ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 20, 2006 - Fórum téma

Milyen WYSIWYG szerkesztőt ajánlotok webfelületre?

Anonymous · 2006. Ápr. 20. (Cs), 15.51
Sziasztok, kellene nekem vmi bugmentes, egyszerű, szolíd WYSIWYG Editor egy szerkesztő felülethez. Ki mit ajánl?
 

Fájl csatolmány küldése email célpontú űrlappal

ariel · 2006. Ápr. 20. (Cs), 15.49
Sziasztok!

Lenne egy nagy kérdésem. Kéne csinálnom egy űrlapot, amelyben file-t is lehetne csatolni. Elvben tudom, hogy file csatoláshoz valami ilyesmit kell írni:
<form action="mailto:email##kukac##mail.hu" method="post" enctype="multipart/form-data" name="form1">
De így csak a nagy semmit viszi át. Még a többi mezőt sem. Sőt, vagy egy üres e-mailt jelenít meg, amit a megadott mail címemre lehet elküldeni, vagy pedig hibaüzenetet kapok, és az Explorer leáll.

Ha viszont ezt írom, hogy:
<form action="mailto:email##kukac##mail.hu" method="post" enctype="text/plain" name="form1">
akkor minden mezőt átvisz, viszont a file-nak csak a hivatkozási helyét írja le, magát a file-t nem viszi át.

Szerintetek mi a megoldás, hogyan lehet file-t csatolni egy html űrlaphoz, hogy működjön is? Nagyon fontos lenne, légyszi segítsen valaki!!!
 

Adatok számolása oszloponként, hasonló sztring esetén (MySQL 5)

Anonymous · 2006. Ápr. 20. (Cs), 12.39
Sziasztok!

Az egyik táblában megszámlálom az adatokat és csoportosítom őket.
Az eredmény így néz ki:

város1 -> 10
város2 -> 3
város3 -> 6

Meg lehet adni azt valahogy, hogy a hasonló stringeket egybe vegye?
Például:
'Budapest' és 'Budapest IX' és 1089 budapest csak annyit eredményezzen, hogy 'Budapest'?

Valami ilyesmire gondoltam először: %Budapest% viszont, a csoportosítás miatt ezt nem tudtam megcsinálni.

Jah és mysql5-ről van szó.
 

Érdemes a Peart használni?

Anonymous · 2006. Ápr. 20. (Cs), 11.05
Sziasztok!

Érdemes a Pear csomagot használni? Nincs valami magyar nyelvű leírása?
Mennyire támogatják a Pear használatát a bérelt tárhely szolgáltatók?

Köszi
 

Beszúrt PHP kód HTML-ben vs. HTML kiíratása PHP-ből

Anonymous · 2006. Ápr. 20. (Cs), 07.21
Sziasztok!

Szerintetek melyiket érdemesebb használni. Beszúrt PHP kódokat a HTML fájlban vagy a PHP-ból kiíratni, minden HTML utasítást stb.

Köszi
 

disabled button magassága firefoxban

peety · 2006. Ápr. 20. (Cs), 00.50
Sziasztok!

Azon furcsa megállapításra jutottam, miszerint firefoxban (1.5) az inaktív gomb 2 pixellel magasabb mind az aktív, így elég bután néz ki a form-om, ha a gombokat egymás mellé teszem. Ha pedig megadom fixen a magasságot, akkor a feliratot helyezi el hülyén, valahogy elcsúszik lefelé... IE-ben a probléma nem jelentkezik.

Ötlet? (bocs ha nagyon lama a felvetés...)