ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2006 - Fórum téma

november 10

JS: chr$ alternatíva

durumdara · 2006. Nov. 10. (P), 14.46
Sziasztok !

Több dolog miatt is szeretnék chr/chr$ függvényt találni Javascript alatt.
Úgy szeretnék html elemeket írni javascripten keresztül, hogy ne zavarja meg a html elemzőket (validators), valamint további feladat is várna rá...

Van valamilyen függvény, vagy trükk, amivel ezt meg tudnám valósítani ?

Pl.
document.write(chr(64));
stb.

Köszi szépen a segítséget !

dd
 

Mindenem UTF-8 kódolású, mégsincs nagy Á

Táskai Zsolt · 2006. Nov. 10. (P), 13.55
Sziasztok,
Valamit nagyon elnézek, de nem értem. Végigvettem a Karakterkódolási problémák kiküszöbölése cikket (újra), de valahogy nem sikerült semmit sem fogni: nagy Á, Ő, és társai változatlanul nincs.

Megnéztem az alábbiakat:
  • utf-8 az encoding a http fejlécben
  • utf-8 az encoding a html fejlécben
  • utf8_unicode_ci a tábla
  • utf8_unicode_ci a mező
  • az adatbáziscsatlakozás után (MDB2) van "SET NAMES 'utf8_unicode_ci';"
  • a formhoz adtam egy accept-charset="UTF-8"-at biztos-ami-biztos alapon


A lekérdező kódrészlet (MDB2 mellett):

<?php
$res =& $mdb2->query("SELECT id, name, parentid, orderpriority FROM `categories` WHERE id='".$id2edit."';");
// ...hibakezelés van...
$row = $res->fetchRow(MDB2_FETCHMODE_ASSOC);
$name = $row["name"];
?>
...
<input type="text" name="name" id="name" value="<?php echo $name;?>" />
A feltöltő kódrészlet:

<?php
$name = mysql_real_escape_string($_POST["name"]);
...
$res =& $mdb2->query("UPDATE categories SET `name`='".$name."' WHERE id='".$id2edit."';");
?>
MySQL - 4.1.13
PHP/4.4.0

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, és valami nagyon égő dolog lesz, tuti:)
Kösz,
Tasi
 

YUI + BASE, oop

toxin · 2006. Nov. 10. (P), 12.41
Mivel nekem nem volt megfelelő, a protochain-en alapuló js-es OOP , YUI-pedig amennyire néztem, erre épül, jó pár órát töltöttem azzal, hogy megtaláljam a megfelelő OOP-s mechanizmust YUI alá. A keresés végeredménye Dean Edwards Base rendszere lett

http://dean.edwards.name/weblog/2006/03/base/

, amit az alább szemléltet ( ennél a Base rendszer jóval többre képes, lásd fenti link) be is mutat

[colorer=javascript]
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<title>YUI + base</title>
<script type="text/javascript" src="lib/YahooUI/yahoo/yahoo-debug.js"></script>
<script type="text/javascript" src="lib/YahooUI/event/event-debug.js"></script>
<script type="text/javascript" src="lib/YahooUI/dom/dom-debug.js"></script>
<script type="text/javascript" src="lib/YahooUI/dragdrop/dragdrop-debug.js"></script>
<script type="text/javascript" src="lib/YahooUI/yui_ext/yui-ext-debug.js"></script>

<script type="text/javascript" src="lib/base.js"></script>
<script type="text/javascript" src="lib/array_methods.js"></script>

<script type="text/javascript">

// define shortcut handlers
var $E = YAHOO.util.Event;
var $D = YAHOO.util.Dom;
var $DH = YAHOO.ext.DomHelper;
var $C = YAHOO.util.Connect;
var $X = YAHOO.ext;
var $ = $D.get;

var myLinker = Base.extend({
// Base inic method
constructor : function(wrapper){
this.wrapper = wrapper;
// create links
for (var i=0;i<=10;i++){
$DH.append(this.wrapper,{tag:'a',id:'foo_'+i,href:'#',html:'teszt link_'+i})
}
// put click handler to them
$D.batch($(this.wrapper).getElementsByTagName('a'),function(el){
$E.on(el,'click',function(){
alert (this.id);
})
})

}

});
// window.onload
$E.on(window,'load',function(){
// create an instance
new myLinker('wrapper');
});

</script>
<style type="text/css">

FTP klienst keresek külső editor támogatásával

peety · 2006. Nov. 10. (P), 02.10
Hali!

Fél napja kutakodom olyan ftp kliens után, amiben:
- tetszőleges ("külső") editor beállítható
- az editor által lementett fájl azonnal feltöltésre kerül
- több fájl megnyitható egyszerre szerkesztésre íly módon
- lehetőleg windows-os

Eddig WinSCP-t használtam, ami tökéletesen eleget tett ezen követelményeknek. Létezik ilyen ftp kliens? Eddig a smartftp állt a legközelebb az elképzeléseimhez (a megváltozott file-t azonnal feltölti), de egy kliens egszerre csak egy file editálására képes. Sajnos most olyan munkát kaptam, ahol a tárhelyet csak ftp-n érem el, és nem találok megfelelő kliens progit.
 

november 10

Statisztikai adatgyűjtés AJAX-al.

s_volenszki · 2006. Nov. 9. (Cs), 22.02
Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni. Kigondoltam valamit, és kíváncsi lennék a véleményetekre mielőtt nekiállok megcsinálni!

