ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2006 - Fórum téma

november 4

Margó 0px de én még kisebbre szeretném venni

Anonymous · 2006. Nov. 4. (Szo), 15.33
Az a kérdésem lenne css ben!
Hogy egy margónak az értéke 0px és én ezt mégkisebbre akarom venni!
Azt hogyan lehet?
 

A táblázatos oldalak ideje lejárt, de mi a helyzet a frame-ekkel?

Anonymous · 2006. Nov. 4. (Szo), 14.27
Hello!
Sokfelé olvasom (itt a weblabor-on főleg) hogy a táblázatos oldalakat már illik elfelejteni, helyettük <div> + css kombinácóval felépíteni a lapokat.
Kérdésem hogy a frame-ekkel mi a helyzet? Az is idejétmúlt?
 

nem megy a mail() vagy csak néha

Vas Dávid · 2006. Nov. 4. (Szo), 03.45
Üdv!

Nos sajnos nem megy a mail() függvény vagy csak néha.

A webdomain.hu-n van a tárhely.

Nos kezdetleg azt a formát használtam a regisztrációs email küldéshez emiben ugye aktiválni lehet a felhsaználót:

@mail($cimzett, $targy, $uzenet, "From: $kitol\r\nMime-Version: 1.0\r\nContent-Type: text/html; charset=ISO-8859-2\r\nContent-Transfer-Encoding: 7bit\r\n");

Ez egy másik oldalon azis webdomain.hu-s simán ment vele a hírlevél (elvileg: nekem meg az oldal tulajnak mindig megjött a mail és nekem 2 mail is regelve volt)

na de a mostani oldlaon regelek egy "x" email címel és megjön a levél majd késöbb ugyanerre a szolgáltatóra regelek "y" email címmel és nem jön meg, majd megpróbálom vagy 3x és megjön, majd küldök egy hírlevelet és pont "x" -nek nem jön meg "y"-nak meg igen.

Ok utánna függvényt módosítottam erre:
@mail($cimzett, $targy, $uzenet, "From: $kitol\r\nMime-Version: 1.0\r\nContent-Type: text/html; charset=ISO-8859-2\r\n");

vagyis kiszedtem a transfer-encoding-ot

és megjött a mail 2x is egymás után "y"-nak de mikor a weboldal tulaj regelt akkor neki nem jött meg...

mi lehet a gond?

esetleg a szolgáltatónál van-e a gond, de akkor meg a msáik tárhylen miért jó, úgy hogy nem hsizem, esetleg a kódban van-e a hiba?
vagy spam-nak nézik, de akkor eddig mért nem nézték annak?, meg a másik helyen mikor ezt az fv-t használjuk hírlevélre akkor ott neki és nekem is megjön...

vagy esetleg be kell állítani az smtp szervert, de ha jól tudom akkor az csak windows alatt megy és szerintem ott linux van, meg nem is tudom annak a címét.

Nos szerintetek mi lehet a gond?
Más föggvény kéne?

Előre is kössz.
 

Hogyan tudok a php futása közben új osztályt létrehozni?

Anonymous · 2006. Nov. 4. (Szo), 00.13
Sziasztok!

Van arra ötletetek, hogyan tudok egy PHP futása közben új osztályokat létrehozni és utánna elérni őket?

Köszi
 

november 3

Adatbázis lementése

Anonymous · 2006. Nov. 3. (P), 21.01
Halihó, meg tudnátok nekem mondani, hogy a phpMyAdmin az adatbázis exportálásánál miért rontja el az ékezetes karaktereket, ha tömörítve mentem le? Ha nem tömörítem, akkor nincs gond (csak úgy meg 37MB) de már egyre nehezebb a mérete miatt. A szerver nem saját, tehát máshogy nemigen tudom lementeni, kivéve, ha írok rá valami kódot, de nem hiszem el, hogy a PMA-t nem lehet beállítani valahogy (bár nekem nem sikerült). Van valami ötletetek?
 

