ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2006 - Fórum téma

november 7

Tárolt eljárást készíteni mikor érdemes, hogyan kell telepíteni MySQL-ben?

Anonymous · 2006. Nov. 7. (K), 16.08
Hali!

Még teljesen kezdő kérdések :\. De a mysql honlapján olvasgattam a tárolt eljárásokról, hogy hogyan kell készíteni, majd meghívni. Ott csak egyszerűen a mysql konzolba írja.

A kérdés az lenne, hogy ha mondjuk írok egy egyszerű tárolt eljárást - amit majd php-ba futtatok query-vel például egy egyszerű COUNT(*) - akkor ezt a kis tárolt eljárást kódot egy külső sql fájlba teszem és feltöltöm a szerverre mikor az adatbázis telepítem és az addig marad míg meg nem szüntetem vagy hogy kell ilyet csinálni?

Illetve annyit olvastam még, hogy így gyorsabb lesz a lekérdeéz végrehajtás - ez tényleg igaz?

Mennyire érdemes tárolt eljárásokat készíteni a hagyományos legérdezéssel szemben? (Tehát gondolok arra, ha komplex vagy olyan lekérdezés van ami biztos sokszor kerül végrehajtásrsa)...
 

Lap betoltese - villanas nelkul

Anonymous · 2006. Nov. 7. (K), 12.00
Sziasztok!
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy egy onmagat hivogato php, vagy perl oldal eseten ne villanjon a bongeszo tartalma, azaz csak akkor pucolja ki az elozo oldalt, amikor a kovetkezot mar teljesen betoltotte.
udv es kosz!
 

Csak az other csoportnak jogot adva meg a fájl írás PHP-ből

András777 · 2006. Nov. 7. (K), 10.33
Sziasztok!


Szeretnék file-t írni (*.txt) a freeweb saját oldalakon de nem endeg csak ha other-nek írási jogokat adok az írandó állományra vagy könyvtárra, ... ???
ez mit jelent?

Erre kérek megoldást ill. leírást.

Előre is
Köszönöm

András
 

Távoli bejelenkező felületre való belépés

Vas Dávid · 2006. Nov. 7. (K), 00.02
Üdvözlet!

Nos valamire sajnos sehol sem találtam megoldást, ha egyáltalán van ilyen(De szerényvéleményemszerint van).

A probléma a következő:
van egy oldal ahol van egy belépő felület, amiben ugye van 2 form elem, egy felhasználó név és egy jelszó mező.
Legyen mondjuk a felhasználó név mező neve(name=""): username a jelszóé pedig: pass.
Itt persze belehet lépni a helyes jelszó és felhsaználónév megadásával.
De elszeretném érni, hogy ezt egy énáltalam írt oldalról is belehessen.
Hogy mire is gondolok?:
egy változóba beírt felhsaználó név és jelszó-t elküldök a belépő felületnek, ha sikerers a belépés(létezik ilyen user és mellete a jelszó is az userhez tartozik, de ugye ezt már nem nekem kell megcsinálni, hanem a belépő felület dolga) akkor kirja, hogy a belépés sikeres, de ha nem akkor meg azt hogy sikertelen belépés.

Eljutottam addig, hogy az fsockopen()-el nyitok egy kapcsolatot majd az fputs()-al elküldöm az oldalnak a fejléces kérésem, és ezt kiiratom az fgets-el egy while ciklusban.
Ez eddig ok is, de itt mondjuk csak egy lap tartalmát tudom lekérni adatot küldeni nem tudtam a lapnak.
$keres = "GET $lap HTTP/1.0\r\n"; - ez eddig ok is, de nekem POST-olni kéne adatokat az username és a pass mezőbe, és kiiratni ha sikeres vagy sikertelen, nos ezt hogy oldalom meg(ha van-e rá lehetőség).

vagy pedig <form action="" method="post"> és itt az action mezőbe beleírom a belépés url címét(és kiratnám valahogy a php-vel hogy jó vagy rossz a belépés mielött a belépő felület átirányítana), de akkor nekem kell megnyomnom a submit gombot de azt szeretném hogy a php végezze ezt el helyettem, tehát az első megoldás kellne inkább.

Remélem értitek mire gondolok, előre is köszönöm a válaszokat.
 

november 6

Varázslós HTML menü lépések kezelése PHP-ben

Anonymous · 2006. Nov. 6. (H), 21.53
Sziasztok!
Szuksegem lenne par tanacsra, kis segitsegre, egy projekten dolgozok es sehogy sem sikerul megvolositanom azt amit szeretnek.

Van egy HTML oldal egy fenti menuvel. A menut egy Varazslohoz hasonlitanam. Konnyeben ezt elmagyarazni ugy tudom, hogy lepesrol lepesre vezet.

