ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2006 - Fórum téma

április 14

Oldal URL csere, hogyan?

sly · 2006. Ápr. 14. (P), 14.16
Olyan kódot keresek, ami le tudja cserélni az oldal URL-jét, de nem ugrik tovább az adott oldalra.

A kód AJAX/PHP hibrid (tehát diszkrét JS) oldalra kellene. A könyvjelző szempontjából lenne fontos. Saját magamat megfigyelve, sokszor csak megfogom az oldal URL-jét és belehúzom a könyvjelzőim közé. A '#'-szerű megoldás nem jó, mert nem szép megoldás.
 

Flash, IE + az új XP frissítés

Anonymous · 2006. Ápr. 14. (P), 13.57
Sziasztok, néhány napja frissítettem az XP-t és erre egy olyan "biztonsági" funkcióval látta el az IE-t, hogy a Flash-ek csak egy kattintás után fognak aktivizálodni. Megnéztem a macromedia.com -t, ám ott semmi ilyesmi nem volt.
Hogy lehetne megoldani ezt a problémát? Mármint, hogy nálam se kelljen egy plusz klikk.
 

április 14

javascript tömb rendezés

Anonymous · 2006. Ápr. 13. (Cs), 22.11
Sziasztok !
Segítségre lenne szükségem ,hogy lehet javascriptben egy tömb elemeit a magyar ABC szerint rendezni.
THX
 

h1 odaragad divhez ff alatt

Anonymous · 2006. Ápr. 13. (Cs), 17.11
helo,
van egy headnek szánt divem benne egy h1, spanolt képpel...
ie alatt jó a pozicíója, amit marginnal állítottam be, de ff
alatt oda van ragadva a div felső részéhez.

Ha pozicionálni próbálom, margin-toppal
az egész div csúszik lefele. De jobbra-balra működik. Oo

Ha adok 1 px bordet a head divnek,
ugynolyan lesz mint ie alatt, vagyis a helyén van minden. Oo

próbáltam 1px-t none style-lal hátha, de nem...

szóval így látatlanba, valaki, valamit?

kösz
tomi
 

ORDER BY ASC

s_volenszki · 2006. Ápr. 13. (Cs), 13.30
Üdvözlök minden fórumolót!

Van egy érdekes jelenség, amit szívesen megszüntetnék és az útmutatásotokra lenne szükségem!

Van egy MySQL adatbázis amit php-val műveltetek. Akövetkező adataim vannak a zolddseges tábla, gyumolcsok oszlopában:

1. Alma
2. Körte
3. Barack
4. Banán
5. Ananász
6. Mangó
7. Papaya
8. Mamaya
9. Akárkiye
10. Valakiye
11. És még sokan mások

Ha azt mondom:
$gyumolcsok = mysql_query ("SELECT gyumolcsok FROM zoldseges ORDER BY gyumolcsok ASC");
...
Akkor az eredmény a következő lesz:

1. Alma
10. Valakiye
2. Körte
3. Barack
4. Banán
5. Ananász
6. Mangó
7. Papaya
8. Mamaya
9. Akárkiye
11. És még sokan mások

Ez nem vicces!
Tudna valaki segíteni??????

s_volenszki
 

Néhány lap levédése typo3-ban

Anonymous · 2006. Ápr. 13. (Cs), 10.43
Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudok login-laphoz usergroup-ot rendelni typo3-ban.
Magyarul le szeretnék védeni néhány lapot, de nem tudom beállítani hozzá a login-t.
Kérlek segítsetek.

Előre is köszi,
G
 

április 12

Adatbázis dump automatizálása

sl8r · 2006. Ápr. 12. (Sze), 19.28
Helo!

Lenne egy kérdésem a dataglobe adatbázis-mentésével kapcsolatban. Minden nap éjfélkor lementik az adatbázist, amit a DUDA felületen le tudok tölteni.
Lehet ezt a letöltést valahogy automatizálni?
elvileg (és nagyon elvileg) wget-tel be tudnék lépni az admin felületre és azután letölteni a fájlt, ezt beletenni egy batch fájlba és utána Scheduled Task.
de nem megy, szerintem azért mert a login után rögtön van egy http-equiv="refresh"... kiadva és ez problémásnak tűnik a wget-nek (guglizva másnak is volt vele problémája)

szoval mégegyszer: tud valaki olyan megoldást, hogy a dataglobe-ról automatikusan lehuzzam az adatbázis dump-ot?

üdv: Sl8r
 

Üres form visszakapásának elkerülése

Blackfriar · 2006. Ápr. 12. (Sze), 18.15
HTML form elküldés után PHP-ben kerül feldolgozásra.
Ha nem került kitöltésre egy input, akkor hibajelzést küld, majd újra visszatér a HTML form-ba.Persze ilyenkor minden mező törlődik. Ezt szeretném elkerülni.
 

Enter eltávolítása sztringből

Blackfriar · 2006. Ápr. 12. (Sze), 17.32
Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban.

HTML form textarea-ban beütött "ENTER"-t szeretném PHP-ben eltávolítani a szöveg feldolgozása során. Már minden sztring-függvényt kipróbáltam, trükköztem, de az enter makacsul bentmarad.

Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
 

Feltöltött fájl típusának ellenőrzése böngészőfüggő?

Fedor · 2006. Ápr. 12. (Sze), 16.03
Hello!

Készítettem egy képfeltöltő alkalmazást, Explorer alatt dolgoztam, így csak most vettem észre, hogy Firefox alatt nem müxik tökéletesen.

IE alatt ezzel tudom megállapítani, hogy jpg-t próbálnak -e feltölteni:

<?php
if ( $_FILES['foto']['type']!="image/pjpeg" ) : 
   echo "A feltölteni kívánt fájl kiterjesztése nem jpg, hanem ".$_FILES['foto']['type'].".";
endif;
?>
Viszont Firefox alatt csak ez megy:

<?php
if ( $_FILES['foto']['type']!="image/jpeg" ) : 
   echo "A feltölteni kívánt fájl kiterjesztése nem jpg, hanem ".$_FILES['foto']['type'].".";
endif;
?>
Ez most komoly, hogy be kell raknom egy böngészőellenőrzést is, vagy van valami egyszerűbb áthidaló megoldás? Nem igaz, hogy egy ilyen alapdologban se egyezik meg a két browser...

Üdv,
Fedor