A mostani oldalamon, ha a képekre kattintok, popup-ban felugrik ua. kép, csak nagy méretben. Arra gondoltam, lecserélem ezt az eljárást js-re meg egy div-re. Ha valaki a képre kattint, akkor felfedem (display:block) left:0 top:0-ában és a benne található kép src-jét átíratom az éppen aktuális kép nagyított megfelelőjére. Div jobb felső sarkában [x] ahol "be lehet zárni" a divet (display:none).

Ez idáig Ok.

A mostani variációban a felugró ablak php kódja automatikusan beírta mysql-be a felugratott kép id-jét (meg még egy-két adatot), amit $_GET-ben kapott meg az opener-től. Na most ugye ilyen nem lesz!

Kitartó kód hízlalás és számtalan doksi átolvasása után, tökéletesen működő AJAX + Php + MySQL kódot készítettem (és értem is! :D), és lenne lehetőségem, hogy a div felfedése, és a kép betöltése után AJAX-al megtegyem ua. statisztikai műveletet, amit eddig az a bizonyos php kód csinált a felugróban.

Szerintetek ez megfelelő eljárás? Az eddigi tapasztalataim alapján AJAX kevesebb idő alatt végzi el ua. feladatot, mint egy php oldalnak elküldött form oldal újratöltődéssel együtt. Jó gondolat ez így?

Várom építő kritikátokat, véleményeteket!

s_volenszki
 

YUI kifejezetten formkezelő osztály létezik?

toxin · 2006. Nov. 9. (Cs), 10.16
kérdésem, hogy van-e YUI alatt a prototype form class-ának megfelelő, util, extension, vagy valami hasonló, thx előre is :)

üdv t
 

Regisztrációs űrlap PHP-ban

Sovereign · 2006. Nov. 9. (Cs), 08.39
Regisztrációs űrlapot készítek és van egy kis problémám. Ürlap küldésekor a progri ellenőrzi, hogy minden adat ki van a töltve és egyezik e a jaleszó (jelszó jelszó mégegyszer).

Nem szeretném elkülöníteni az űrlapot és az ellenörzést. Ám amint betölt az oldal lefut a PHP kód is. Mivel ekkor még nincsen kitöltve az űrlap kiírja, hogy nincs minden adat megadva. Ez nem is lenne baj. Ám! (Az ellenőrzés egy szimpla if) ha igaz - vagyis ki van töltve rendesen - akkor továbbítania kell az adatokat egy másik lapnak ami feltölti az adatbázist. Ha hamis - nem megy sehova - . A probléma az, hogy bárhogy variálom az igaz vagy a hamis ág utásítását két dolog lép történik. Vagy elküldi ha ki van töltve ha nem. Vagy
nem küldi el.

A kérdésem. Meg lehet vhogy állítani addig a program futását amíg nem klikkelek rá a regisztrál gombra?

Próbáltam egy onclick-et beiktatni. Sikerem nem volt. Kicsit utána néztem neten de minden hol javascript-et hívnak meg az onclick-nél. PHP-vel meg lehet oldani vagy minden képpen java script kell - amihez egyenlőre egyáltalán nem értek :( -

Elnézést, hogy ilyen nagyra sikeredett! :D
 

november 9

Több kép miniatűrje egy oldalon

TIV · 2006. Nov. 8. (Sze), 22.51
Üdv!

Sajna ezen a téren képzettlen vagyok, hogy lehet megcsinálni, hogy több képre legyártsa ez a kód a miniatűröket és kirajzolja őket egy oldalra? Köszönöm! ui: nekem csak 1 et csinál max:(

<?php
// The file
$filename = 'test.jpg';

// Set a maximum height and width
$width = 200;
$height = 200;

// Content type
header('Content-type: image/jpeg');

// Get new dimensions
list($width_orig, $height_orig) = getimagesize($filename);

$ratio_orig = $width_orig/$height_orig;

if ($width/$height > $ratio_orig) {
    $width = $height*$ratio_orig;
} else {
    $height = $width/$ratio_orig;
}

// Resample
$image_p = imagecreatetruecolor($width, $height);
$image = imagecreatefromjpeg($filename);
imagecopyresampled($image_p, $image, 0, 0, 0, 0, $width, $height, $width_orig, $height_orig);

// Output
imagejpeg($image_p, null, 100);
?> 
 

IE 6,7-ben nem működik a JS delete DOM custom objpropon

Anonymous · 2006. Nov. 8. (Sze), 22.40
Sziasztok!

Találkoztatok már ezzel?

<html>
 <head>
  <title>izé</title>
  
 </head>
 <body>

<div id="hh"> ez a div</div>


  <script>

  a=document.getElementById("hh");
  a.alma="alma";
  try {delete(a.alma) ;} catch (e){ alert("hopp")}
  alert(a.alma);

  </script>

</body>
</html>
Természetesen normál objektumokon működik, valamint FF alatt ebben a formában is.
Mit javasoltok, hogyan törölhető egy ilyen IE-ben? Mit tegyek az alert("hopp") helyére: a.alma=null; ???
Mi lenne a szép megoldás (azon felül, hogy ne tegyek DOMobj-ra custom propertyt)

Köszi!
Man
 

Gombra kattintva nem jól jelenik meg a szövegem

Anonymous · 2006. Nov. 8. (Sze), 17.50
Az egyik iframe-ben gombokat helyeztem el. Ha behozom a lapot, rögtön megjelenik a gombhoz tartozó szöveg. Megyek egy másik gombra, amire egy másik szöveg jön, be. És ha megint visszaakarok menni az első gombhoz, rákattintok, és akkor a szöveg, nem az én kis keretemben jelenik meg (amit csináltam neki külön), hanem az egész oldalt elfoglalja, és háttér sincs. Mi lehet a gond? És hogy tudnám kijavítani?