ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2006 - Fórum téma

április 4

Címkék blogbejegyzésekhez

Anonymous · 2006. Ápr. 4. (K), 10.36
Sziasztok!

Szeretnék egy saját készítésű blogmotorhoz címkéző megoldást készíteni, ami manapság különösen divatos. Ennek az adatbázisban történő ideális kialakítási megoldása felől érdeklődnék a nálam tapasztaltabbaknál.
Az általam elképzelt lehetséges megoldás (egyáltalán nem biztos, hogy ez a legjobb.... :)):

CREATE TABLE cikk (
  id INT PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
  title VARCHAR(100) DEFAULT NULL,
  ...
);

CREATE TABLE cimke (
  id INT PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
  cimke VARCHAR(100) DEFAULT NULL
);

CREATE TABLE cimke_cikk_rel (
  id INT PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
  cikk_id INT(10),
  cimke_id INT(10)
);
Ez alapján már egy egyszerűbb lekérdezéssel meg tudom határozni, hogy egy adott cikkhez milyen címkéket jelöltek meg. Persze itt a cimke megadásnál megvizsgálnám, hogy létezik-e már ilyen, ha igen, akkor csak a cimke_cikk_rel-ben letárolom a megfelelő id-ket, ha nem létezik, akkor a cimke táblában létre is kell hozni őket.
Jó elképzelés ez vagy pedig teljesen tévúton járok? :)

Köszönöm a hozzászólásokat előre is!
PJ
 

április 3

Kép megjelenítése (online generálás nélkül)

cajal · 2006. Ápr. 3. (H), 21.12
Szervusztok!

Egy képet szeretnék megjeleníteni egy php fájlal. A lényeg, hogy "csak" megjelenítse, ne generálja le.
Arra gondoltam, hogy az imagecreate...() függvényt meghívom, majd egy image...()-al "előhivatom" a képet. Ezzel az a baj, hogy lényegében online generálom a képet, ami nagyszámú lehívásnál nagyon leterheli a szervert (vagy jó ez így, majd cachelik a böngészők?).
Van erre más megoldás? (Ami "csak" megjelenít egy képet.)

Tudom béna dolog, meg fura ez így, de hosszú történet, hogy miért kell.
 

GD képegyesítés

pumafi · 2006. Ápr. 3. (H), 19.49
Üdv néktek!

Hatalmas gondban lennék!
Egy PHP fügvényt szeretnék írni, ahol a végeredmény egy képben jelenne meg, amit egy az egyben le lehet tölteni egy eccerű jobb klikk mentés máskénttel.
A kép tartalma pedig mondjuk két kép (vagy több) egymás mellett.

PHPben eléggé ott vagyok, de a GD nekem kínai. Nagyon örülnék ha tudnátok nekem segíteni
 

PHP kódot csempésztek a tárhelyemre

Saladin9 · 2006. Ápr. 3. (H), 13.28
Majdnem kiraktak a szerverről egy php kód miatt, amit valaki becsempészett a tárhelyemre. Hogy tudnék védekezni ellene?
A kód
 

Arculat a programnak

Anonymous · 2006. Ápr. 3. (H), 11.43
Sziasztok!

Nem tudtok olyan programot, amivel könnyen saját arculatot lehetne a php programunknak varázsolni, mint például ami a Dotnet-nek van?

Köszi
 

DOM-ot tárgyaló oldalt, kézikönyvet keresek

a.d.a.m · 2006. Ápr. 3. (H), 08.13
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek. Lehet hogy lehetetlen a kérésem, de az iránt érdeklődnék, hogy tud-e valaki olyan oldalt v. könyvet (lehetőleg magyar nyelven), ahol az alapoktól kezdve megismerhetném a DOM rejtelmeit. A segítségeteket előre is köszönöm!
 

Webarculat tervezés milyen programmal?

Anonymous · 2006. Ápr. 3. (H), 07.21
Sziasztok!

Szerintetek melyik programmal érdemesebb webdesign-t tervezni?
Photoshop vagy fireworks?
És miért?

Szerk: A felvetés nem a design készítésre használható programok bármely egyedi kérdésére vonatkozik, hanem általában a megfelelő program kiválasztására.
 

layeres path a timeline felett

zb70 · 2006. Ápr. 3. (H), 00.14
Sziasztok!


Az lenne a kérdésem hogy flash-ben libraryból elérek egy bármilyen objektumot /pl movie,shape/ duplakattintással a timeline-on, dehogy mi a pontos layeres pathja ennek az objektumnak ilyet most nem tudok, lényeg hogy a layerét nem találom azt szeretném tudni melyik layer(ek) alatt található. Ha a rootból el akarom érni és nem tudom melyik layer(ek) alatt van ez nem oké.
Vmelyik régebbi flashben be tudtam állítani a timeline fölé egy full patht amely tartalmaz layereket is ez ideális megioldás lenne most is. /flash8/

A movie explorer szóba se jöhet ott abszolut nem találtam meg.

Előre is kösz
üdv
ZB
 

április 3

Számláló adatok lekérdezése

butcher51 · 2006. Ápr. 2. (V), 23.22
Hello!

A probléma a következő:
Van egy számláló, minden sor egy letöltés, dátum ip-vel stb. Ha le akarom kérdezni mondjuk az utóbbi 30 nap adatait, napi bontásban az megy, count-al öszeszámolom, és group by-olom napok szerint, eddig ok.
A gond az hogy tudnám azt megcsinálni, hogy az 1 hónapot tetszőlegesen tudjam bontani, mondjuk tegyük fel, 6orás, bontásban pl, valahogy cast-al kellene variálni de nincs 5letem hogy csináljam...

Elöre is kösz ha valaki tud megoldást
(sry ha már volt téma és nem oda írtam)
 

:hover / ie lefagyás

eMeLA · 2006. Ápr. 2. (V), 19.11
Szerbusztok !

Az alábbi :hover emulációt(?) használtam eddig, hogy az IE-ben is lehessen használni a :hovert.

[url=http://www.xs4all.nl/~peterned/csshover.html]

Nemes egyszerűséggel az IE lefagy, ha aktivizálódik a :hover ?

Tud valaki megoldást ?
Megsérült az IE ?