A táblázatos oldalak ideje lejárt, de mi a helyzet a frame-ekkel?
Hello!
Sokfelé olvasom (itt a weblabor-on főleg) hogy a táblázatos oldalakat már illik elfelejteni, helyettük <div> + css kombinácóval felépíteni a lapokat.
Kérdésem hogy a frame-ekkel mi a helyzet? Az is idejétmúlt?
■ Sokfelé olvasom (itt a weblabor-on főleg) hogy a táblázatos oldalakat már illik elfelejteni, helyettük <div> + css kombinácóval felépíteni a lapokat.
Kérdésem hogy a frame-ekkel mi a helyzet? Az is idejétmúlt?
eredetileg sem voltak jók
A keretek tartalom-ragasztó funkcióját szerver oldalon illik megoldani (szerver oldali HTML generálással). A keretek vizuális megjelenését CSS-sel is meg tudod most már tenni. http://www.google.com/search?q=frames+with+css Így a tartalom egy oldalon marad, el lehet tenni kedvencek közé, de ha ilyen megjelenésre vágysz, akkor is megteheted.
Frames...
Lehet, hogy érdemes egy ilyen kijelentés előtt végiggondolni, hogy a HTML nyelv segítségével nem csak szerveroldalon lehet programozni. Magam programoztam vagy 15 HTML alapú CD-ROM-ot, érdekes megoldás lenne ott szerver-oldalon megoldani valamit :)
Mint sok eszközt, ezt is lehet(ett) ügyesen használni, és van, amikor a fenti "hátrányok" nem hátrányok. És nem nehéz őket használni, csak meg kell szokni a programozásukat.
Egyébként valóban, a webes világ leszokott a keretek használatáról. Ezt nem vitatom, az utólagos "már akkor sem..." mondatokkal én azért óvatosabb lennék. (Persze... IMHO.)
tényleg nem voltak jók
internetről van szó
Egy CD-nél az include kiváltható azzal, hogy te legenerálod előre a teljes oldalakat.
CD-ROM
nem feltétlenül
Amúgy nem értek egyet azzal sem, hogy a táblázatokat nem szabad használi az oldal struktúrájának kialakításakor. Létezhet olyan szerkezet, amit táblázattal egyszerübben, gyorsabban, és böngészőktől kevésbé függő módon meg lehet oldani.
Ugyanakkor visszakanyarodva az eredeti kérdésre: ne használj frameket publikus lapokon, mert tényleg több hátránya van, mint előnye!;)
rossz hozzáállás
1) Az, hogy valami egyszerűbb, nem jelenti azt, hogy jobb is
2) A táblázat nem_arra_való. (Egyszer képzeld el, milyen lenne, ha megvakulnál és a felolvasóprogramoddal próbálnál meg kiigazodni egy ilyen táblázatban. És ez csak a jéghegy csúcsa.)
sokszor
ui.: asszem érted mit akarok mondani
uui.: ha nem sok munka van vele, akkor én is a "LegyenMindennelKompatibilis" táborát gyarapítom!
uuui.: ezt a bejegyzést nem feltétlen a te hozzászólásodra írtam!
Google vak
De lehetnek esetek amikor jó a táblázat.
Btw: http://olav.dk/articles/tables.html
Itt se jó, csak kényszer!
Igaz
Cikkben említi CSS megoldást, csak ugye IE..
Az a kérdés lehet még érdekes, hogy ilyenkor mi legyen: elavult megoldás vagy inkább CSS + obsolete böngésző(k)nek JS fix.
jéghegy csúcsa
Ismét hangsúlyoznám: a táblázat elem arra való, hogy táblázatos adatokat írjál le velen nem arra, hogy az oldal látványát kialakítsd. Szövegszerkesztőben sem használsz szóközöket margó helyett a behúzáshoz - remélem érted.
rossz példa
Alapvetően ha valaki rosszul tanul meg valamit, akkor sokkal nehezebb kijavítani a hibát, mint eredetileg jól megtanulni.
Véleményem szerint a frémek ideje jóval a táblázatok ideje előtt lejárt.
üdv. krey
alátámasztást kérek
Miben nyilvánul meg, hogy jobb? Nem vitatom, technikailag egy sokkal jobb megoldásról van szó. DE! A technikai hatékonyság nem jár együtt a gazdasági hatékonysággal, ha az adott technológia 20%-al megdobja a fejlesztési időt, azt nem nevezhetjük gazdaságilag hatékonynak.