Sblog motor coffeebloat téma szerkesztése

Anonymous · 2006. Nov. 3. (P), 18.14
Sziasztok!
Az a kérésem lenne: Van egy honlapom és sblogmotort használok rajta, és a coffeebloat témát átszerkesztettem, és azt szeretném hogy a bal oldali oszlopotegy kicsit kijjeb szeretném vinni az oldal széléhez!
És ezt az állítást nem találtam meg a coffeebloat.css fájlban!
Valaki tudna ebben segíteni?
Előre is köszi!

Szerk: többszörös témaeltérítés miatt lezárva.
 

Iconv telepítése PHP alá

szukzs · 2006. Nov. 3. (P), 13.33
Sziasztok!

Hogy tudom telepíteni a iconv függvényt, hogy tudjam használni?

PHP verzió: 4.3.1
linux: 2.4.26

Köszi szépen a válaszokat előre is!

Zsuzsi
 

Adatbázis független programok ADODB-vel

Anonymous · 2006. Nov. 3. (P), 13.00
Hellósztok!

Úgy gondoltam ideje megismerkednem az adatbázis független PHP program készítés rejtelmeivel, ezért ezen fellelkesedve jól le is töltöttem az ADODB-t.

Gyorsan átfutottam a kézikönyvet, hogy mégis mi-hogyan.

Az alapok egyértelműek, megadom az adatbázis típusát és kapcsolódok majd az Execute segítségével lefuttatom az sql-t.
A probléma itt kezdődik. Ugyanis itt továbbra is ugyanaz az SQL van mint a normál esetben (MySQL-t használok), tehát ha más adatbázis kezelő van használatban akkor lehet, hogy a mysql specifikus sql-ek nem futnak majd le.

Aztán egy kicsit tovább nézegettem a kézikönyvet és ráleltem a következőkre:

GetUpdateSQL(), GetInsertSQL() Vagyis az update és insert esetén a probléma meg van oldva, mert saját maga képes generálni ezeket.

Majd végül a átfutottam a "Tips on Writing Portable SQL" részt is, ahol szintén kaptam sok hasznos tippet arra vonatkozóan, hogy valóban adatbázis független legyen a programom.

Viszont én ezek után is úgy gondolom, hogy lehetnek olyan sql-ek amik nem fognak más adatbázis kezelővel működni. Ezért arra gondoltam, hogy az olyan sql-eket amelyek várhatóan problémásak azokat kigyűjtöm egy fájlba (természetesen kommentezve, hogy az adott sql-nek mit kell csinálnia), így adatbázis váltáskor csak ezeket kell átnézni.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy jó lesz-e ez így, vagy máshogy kellene megoldni? Mert ha már csinálom, akkor legalább a kezdetektől jól csináljam.

Válaszaitokat előre is köszönöm!
 

Távoli fájlok letöltése PHP-vel

Anonymous · 2006. Nov. 3. (P), 12.26
Üdv mindekinek!

A segítségeteket szeretném kérni. Meg lehet azt vhogy oldani PHP-vel, hogy egy adott weboldalról letöltsek adott fájlokat?

Leírom inkább mi a problémám így talán egyszerűbb lesz. Van egy weboldal ahonnan le lehet tölteni sorozatokat. Ingyen. A bajom ezzel az, hogy letöltés menedszer nem használható - ha regisztálsz akkor persze igen - és ki lehet e vhogy ezt kerülni? Végül is anyi lenne a lényeg, hogy nem én klikkelek a linkra majd a letöltés gombra ha nem a progi autómatikusan megcsinálja ezt helyettem.

Remélem elég világos voltam. :)

A segítséget előre is köszönöm!
 

Lehetséges-e más formátumú linkeket megadni különböző div-ekben CSS-vel?

Anonymous · 2006. Nov. 3. (P), 10.10
Lehetséges-e más formátumú linkeket megadni különböző div-ekben CSS-vel?

Arra gondolok, hogy pl. a bodyban vagy egy div-ben beállítok egy adott stílussal rendelkező linket, de ezt egy másik div-ben felül szeretném írni úgy, hogy az eredeti ne változzon meg.
Lehetséges ez? Ha igen, hogyan?