ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2006 - Fórum téma

április 2

Fájlok letöltése futtatás nélkül

Anonymous · 2006. Ápr. 2. (V), 19.10
Már régóta szerettem volna azt megoldani, hogy ha pl. egy link egy jpg fájl mutat, akkor a böngésző ne mutassa a képet, hanem a letöltési panel jelenjen meg. Ugyanígy, ha mondjuk wmv fájl lenne és ne induljon el a lejátszó, hanem vieslkedjen úgy rákattintáskor, mintha a jobb klikk cél mentése másként gombot választottam volna ki. Van ilyenre lehetőség?
 

select option for ciklusban

phpista · 2006. Ápr. 2. (V), 11.55
Hogyan lehet azt megoldani, hogy van egy select és az option-t for ciklusban íratom ki (adott esetben az évet) úgy, hogy az aktuális év legyen mindig az első helyen.

echo "<select name=\"ev\">";
$currentEv = date("Y");
  for ($i=2003;$i<2011;$i++) {
   if ($currentEv == $i) {
    echo "<option value=" . $currentEv . ">" . $currentEv;
   }
   else {
    echo "<option value=" . $i . ">" . $i;
   }
  }
echo "</select>";
Válaszokat előre is köszönöm!
 

két form, egy adathalmon

MSzilveszter · 2006. Ápr. 2. (V), 05.15
Sziasztok!

Azon vagyok, hogy egy olyan kis modult hozzak létre, aminek a kódja ilyesmi:
<?php
print('<form name="szerkeszt" action="index.php?incl=feladatok/impresszummod&edit=1" method="post">');
print('<form name="torol" action="index.php?incl=feladatok/impresszummod&torol=1" method="post">');
if($szamolt_tagok > 0)
	{
	for($i=0; $array_impr_tagok = mysql_fetch_array($query_impr_tagok); $i++)
		{
			print('
			<div align="center"><input type="checkbox" name="checkbox_impr['.$i.']" value="'.$array_impr_tagok['id'].'" class="kereses_forum"><label for="checkbox_impr['.$i.']" class="kerese_forum">'.$array_impr_tagok['inev'].'</label></div>
			');
		}
	}
print('	</form></form><div align="center"><a href="javascript:document.szerkeszt.submit()" class="tovabb">Szerkeszt</a> || <a href="javascript:document.torol.submit()" class="tovabb">Töröl</a>
		</div>');
?>
Végülis az a lényeg, hogy amikor kiírja a checkboxokat a masina, akkor mikor kipipálja user, akkor a szerkeszt vagy a továbbra kattintva mást csináljon, de nem tudom igazán jól megoldani.

Van ötletetek?

Szilveszter
www.netnap.hu
 

április 2

Hogyan hivatkozok .swf fájlra?

Anonymous · 2006. Ápr. 1. (Szo), 22.30
Hello

Igen igen kezdő vagyok... van ez a sorom:

<a onClick="open ('radio.html','ablak','width=700,height=650, resizeable=no,directories=no,menubar=no,toolbar=no,scrollbars=yes');return false" href="radio.html" target="_blank"><object src="text1.swf" width="86" height="16" border="0"></a>
Azt, hogy csinálom meg, hogy meg is jelenjen az a bizonyos text1.swf? gondolom nem <object src=
kell, de akkor hogyan?
 

Képfeltöltés Php-vel

Anonymous · 2006. Ápr. 1. (Szo), 20.33
hy!
nos egy szeretnék egy olyan oldalt csinálni, ahonan lehet képeket feltölteni a szerverre. Elkezdtem megirni, de most elkadtam szoval kérdésem mi a gond ezzel a kóddal?
a válaszokat előre is köszönöm
üdv Matyi

űrlap:
<html>
<head>
<title>fájl feltöltés</title>
</head>
<body>
<form action="feltoltov2.php" method="post" enctype="multipart/form-data">
<b>Fájl:</b><input type="file" value="Tallózás" name="talloz" size="30" maxlength="255">
<br><br>
Fájl neve a feltöltés után:<input type="text" name="ujnev" size="30" maxlength="255">
<br><br>
<input type="submit">
<input type="reset">
</form>
</body>
</html>


php script:
<?

function feltoltes($filename,$newname) {

$temp_file = "/spare / extra.hu / userstore / p / r / probalkozas / web" . basename($filename);
$newfile = "/spare / extra.hu / userstore / p / r / probalkozas / web" . $newname;

copy($temp_file, $newfile);

return;

}

feltoltes($talloz,$ujnev);

?>
 

Scriptguru nevelde hogyan?

Dualon · 2006. Ápr. 1. (Szo), 16.51
Hi,

Aszt szeretném kérdezni h a Jocóval kitaláltunk egy ojan neveldét mint a teve meg a hősember és a Jocó szerint meglehetnecsináni m jó 5let.
De hogyan?!!!!???!!!

Aszt találtuk ki h scriptgurukat neveljünk m az mókás!!! A hely címe scrip7guroo.hu lenne (funny!) és én vezetném meg a Jocó (bár aszt mondta valaki, ha elindítjuk felhekkeli - ugye nem lehet ezt megcsináni????)
és ha scriptet kűdesz kapsz pontot amiből vehetsz a scriptguroodnak sört meg nőt és csak egy scriptgurood lehet

Eszt szeretnénk. De hogyan???!!?!?! Segíccsetek!

Na mi lesz már miért nem válaszoltok?!?!?!

(Boldog napot!
 

phpmailer class + require

Anonymous · 2006. Ápr. 1. (Szo), 16.04
Sziasztok!

A kérdésem a következő:

hogy lehet megoldani a legszebben, szerveroldali beállítás nélkül, hogy csak én tudjam include-oli a mailer osztályt, és más, "kívülről" ne?

Mit javasoltok?
 

Levél küldés és a timeout!

s_volenszki · 2006. Ápr. 1. (Szo), 10.49
Helló Fórum!

Régebben olvastam itt nálatok a server timeout probléma megoldásáról, abban az esetben, ha a hírlevél címlista már egy kicsit izmosabb lenne! (Nem biztos hogy pontosan ebben a vonatkozásban de hát a timeout az timeout!)

Ha jól emlékszem külső levelező program meghívása volt a javaslat.

Tudnátok nekem irányt mutatni két kérdés válaszát illetően?

1. Milyen külső levelező programok vannak (általános ismertetés és technikai feltételekre gondolok összefüggésben a következő kérdéssel,)
2. Egy jó nevű hazai fizetős :) tárhelyszolgáltatónál milyen esélyek vannak ilyen és ehhez hasonló alkalmazások futtatására (kiderül-e a php_info-ból?)

Köszönettel várom útmutatásotokat, üdvözlettel:

s_volenszki

ps.: Lehet hogy ostobaság és nem professzionális a gondolat, de hegesztett már valaki olyan scriptet, ami a levélsablon mérete és egy általános időigény (egy levél elküldéséhez szükséges idő) alapján felosztja ciklusokra az elküldendő levelek mennyiségét, jelöli a sikeres elküldést, és ha mégis becsúszik egy timeout akkor onnan folytatja ahol abbahagyta?

Van benne egy-két változó! :(