Készítettem számtalan oldalt táblázattal, és készítettem divekkel. Megrendelőnek teljesen mindegy, felhasználónak teljesen mindegy. Csak te szívsz vele 3x annyit. Én is ha lehet így készítek oldalt, de bevallom, leginkább erre csak a technikai sznobizmusom visz rá, más ésszerü magyarázatot nem tudok Ha majd lesznek mindenki által elfogadott szabványok, csak így fogok oldalakat késízteni, de egyszerűen sokszor anyagilag nem kifizetődő tabless oldalakat készíteni.
Egyetlen érv a SEO, de itt sem vettem észre olyan nagy különbségeket.
mégegyszer mondom, ne érts félre, én is az új szabványok mellett vagyok, mindent igyekszek "validan" csinálni, de ha nem éri meg, nem éri meg..
Mellesleg ugyan ez a helyzet az mvc-vel is. Ha valaki próbált már mvc szabvány szerinti lapletöltés nélküli tartalomváltást csinálni, akkor az tudja miről beszélek. Gyakorlatilag lehetetlen feladat.
kapsz
Ha így készítesz oldalt, akkor ennyivel is közelebb vagyunk hozzá, hogy legyen egy mindenki által elfogadott szabvány ;)
Technikai hatékonyság kontra gazdasági hatékonyság: a "jobb" természetesen közösségi szempontból értelmezve jobb (egy jobb Web), nem pedig a te egyéni (pénzügyi) szempontodból. Ugye ez a kettő gyakran nem esik egybe (legalábbis kevéssé tág látókörrel szemlélve).
..
Kis hozzaertessel toredeket?
A kesobbi atstrukturalasrol, redesignrol nem is beszelve ?
Meg lehetne meg sorolni az ezernyi okot hogy miert is jo szemantikus kodot kesziteni ?
...
gazdasagi hatekonysag ?
megrendelo es user
Es a usernek ?
nincs különbség
Szekeres Gergő
lathato vagy nem lathato
user szemszögből
Gergő
ok
félreérted
Ha majd mindenhol jól jelenik meg, egyértelmüen ez lesz a legjobb megoldás
ertem en :)
ezt kérdeztem
Tervezés
2. Azt, hogy ha nem csak HTMLben dolgozol, könnyebb az outputot debugolni, ha nincs olyan mennyiségű fölösleges kódod.
frameframeframe
frame
http://www.useit.com/alertbox/9612.html
aki nem tud programozni
A kérdésedre válaszolva: annak, aki nem programozza az oldalt, hanem szerkeszti. Egy mezei emberke, akinek valamiért HTML-t kell használnia, nem fog ezért megtanulni programozni.
Elfelejtitek, hogy a HTML eredetileg egy szövegszerkesztői nyelv, tehát kirívó esetekben el kell tudni vonatkoztatni a webserver környezetből.
Cadeyrn
heh?
Egyebkent most webes kornyezetrol beszelunk.
Es aki meg nem ert hozza az ne hasznalja, vagy tanulja meg.
Mi koze ennek a programozashoz ?
mvc és tartalomváltás
Nem értem pontosan mire gondolsz, egyáltalán nem lehetetlen, erre való az ajax és mvc-ben is tökéletesen használható.
ízlés szerint
Én annak idején azért döntöttem iframe használata mellett, mert egyszerűbbnek találtam a karbantartást (pl. ha a menü változott, akkor csak egyszer kellett átdolgozni), illetve gondolva a lassabb internetkapcsolattal rendelkezőkre, nem kellett az egész oldalt újratölteni. Egy táblázatos oldalnál ugye a táblázatot felépítő cimkék növelik az oldal méretét, így növelve a letöltési időt. Persze lehet mondani, hogy ma már sokan használnak gyors kapcsolatot, de gondolni kell azokra is, akik nem ennyire szerencsések.
A div-es megoldás kétség kívül jobban támogatja a karbantartást az átláthatóság miatt, a moduláris felépítést, illetve az oldal felhasználó által befolyásolt elrendezést, illetve a már elmített akadálymentes oldalkészítést.
Nem értek egyet azokkal, akik csupán a kis létszám miatt bármilyen csoportot is kizár az "általunk" nyújtot információk eléréséből. Nem véletlenül kűzdünk azon, hogy az oldal ugyan úgy nézzen ki a különböző böngészőkben. Az oldal ne csak böngésző barát legyen, hanem elsődlegesen felhasználó barát.