problémám.

uw-n van egy oldalalm aminek a session rendszere mysql-ben megy.
minden ok mikor itthon kirpóbom a hálózaton ami 2 gépből áll.

De mikor neten van működik meg minden csak nem menti el jól az ip-ket mindekinek 127.0.0.1-et ment, miért?

$_SERVER['REMOTE_ADDR'];

ezt használom...


Előre is köszönöm.
 

Ti mivel rendezitek a form elemeit?

Anonymous · 2006. Ápr. 9. (V), 16.38
Érdekelne, hogy ki milyen módszerrel rendezi el a textfieldet, és egyéb form elemeket, eddig én táblázattal oldottam meg, de szeretnék áttérni a css-re. Amit szeretnék: középre rendezett elemek, a textfieldek egy síkban, magyarul egy pontból indulnak ki, szöveg pedig bal oldalt jobbra zárva a textfieldhez. Marginal próbálkoztam ezt megvalósítani de nem mondhatom hogy ez sikerült is.:)
 

Változó kinyerése fügvényből

Anonymous · 2006. Ápr. 9. (V), 16.18
Elég primitív dolognak tűnik, de csak nem akar összejönni...

Amivel próbálkozom:

function függvény()
{

...

$egy = 'egy string';
$kettő = 'egy másik string';
$három = 'még egy string';
}

függvény();

...

echo $egy;
...
echo $kettő;
...
echo $három;

A függvény elvégez mindenfélét, és megad változókat.
Ezeket később a dokumentum különböző részein szeretném kiíratni, így azonban nem lehet. Hol a hiba?
 

Fórumban sorok törése túl hosszú üzenet esetén

Anonymous · 2006. Ápr. 9. (V), 15.27
Üdv,

Problémám a következő:
Általam írt fórumba valaki egy hosszú linket ír, akkor a div dobozt teljesen szétnyújtja, hogy lehetne megcsinálni hogy egy hosszú sor esetén ne húzza szét, hanem törje a sort.

...............................................................................................................................................................................................................................................................
 

Változóba írt változó értéke később módosuljon

Anonymous · 2006. Ápr. 9. (V), 15.19
Definiálok egy változót, amelyben a stringhez hozzáfűzöm a sessionben lévő felhasználónevet.
Az azonosítás csak ez után történik meg, ekkor kiíratom a változóban eltárolt üdvözlést, de a felhasználónév helye üres lesz, mert ugyan a session változó közben kapott értéket, de ezt már nem veszi figyelembe.
Hogy oldaható meg, hogy mégis így tegyen?


//A session üres

$welcome = 'Szia ' . $_SESSION[nick'] . '!';

...

//Azonosítjuk, a session megkapja az értéket

echo $_SESSION['nick']; // 'Vér Pisti'
echo $welcome; // 'Szia !'

Ha a $welcome-ban a session változó elé &-t teszek, akkor hibának jelzi ki.
 

UTF-8 kódolás

Anonymous · 2006. Ápr. 9. (V), 03.31
Üdv!

Látom a weblabor karakterkódolása UTF-8 nekem otthon ISO-8859-2 van, ha átálítom utf-8 ra akkor az ékezetek helyett mindenféle crix crax jön be, ezt hogy lehetne megoldani?

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

mármint erre gondolok

előre is kössz--..
 

Drupal fórummodul milyen táblákat használ?

Anonymous · 2006. Ápr. 9. (V), 02.42
Hali!

Tudja valaki, hogy a Drupal fórummotorja milyen táblákat használ pontosan?

Mert azt szeretném megcsinálni, hogy 2 portál legyen egy helyen (erre látok sok leírást), de egy közös fórumot szeretnék, és közös felhasználó-nyilvántartást.

A 'users' tábla világos, hogy közös. Gondolom a 'forum' és a 'term_...' táblák is. Tudja valaki ezt pontosan?

Kb. fél órás Gúglizás nem vezetett hasznos eredményre. Ha nagyon nincs ötlet, kimazsolázom a forrásból, csak ugye fönnáll a tévedés lehetősége, és ha átfirkálja nekem az adatbázist, akkor lehet előlről kezdeni a telepítéseket. Ha valaki már csinált ilyet, úgy egyszerűbb.

Minden segítséget köszönök, RTFM-linket is:

--
Kiskübi