A Menu megtekinteheto itt: http://img211.imageshack.us/img211/1852/urlapdt9.png

Az elso lepesnel megjelenik egy urlap, a felhasznalo az urlapot ki kell toltse, ha minden adat ok es megnyomja a tovabb gombot akkor a masodik lepeshoz kell kuldjem, ahol egy masik urlap nyilik meg. A masodik lepesrol a felhasznalo visszaterhet az elsore ha valamit kifelejtett.

Itt van a menu :

<?php
function jobseeker_show_addcv()
{
?>
<td valign="top" bgcolor="#FFFFFF" width="100%">
<table width=100% bgcolor=#efefef>
	  <tr>
	  <td  bgcolor=#e0f0ff colspan=2>&nbsp;&nbsp;&nbsp;<b></b></td>
	 	<td colspan=6 align=right bgcolor=#e0f0ff> <input type=button value="CV megtekintese"></td>
	 </tr>
	 <tr>
	 <td bgcolor=#efefef align=center width=109>Step 1</td>
	 <td width=109 align=center bgcolor=white>Step 2</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 3</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 4</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 5</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 6</td>
	 <td bgcolor=white align=center width=109>Step 7</td>
  </tr>
</table>
<br />
<?php
}
?>
Fuggvenyekel dolgozok, amikor szuksegem van a menure meghivom, stb..

Amikor a felhasznalo tovabb lep egy lepesnel, az adatok lementodnek mySQL adatbazisban. Nem viszem at az adatokat hidden mezokben, semmi ertelme.

Nem tudom, hogyan oldjam meg ezt a tobb urlapos dolgot. Csinalni kell egy kulon fuggvenyt minden urlapnaknak es kulon mindegyiket meghivni ?

Amikor a masodik lepesrol visszaterek az elsore, a lap honnen tudja, hogy most nem kell mySQL-be bele rakni az adatokat hanem csak frisiteni?

Ha valami nem vilagos, kerlek irjatok, megprobalom reszletesebben elmagyarazni, csak kerlek segitsetek !

php kód elrejtése!

Anonymous · 2006. Nov. 6. (H), 18.09
Nekem az lenne a gondom, hogy elvileg a PHP-forráskódot bárki meg tudja nézni, és ez nagy gondokhoz vezethet!

Hallodtam egy olyan script-ről, ami ezt eltakarja, de nem tudom mi az, és hogy kell használni!

NAGYON KELLENE A SEGÍTSÉG!
robing16##kukac##freemail.hu címem
 

Az include ára

vbence · 2006. Nov. 6. (H), 18.01
Halihó!

Éppen egy If-Modified-Since implementáción dolgozom, és felmerült bennem egy gyorítási megoldás gondolata. Az include-fájlt két fele vágnám.

ims.run.php
// vizsgálat, hogy szükség van-e egyáltalán 
$ims = $GLOBALS["_SERVER"]["HTTP_IF_MODIFIED_SINCE"] ? strtotime ($GLOBALS["_SERVER"]["HTTP_IF_MODIFIED_SINCE"]) : false;
if ($ims > 1000000000)
	include ("ims.inc.php");
ims.inc.php
// itt egy query-be behellyettesíti az IMS-t, mint mysql időt, ha nincs eredmény, akkor 304, és exit()
A kérdés az, hogy mikor éri meg. Van fent Zend Optimizer. Azt hallomás szintjén tudom, hogy az include-ot jobban optimalizálja, mint az include_once-t. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
 

Oldalról ellépéskor figyelmeztető javascript alertet keresek

rokkok · 2006. Nov. 6. (H), 17.56
Sziasztok!

A kérdésem a következő. Egy olyan script kéne ami az oldalról való elnavigáláskor, vagy oldal bezárásakor figyelmeztet, hogy valóban be szeretném-e csukni az oldalt? Egy igen vagy nem válasszal. Ha igen akkor végrehajtódik a kérés, ha nem akkor maradok az oldalon. Ez egy feltöltős oldalra kell, hogy véletlen kattintás miatt ne szakadjon meg a feltöltés. Van, ilyen script, vagy találkoztatok már hasonló problémával?

Köszönve: rokkok
 

iframe-be küldött kép középre igazítása

lemegyek · 2006. Nov. 6. (H), 16.38
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet egy iframe-be linkkel küldött képet középre igazítani. Mindenhol kerestem rá a megoldást de seholsem találtam meg igazán.

Ja és kizárólag html+css eszközök felhasználásával kellen megoldani.

Előre is köszi!
 

oldal az oldalban

Anonymous · 2006. Nov. 6. (H), 14.16
Sziasztok,

Szeretnék 1 integrált index oldalt készíteni, ahonnan a többi aloldalt is tudom futtatni. Ebben kérném a segítségeteket, hogy hogyan lehetne ezt kivitelezni?

Pl:

menü -> főoldal || téma || stb


http://www.ez.hu/?tema
http://www.ez.hu/?stb


Szeretném egy scriptbe süríteni az adatokat, így talán gyorsabban lehet majd elérni a menüpontokat és nem kell várni az új oldal betöltésére...

Köszönöm
SZJ