Űrlapok Web Page Maker-ben
A Web Page Maker lehet, hogy rögtön a neve hallatán senkinek sem ugrik be, de egyből tudja, hogy miről is van szó... hát igen, ez egy felhasználóbarát weboldalkészítő program, mégpedig olyan módon készítheted el vele honlapodat, hogy nem kellenek semmiféle kódok, stb. De azért egy kicsit bonyolultabb... A lényege az, hogy látsz egy üres fehérséget a képernyődön, felül ikonokkal, és menüvel. A fehér részbe behúzhatsz képeket, flasheket, szövegrészeket, stb. Pompás oldalakat készítettem már vele, de még mindig van egy "kis" probléma:
Tudok benne elhelyezni beíróablakokat, push buttom-okat, legördülő menüt is, és még sokminden más ilyesmit, és ezekhez kell rendelni egy from-ot, amiben be tudod állítani, hogy mit csináljon az a bizonyos beíróablak, és az ilyen objektek (így lehetne netes regisztrációt csinálni), de ezek nem működnek nálam:( ha valaki tud segíteni, akkor lécci tegye meg!
■ Tudok benne elhelyezni beíróablakokat, push buttom-okat, legördülő menüt is, és még sokminden más ilyesmit, és ezekhez kell rendelni egy from-ot, amiben be tudod állítani, hogy mit csináljon az a bizonyos beíróablak, és az ilyen objektek (így lehetne netes regisztrációt csinálni), de ezek nem működnek nálam:( ha valaki tud segíteni, akkor lécci tegye meg!
:)
(Amúgy nem kötekesédből írom, csak amég neked annyiból áll a webhegesztés, hogy "fehér részbe behúzhatsz képeket", addig nem érdemes komolyabba fognod.)
Tanulási folyamat
Tényleg nagyon megható volt olvasni a lelkesedésed, a gondos leírásod (amiről egyébként sokan példát vehetnének), de sajnos az is igaz, hogy tudnod kell, mit használsz és mire, anélkül nem tudsz továbblépni. Olyan ez, mint a főzés: lehet, hogy mindig jobbról a harmadik dobozban van a só, de ha nem, akkor aznap cukros húst eszel.
Tölts le magadnak egy egyszerű szerkesztőprogramot, pl. a Notepad2 kezdésnek nem rossz.
Nézd át először a W3Schools.com XHTML útmutatását. Miközben olvasod a dolgokat, folyamatosan próbálj is ki mindent! (Notepad2...) Játssz vele, nézd meg, mi történik egyes tagek módosításával.
Más honlapok forráskódjából is sokat lehet tanulni, és ezeket nyugodtan megnézheti bárki (jobb gomb a lapon, és a helyi menüben forrás megtekintése, vagy ilyesmi).
Olvasd el a Weblabor táblázatmentes honlapok készítéséről szóló cikkét, segíteni fog megérteni, mi miért történik.
A W3C.org XHTML specifikációját is érdemes megnézned. E szervezet célja számos, már elterjedt, vagy még fejlesztés alatt álló szabvány létrehozása, kidolgozása, érdemes ismerni a honlapjuk.
Az XHTML-t a honlapok csontvázának tekintsd, ez a strukturális réteg, erre épül rá az arculat.
Ha az (X)HTML-ben már otthonosan mozogsz, érdemes megtanulnod a CSS-t is, mely a honlapok arculatának létrehozásában lesz nagy barátod (és néha ellenfeled :).
Mindezek után jöhet majd a szerver oldali technológiák tanulása. Tudom, hogy soknak tűnik, de ne csüggedj! Az XHTML, CSS alapok napok alatt nyugodtan elsajátíthatóak, de úgyis hónapok, évek gyakorlata hozza majd a mély ismereteket.
Jó tanulást, és kérdezz bátran, ha elakadsz!
Kieg
Step by Step, avagy hogyan kezdjünk hozzá a dolgoknak