ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 17, 2006 - Fórum téma

Hol találok CSS dokumentációt?

lamase · 2006. Ápr. 17. (H), 23.04
Hi,

Nem vagyok kezdő programozás terén. Nem rég kezdtem használni táblázatok helyett div oszlopokat. Kicsit még fura ez a float dolog, mert nem mindig úgy jelenik meg FX-be ahogy szeretném, nagyon gyakran elcsúszik. Kérdésem az lenne, hogy hol lehet olvasni CSS-ről, lehetőleg magyar nyelven. Angol is jó, csak a magyart talán jobban feltudom dolgozni. Érdekelne mi az a clear: both. Ilyen rövid urlt mint itt wl-on csak a cikk szerint lehet csinálni? Mi a legyegyszerűbb módja?

Köszönöm minden kedves felhasználó hozzászólását!
 

UW-s oldal jön be Google-ból

Anonymous · 2006. Ápr. 17. (H), 19.20
Sziasztok!

A problémám az hogy van egy uw-s oldalam ami működik rendesen a google meg is találja azonban ha rá kattintok nem az oldalam jönn be hanem valami uw-s oldal és sehogy sem tudom behozni rajt az én oldalam. Kérlek segítsetek mit lehet vele csinálni? Írhatok az e-mail címemre is: tomiposta##kukac##citromail.hu

Köszönöm!
 

Adott napon egy oldalt hány látogató nézett (MySQL)?

randomly · 2006. Ápr. 17. (H), 17.09
Sziasztok!

Van egy adatbázisom amibe ömlesztem a látogatóim adatait.
Van egy mit_nezett oszlop egy user_azonosito és még sok más.

Hogyan tudnám egyszerűen megtudni hogy az adott oldalt hányan nézték meg?

Külön megy, ORDER BY mit_nezett megtudom mennyiszer nézték meg.
ORDER BY user_azonosito megtudom mennyi oldalt nézett.

SELECT DISTINCT `user_azonosito` FROM `Latogatok` WHERE `mit_nezett` LIKE 'index.php'

Csak sajnos ezt minden oldalra futtatva jó lassú már.

Pedig napi szűk 200 látogatom van, 1500 oldal letöltéssel.

Köszönöm rand
 

Űrlapok Web Page Maker-ben

Zsizsi · 2006. Ápr. 17. (H), 09.13
A Web Page Maker lehet, hogy rögtön a neve hallatán senkinek sem ugrik be, de egyből tudja, hogy miről is van szó... hát igen, ez egy felhasználóbarát weboldalkészítő program, mégpedig olyan módon készítheted el vele honlapodat, hogy nem kellenek semmiféle kódok, stb. De azért egy kicsit bonyolultabb... A lényege az, hogy látsz egy üres fehérséget a képernyődön, felül ikonokkal, és menüvel. A fehér részbe behúzhatsz képeket, flasheket, szövegrészeket, stb. Pompás oldalakat készítettem már vele, de még mindig van egy "kis" probléma:
Tudok benne elhelyezni beíróablakokat, push buttom-okat, legördülő menüt is, és még sokminden más ilyesmit, és ezekhez kell rendelni egy from-ot, amiben be tudod állítani, hogy mit csináljon az a bizonyos beíróablak, és az ilyen objektek (így lehetne netes regisztrációt csinálni), de ezek nem működnek nálam:( ha valaki tud segíteni, akkor lécci tegye meg!
 

táblazatban pozició lekérdezés

Anonymous · 2006. Ápr. 17. (H), 07.39
Sziasztok
Olyan problémám merült fel adott egy tábla különböző értékekkel minden érték klickelhető a táblázat sorrainak sorrendjét lehet a különböző oszlopok értékei alapján rendezni és azt szeretném megtudni ha valamelyik sor adott cellájára klickelek akor az a tábla hányadik sorrában van, van-e olyan javascript amivel vissza kapom a táblázatban elfoglalt sorszámot.
THX.
 

Képátméretezés és szöveg felírás PHP-ben

morc26 · 2006. Ápr. 17. (H), 04.11
Sziasztok. Nekem lenne egy olyan kérdésem,hogy milyen módon lehetne azt megoldani, hogy ez a fájl egyben a képméretét is változtassa meg, ne csak a szöveget pakolja rá? Nekem valahogy nem igazán sikerült! Előre is köszönöm
<?php
$imgfile="valami.jpg";
$font = 'arial.ttf';
$ext=substr($imgfile,-3);
$ext=strtolower($ext);

if($ext=="jpg" || $ext=="jpe") $im=@imagecreatefromjpeg("$imgfile");
elseif ($ext=="gif") $im=@imagecreatefromgif("$imgfile"); 
else {print "Unknown image format"; exit;}

 if (!$im) { /* See if it failed */
       $im = ImageCreate (150, 30); /* Create a blank image */
       $bgc = ImageColorAllocate ($im, 255, 255, 255);
       $tc  = ImageColorAllocate ($im, 0, 0, 0);
       ImageFilledRectangle ($im, 0, 0, 150, 30, $bgc); 
       /* Output an errmsg */
       ImageString($im, 1, 5, 5, "Error loading $imgfile", $tc); 
	return $im;
   }

$x=imagesx($im);
$y=imagesy($im);
$fontsize=$x/20;
$fontsize=floor($fontsize);
if($fontsize<10) $fontsize=10;

$white = imagecolorallocate($im, 255, 255, 255);
$black = imagecolorallocate($im, 0, 0, 0);

imagettftext($im, $fontsize, 0, 12, $fontsize+8, $black, $font, $text);
imagettftext($im, $fontsize, 0, 10, $fontsize+6, $white, $font, $text);

imagettftext($im, 10, 0, 12, $y-8, $white, $font, "Powered by SmallCapitalBusiness.com");
imagettftext($im, 10, 0, 10, $y-7, $black, $font, "Powered by SmallCapitalBusiness.com");
if($ext=="gif") 
	{
	header("Content-type: image/gif");
	imageGIF($im);
	}
else
	{
	header("Content-type: image/jpeg");
	imagejpeg($im);

	}
imagedetroy($im);
?>