ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 27, 2006 - Fórum téma

mail server otthonról - a legtöbben spamnek minősítik

Cadeyrn · 2006. Ápr. 27. (Cs), 23.05
Üdv!

Rövid összefoglaló: Argosoft mail server fut windows környezetben. A legtöbb szolgáltató, mivel a gépnek nincs domain neve, csak ip címe spamnek minősíti.
Egy egyszerű, sima, itthoni gépről van szó, tehát ingyenes megoldást keresek.

A kérdés: hogyan lehet ezt kiküszöbölni / van-e ingyenes netes SMTP alternatíva?

A Google mail nem jó, mert átírja a feladó e-mail címet.

Előre is köszönöm,
Molnár Péter
 

CSS-ben beállított egyedi <LI> el van csúszva a szöveghez képest

Anonymous · 2006. Ápr. 27. (Cs), 16.04
Kód:
ul#akt { padding-right: 0px; padding-left: 20px; list-style-image: url(dot.png); padding-bottom: 0px; margin: 3px 0px 10px; padding-top: 0px }
HTML:

<ul id="akt">
<li>Egy</li>
<li>Kettő</li>
</ul>
Probléma:
A szöveg dot.png-hez képest el van csúszva, a szöveg lentebb van mint a dot.png. Mi a megoldás?
 

EmbeddedImage Outlookban, Freemail-en és Yahoo Hotmail-en jó, de @freeweben nem!

s_volenszki · 2006. Ápr. 27. (Cs), 14.53
Üdvözlök minden Fórumolót!

Ismét útmutatásért jöttem hozzátok!

Ez van:

PhpMailer-t használok, és olyan levelet küldök amiben van néhány EmbeddedImage. Szinte minden lehetséges levelező programban megjelenik, akár hotmail, akár oprendszer független levelező progi, de a freeweben nem!

A html levél úgy érkezik meg mint egy szöveges levél melléklete!
És ha rákattintok a message.html mellékletre, természetesen a képek hiányoznak belőle! Mert azok is csatolva érkeznek mint melléklet!

Mindenhol máshol müxik! Yahoo-n, Freemail-en...

Ha Outlook-ból küldök a freewebes címre egy levelet, akkor megjelenik a szöveges tartalma, és a message.html-re kattintva popupban barón bejön a levél képekkel együtt! Én is akarom!!!

Ami külömbséget észrevettem az a következő:

Én levelem:Content-Type: multipart/related; type="text/html";
Más levele: Content-Type: multipart/alternative;

s_volenszki
 

Logikai jeleket értelmező szövegkereső függvény?

laji · 2006. Ápr. 27. (Cs), 12.10
Sziasztok!

Szükségem lenne egy php-függvényre, ami szövegben keres oly módon, hogy képes értelmezni az alapvető logikai műveleti jeleket: + - and not or idézőjel. Kb. mint a gugli alapjai. Létezik ilyen készen, vagy ezt ki-ki maga csinálja meg? (Tkp. már én is a felénél tartok vele.)

Tehát: nem sima szövegösszehasonlító függvényre van szükségem, mert azok tudtommal nem értelmezik a fenti jeleket. Ha tévedek, javítsatok ki. És előre is köszönetem.

Üdv: laji
 

Hogyan néz ki egy jól megcsinált hibakezelés?

Anonymous · 2006. Ápr. 27. (Cs), 11.05
Sziasztok!

Az érdekelne, hogyan hogyan "szokás" megcsinálni egy nagyobb alkalmazás esetén a hibakezelést. Szeretném ha egységes lenne és a fatális hibáktől az egyszerű figyelmeztetésekig használni lehetne.

Elsősorban nem OOP-t használok, olyan megoldást (is) mondjatok ami a jó öreg parasztos fv-ekkel is múködhet.

Eddig azt eszeltem ki, hogy konstansokat definiáltam az egyes hibákódokhoz és azokra hivatkoztam. pl:
define('ERROR_NODE_NOT_FOUND',-2);
Hibákat az adott függvényben "return" segítségével jeleztem vissza a hívó kódnak. pl:

if (empty($resultArray))
		{
		return ERROR_NODE_NOT_FOUND;
		}
Ahol több dolgot kellett visszajelezni ott azzal próbálkoztam, hogy az egyes hibákhoz úgy definiáltam a kódokat mintha jelzőbitek lennének. (-1,-2,-4,-8)
Ebből aztán kihámoztam ami kellett.

Gondoltam olyan megoldásra is, hogy egy globális hibatömbbe pakolgatom a kis kódjaimat, és adatbázisban vagy sessionben tárolom ha kell két oldalletöltés között. ami azért is jó mert pl az oldal renderelésekor meg tudom vizsgálni és aszerint kiirni üzeneteket.
Ezek nem szeretném nagyon bedrótozni, mert pl az üzenetek nyelvspecifikusan kell hogy megjelenjenek meg aztán egyébként is frusztrál ha valami nem ruganyos a kódjaimban. :)

Most moduláris alkalmazást készítek azt szeretném, ha a főprogram és a modulok egymással is gond nélkül beszélgetnének.

Lássatok el jótanácsokkal meg mondjátok meg hogy tolok ki magammal legkevésbé.

Köszönöm!
 

Mennyibe kerül a PHP programozás

Anonymous · 2006. Ápr. 27. (Cs), 08.44
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, mennyiért lehetne ezeket elvállalni:

1.egy sima weboldal tervezése+design+elkészítése+kis javascript animáció (8 oldal)
2.PHP oldal webshop, vendégkönyv


Köszi
 

Smarty és a CSS

Anonymous · 2006. Ápr. 27. (Cs), 08.24
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy megpróbáltam smarty alá css-t varázsolni, de sikertelenül. Van ötletetek, hogy miért?

template:
<head></head>
<body>
<link href="../css/minta.css" rel="stylesheet" type="text/css">
{$title}
{$smarty.now|date_format:"%B"}
<div id="menu">
<ul>
{$test}
</ul>
</div>
<form>
<select name=states>
{html_options values=$option_values selected=$option_selected output=$option_output}
</select>
</form>
</body>
php
<?php
  require('./libs/smarty.class.php');
  $smarty=new smarty;
  $smarty->assign('title','Hello világ');
  $smarty->assign('test', "<li>elso</li>");
  $smarty->assign("option_values", array("NY","NE","KS","IA","OK","TX"));
  $smarty->assign("option_output", array("New York","Nebraska","Kansas","Iowa","Oklahoma","Texas"));
  $smarty->assign("option_selected", "NE");
  $smarty->display('temp1.tpl');
?>
Köszi

Kedves kérdező: ajánlom figyelmedbe a colorer bbcode (Ctrl-P) taget.